Gündem

‘Sincan Çocuk Cezaevi’nde 100 yaralı’ iddiası

Ankara Barosu üyesi avukatlar cezaevine girmesini izin verilmedi. Hastanelere sevkler olduğu öğrenilirken, tüm taleplere rağmen açıklama ve bilgi verilmiyor.

ÖNCE ‘7 ÇOCUK, 14 GARDİYAN YARALI’ BİLGİSİ GELDİ

Ankara Sincan Çocuk Kapalı Cezaevi’nde dün çıkan olaylarda 7 çocuk, 14 gardiyanın yaralandığı bilgisi üzerine Ankara Barosu Avukat Hakları Merkezi ve Cezaevi Komisyonu üyesi avukatlar cezaevine gitti.

Saatin geç olduğu gerekçesiyle avukatların cezaevine girmesini izin verilmezken, olaylara dair yönetimden taleplere rağmen net bir bilgi verilmediği öğrenildi.

“İSYAN ÇIKTI” DEDİLER

Ankara Barosu üyesi avukatların cezaevine gittiği ve ortalığın gergin olduğu, bazı cezaevi çalışanlarının “İsyan çıktı. Çocuklar koğuşu ateşe verdi.” şeklinde ifadeler kullanıldığı belirtildi.

Çıkan olaylarda 100’e yakın çocuğun yaralı olduğu ve olayların dışarı yansımaması için cezaevindeki kampus içerisinde tedavi edilmeye çalışıldığı da iddialar arasında.

Bazı çocukların hastanelere sevkedildiği belirtilirken sabah Ankara Barosu Cezaevi Komisyonu ve Çocukları Hakları Komisyonu üyesi 5 avukat tekrar Ankara Sincan Çocuk Kapalı Cezaevi’ne gitti.

Avukatların içeri girmesini izin verilmezken, derhal aydınlatıcı bilgi verilmesi için bir çağrı metni hazırlandı.

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version