Gündem

Tahir Elçi cinayetinin muhtemel failleri netleşti savcılığa veriliyor

Tahir Elçi cinayetiyle ilgili iç hukuk ilerlemezken, Diyarbakır Barosu, Londra’da hazırlattığı raporla muhtemel failleri belirledi.

Tahir Elçi cinayeti dosyasını inceleyen Londra Üniversitesi Adli Mimarlık Merkezi’nce hazırlanan raporda, muhtemel failler ve şüphelilerin kimler olabileceği konusunda önemli tespitlere varıldı.

28 Kasım 2015 tarihinde Dört Ayaklı Minare önünde öldürülen Tahir Elçi’nin faillerinin ortaya çıkarılması talebiyle her hafta yapılan eylemin 154’üncüsü için avukatlar yine Diyarbakır Adliyesi önüne bir araya geldi.

LONDRA ÜNİVERSİTESİ MUHTEMEL FAİLLERİ BELİRLEDİ

Diyarbakır Baro Başkanı Cihan Aydın, soruşturma dosyası içindeki tüm bilgilerin Londra Üniversitesi Adli Mimarlık Merkezi’ne gönderildiğini, yapılan incelemeler neticesinde hazırlanan raporun kendilerine iletildiğini söyledi ve “İncelenen dosya kapsamında tamamen bilimsel incelemeler bunlar. Sayın Başkanımızın öldürülmesine sebep olan muhtemel failler ve şüphelilerin kimler olabileceği konusunda bir tespite varıldı” dedi.

20 DAKİKALIK VİDEO BASINA VERİLECEK

Londra Üniversitesi’nin raporunu, savcılığa sunacaklarını söyleyen Aydın, raporda tespit edilen kişilerin çağrılıp, ifadelerinin alınmaları ve tutuklanmaları talebinde bulunacaklarını belirtti.

Aydın, hazırlanan bu raporu ve raporda yer alan 20 dakikalık videoyu önümüzdeki günlerde basınla da paylaşacaklarını söyledi.

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version