Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

15 Temmuz’un zihni sinir absürtlükleri

Bold’un youtube yayınana katılan gazeteci Kamil Maman, Fatih Akalan’la 15 Temmuz sonrası ve öncesi Hizmet Hareketi’yle ilgili yapılan trajikomik olayları konuştular.

Çöpe atılmış bir not defterinde yazan GTA oyunu ile ilgili hileleri, 15 Temmuz sözde darbesinin şifresi diye verdiler. Aziz Yıldırım, 2000 yılında Galatasaray’ın nasıl şampiyon olduğunu anlattı. AKP’li Metin Külünk’ten Atatürk’ün zehirlenme hikayesi… Yeni suikast silahı AİDS virüsü… Çocuklar Duymasın, Çarpışma ve Ezel dizilerindeki sır dolu şifreler… Can Dündar, Osman Kavala, Eren Erdem gibi muhalif isimlere yapıştırılan yafta neydi? Trafikte ‘FG’ plakalı araç avı… 1 dolar için üretilen akıl almaz senaryolar. İnanmıyorsanız Mabel Matiz’e sorun… Ve daha neler neler…

Dünya

Mavi Marmara olayı: Panikleyen Davutoğlu’ndan “Geri dönün” emri

Mavi Marmara’daki gelişmeleri anbean Ankara’ya ileten MİT görevlisi, hareketten bir süre sonra gemidekilerin demir çubuklarla hazırlık yaptığını bildirdi. Davutoğlu “Geri dönün” talimatı verse de gemidekiler uydu bağlantısı keserek yola devam etmeyi seçti.

BOLD – Gazeteci Cevheri Güven yakın tarihin en kritik olaylarından Mavi Marmara ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.

  • Mavi Marmara gemisinin içindeki istihbarat personeli yolculuğun ortasında Ankara’ya hangi bilgiyi aktardı?
  • Sıcak bilgi üzerine Ahmet Davutoğlu panik içinde geminin geri dönmesini neden istedi?
  • Gemidekiler ne yaptı?
  • İsrail Askeri Ateşesi, Mavi Marmara yola çıkmadan önce Deniz Kuvvetleri’ne üç kere gelerek ne istedi?
  • SAT komandolarıyla işin çözülebileceğine ilişkin önerisi neydi?

Okumaya devam et

Videohaber

Aşırı derecede ironi içeren program

Türkiye’nin gündemini ve siyasileri ironik üslubuyla eleştiren sosyal medya fenomeni Vartolu, Erkam Tufan Aytav’ın 30 Dakika adlı programına konuk oldu.

BOLD – Fransa’da yaşayan Vartolu lakaplı sosyal medya fenomeni Veysi Özer, Erkam Tufan Aytav’ın Youtube kanalında gündemi değerlendirdi. Aytav’ın “Bu program aşırı derecede ironi içermektedir” başlığıyla sunduğu programda, ekonomiden işsizliğe doların yükselişinden Macron-Erdoğan ilişkisine kadar birçok konu Vartolu’nun üslubuyla anlatılıyor.

Okumaya devam et

Politika

Savaş Genç yorumladı: AKP’nin final senaryosu savaş mı?

Prof. Savaş Genç, Türkiye’nin son dönemde birden fazla cephede ipleri savaş noktasına kadar germesini yorumladı ve “AKP’nin final senaryosu savaş mı?” sorusunu tartıştı.

 

Okumaya devam et

Popular