Gündem

“Toplu nefret organize olduğunda ardından soykırım gelir”

Soykırım üzerine yapılmış en iyi filmlerden biri Schindler’in Listesi’nin yönetmeni Spielberg, soykırıma giden yolu anlattı.

Oscar ödüllü yönetmeni Steven Spielberg, Amerikan NBC kanalında Lester Holt’a verdiği röportajda; “Toplu nefret organize olduğunda, ideolojilere ve yöntemlere dönüştüğünde arkasından soykırım gelir. Bir önceki nesle göre bu olayı günümüzde çok daha ciddiye almalıyız” dedi.

Steven Spielberg, Pittsburgh’taki Hayat Ağacı Sinagoguna yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırının nefret dolu ideolojilerdeki artışa işaret ettiğini dile getirdi.

Spielberg sözlerine “Bugün Schindler’in Listesi vizyona girdiği 1993 senesine göre çok daha fazla tehlike var” diye devam etti.

Film II. Dünya Savaşı zamanında binden fazla Yahudi’yi işe alarak hayatlarını kurtaran Alman iş adamı Oskar Schindler’in hikâyesini anlatıyor. Film, En İyi Film ve En İyi Yönetmen de dahil toplam yedi dalda Oscar Ödülü kazanmıştı.

Schindler’in Listesi, 25. yıldönümü nedeniyle bazı sinema salonlarında yeniden gösterime girecek.
Spielberg filmle ilgili olarak, “Bundan daha önemli başka bir film yapabileceğimi sanmıyorum. Bu yüzden de bu film benim daima en çok gurur duyacağım çalışmam olarak kalacak” demişti.

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version