Politika

CHP’nin İstanbul adayı Erdoğan’dan randevu isteyecek

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, HDP oylarını almak için özel bir çalışma yapmayacaklarını söyledi ve Erdoğan’dan randevu isteyeceğini açıkladı.

İNSANA SAYGI VE EŞİT HAKLAR

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, katıldığı bir televizyon programında adaylığına ilişkin soruları yanıtladı. İmamoğlu, “HDP için özel bir çalışmaya gerek yok. Farklı bir şey istemiyorlar ki, insana saygı, eşit haklar. Türkiye’nin yeni nesil belediyeye ihtiyacı var. 16 milyon nüfusu var İstanbul’un. Biz bu kentin problemlerini çözmezsek hangi ideolojiyi konuşabiliriz” dedi.

YILDIRIM’I ARAYIP ŞANS DİLEYECEĞİM

‘Binali Yıldırım’ın rakibiniz olmasını ister misiniz?’ sorusuna dolaylı yanıt veren İmamoğlu, Yıldırım’ın aday olması halinde arayıp şans dileyeceğini belirtti. İmamoğlu, “Hayatım boyunca rakip diye bir kavramla ilgilenmedim. Hele siyasi rakip gibi bir kavramla ilgilenmedim. Ne siyasi rakibi, ne siyasi partiyi konuştum. Sadece alanımda üretmek istediğim konuyla alakadar oldum. Rakibim belli olunca arayıp şans dileyecek olan benim. Benim böyle bir duvarım yok.

ERDOĞAN VE TOPBAŞ İLE GÖRÜŞÜCEK

İmamoğlu, adaylık sürecinde eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarının tecrübelerinden de istifade edecek. Bedrettin Dalan ve Nuettin Sözen’den randevu alan İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’tan görüşme talep edeceğini söyledi.

CUMHURBAŞKANI BİLE BANA OY VERİR

İmamoğlu, göreve geldikten 5 yıl sonra Erdoğan’ın da kendisine oy vereceğini iddia etti. “Ben İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı adayıyım. İstanbullular’la ilgileneceğim. Üreteciğim işler İstanbulla ilgili. Bir İstanbullu olarak sayın Cumhurbaşkanı’nın beni dinlemesini isterim. Eminim ki İstanbul’a yaşatacağım bir 5 yıl sonrasında sayın Cumhurbaşkanı bile bana oy verir” dedi.

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version