Politika

Temelli: Kimin terörle iltisaklı olduğu Suruç Devlet Hastanesi kayıtlarında

HDP Eş Genel Başkan Sezai Temelli, Suruç Devlet Hastanesinde, AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız’ın yakınları tarafından işlenen cinayetlere ait görüntülerin saklandığını ileri sürdü.

GÖRÜNTÜLER NEDEN SAKLANIYOR

HDP Aydın Olağanüstü İl Kongresinde konuşan Eş Genel Başkan Sezai Temelli, Urfa’nın Suruç ilçesinde AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının karıştığı, esnaf ziyareti sırasında başlayıp Suruç Devlet Hastanesi’nde devam eden olayları hatırlattı. Görüntülerin neden saklandığını sordu.

17 KİŞİ ŞENYAŞAR AİLESİNİ KATLETTİ

Temelli, “’Terör var’ diyorlar. Terör nerede biliyor musunuz? Suruç Devlet Hastanesinde. 17 kişi Şenyaşar ailesini katletti. Polisinizin, Valinin gözü önünde katletti. O 17 teröristten bir tanesi adelet karşısına çıkmadı gözaltına alınmadı. Ama İçişleri Bakanı suçluyu aklayan kollayan şekilde, ‘HDP terörle iltisaklıdır’ diyor. Terörle kimin iltisaklı olduğu Suruç Devlet Hastanesi kayıtlarında mevcuttur. Gidin alın o görüntüler her şeyi zaten anlatıyor. Ama o görüntüleri saklayarak, insanları birbirine düşmanlaştırarak iktidarlarını sürdürüyorlar” dedi.

4 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

24 Haziran seçimlerinden 10 gün önce, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde seçim çalışmaları sırasında AKP’li İbrahim Halil Yıldız ve beraberindekiler ile esnaf arasında yaşanan kavgada Esvet Şenyaşar, oğulları Adil ve Celal Şenyaşar ile AKP’li Yıldız’ın ağabeyi Mehmet Şah Yıldız yaşamını yitirmişti. Başlatılan soruşturma kapsamında aralarında HDP yöneticilerinin bulunduğu 19 kişi gözaltına alınırken; tutuklanan tek isim çatışmada yaralanan Fadıl Şenyaşar olmuştu.

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version