Politika

Nevruz kartpostalı terör propagandası sayıldı

HDP Tunceli Milletvekili Alican Öncü’nün cezaevinde bulunan bir tutukluya gönderdiği nevruz karpostalı terör propagandası sayıldı. Öncü hakkında fezleke hazırlandı.

CEZAEVİNE NEVRUZ KARPOSTALI

Alican Önlü, 30 Mart 2018 tarihinde Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan bir tutukluya nezruzunu kutlamak amacıyla kartpostal gönderdi. Karpostalda Öncü tarafından yazılan “Direnen ve teslim olmayan halklarımızın mücadelesinin özgürlükle taçlanacağına olan inancımla, Newroz Piroz bê!’ ifadeleri yer aldı. Bu ifadeler Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından fezlekeye dönüştürüldü.

SAVCILIĞA GÖRE FEZLEKE İÇİN YETERLİ DELİL MEVCUT

Fezlekede şu ifadeler yer aldı: “…özellikle de ‘Direnen ve teslim olmayan halklarımızın mücadelesi…’ sözleriyle PKK/KCK terör örgütünce dillendirilen sloganlarla dile getirilen, terör örgütünü bu yolla desteklediği, yaptıklarını teşvik ettiği, eylemlerini meşru göstermeye çalıştığı, terör örgütünün yanında yer aldığı, bu suretle terör propagandası yaptığı, adı geçen milletvekilinin göndermiş olduğu kartpostal mesajıyla hakkında terör örgütü propagandası yapmak suçundan fezleke tanzimi için yeterli delilin mevcut olduğu…”

DAHA ÖNCE DE ATTIĞI TWİT YÜZÜNDEN FEZLEKE HAZIRLANMIŞTI

Öncü hakkında Tunceli Belediyesin kayyum olarak atanan Osman Kaymak’la ilgili twitter hesabından yaptığı bir paylaşım da şuç sayılararak fezlekeye dönüştürülmüştü.

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version