Politika

AKP düşünen sorgulayan insan istemiyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP’nin en büyük endişesinin düşünen, sorgulayan insanlar olduğunu söyledi.

Karamollaoğlu, AKP’nin düşünmeden hareket etmeye, düşünmeden politika belirlemeye, düşünmeden adım atmaya alıştığını dile getirdi. “Düşünen insan sorgular. Sorgulayan insanlardan rahatsızlar. Bundan dolayıdır, biz bu gidişatı değiştirmekle mükellefiz” dedi.

MUSTAFA ÖZKAFA KONYA ADAYI

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Konya’da düzenlenen İl Divan Toplantısı’na katılarak, Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na, eski Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa’yı aday gösterdiklerini açıkladı.

DÜŞÜNEN İNSANDAN KORKUYORLAR

Burada yaptığı konuşmada hükümetin eğitim sistemini eleştiren Karamollaoğlu, “Bugün gençlerimiz, maalesef ümitsizlik içinde. Öyle bir hava meydana getirdiler ki eğitim deyince akla akıllı tahta, tablet, bina, bir de imtihan geliyor. Bugünkü hükümetin eğitimden anladığı hiçbir şey yok. Gençlerin düşünmelerini istemiyorlar. Bugünkü iktidarın en büyük endişesi, düşünen insanlarla muhatap olmak. ‘Beyin göçü’ deniyor ya işte beyin göçünü güya durdurmak için büyük çaba sarf ediyorlar; ama durdurmaları mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version