Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

“Erdoğan kendini Mobutu Sese Soko sanmaya başladı”

CHP'li Gürsel Tekin, Erdoğan'ın Özgür Özel hakkındaki sözlerine tepki gösterdi.

Hulusi Akar ekseninde başlayan CHP-AKP kavgasında Erdoğan’a “İyice kendisini Mobutu Sese Soko sanmaya başladı” suçlaması geldi. Peki, Mobutu Sese Sako kimdir?

Erdoğan, dünkü grup toplantısında CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Hulusi Akar’a ilişkin sözlerine ilişkin “Milli Savunma Bakanımıza yapılan hakaretler yenilir yutulur hakaretler değildir” ifadesini kullanmış, “Bunlara gerekli dersleri yargıda vermek zorundayız. Bunlar ancak o dilden anlarlar. Önce tazminat, ardından ceza” şeklinde yargıya talimat vermişti.

Söz konusu açıklamaya tepki gecikmedi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e destek tweeti atan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Erdoğan iyice kendisini Mobutu Sese Soko sanmaya başladı. Hem cumhurbaşkanı, hem savcı, hem hakim. Bir demokraside böyle bir şey olamaz. Milli iradenin temsilcisi Meclis’tir. Atanmışlar da gelir hesap verir. Tehditle kimseyi korkutamaz. Özgür Özel’in sonuna kadar yanındayız” diye yazdı.

“DIRDIRI BIRAK ARTIK”

Tekin, sözlerinin devamında şunları söyledi:

“Sabah kalkıyor televizyonu açıyor bakıyor Fatih Portakal, ona vur, bakıyor Metin Akpınar, haydi onu hedef göster, tutmadı Özgür Özel, ona saldır. Ya senin başka işin gücün yok mu? 3 milyon 700 bin kişi işsiz bunu çöz. Konkordato rekoru kırıldı. Bunu hallet. Dırdırı bırak artık.”

MOBUTU SESE SOKO KİMDİR?

32 yıl boyunca o zamanki adıyla Zaire, günümüzdeki adıyla Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin devlet başkanlığını yapmış diktatör. Soko, yaptığı darbeler ve sonrasında kendisini devletin her kademesine yaptığı atamalarla bilinir.

Gündem

Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi

İzmir’in Seferihisar açıklarında meydana gelen ve birçok ilde hissedilen 6.8 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 20’ye, yaralıların sayısı ise 786’ya yükseldi.

BOLD – İzmir’in Seferihisar açıklarında 6.8 büyüklüğündeki depremde bazı binalar yıkılırken çok sayıda binada hasar meydana geldi. AFAD, depremde 1’i boğulma olmak üzere 20 kişinin hayatını kaybettiğini, 786 kişinin yaralandığını bildirdi.

BİRÇOK İLDE HİSSEDİLDİ, ARTÇILAR SÜRÜYOR

Deprem İzmir’in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne’de de hissedildi. Depremle birlikte vatandaşlar yakınlarına bilgi vermek isteyince, operatörlerde yoğunluk oluştu. AFAD, İzmir’de yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede, 23’ü 4’ün üzerinde 196 artçı sarsıntı yaşandığını bildirdi.

YARALI SAYISI 786’YA YÜKSELDİ

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), merkez üssü İzmir’in Seferihisar açıkları olan depremde 1’i boğulma olmak üzere 20 kişinin hayatını kaybettiğini, 786 kişinin yaralandığını bildirdi.

 

Journalist Post yayında

Okumaya devam et

Gündem

İzmir’e araç girişine kısıtlama getirildi

6.8 büyüklüğünde depremin yaşandığı İzmir’e araç girişlerine sınırlama getirildi. Kontrollü olarak sağlanan kente girişlerde, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor.

BOLD – Yaşanan depremin ardından İzmir’e girişler kontrollü olarak sağlanıyor, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor.

Merkez üssü Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından kente girişler kısıtlandı. İzmir’e girişler kontrollü olarak sağlanırken, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor. Kentten çıkışlarda ise herhangi bir kısıtlama uygulanmıyor.

Journalist Post yayında

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye beşik gibi, her yerden deprem haberleri geliyor

İzmir, öğleden sonra yaşanan depremle sarsıldı, ancak deprem kuşağında bulunan Türkiye’nin dört bir yanında bugün de depremler meydana geldi. Bugün İzmir’in yanı sıra Bingöl, Akdeniz, Ağrı, Antalya, Çankırı, Konya, Tekirdağ, Amasya, Bitlis’te depremler yaşandı.

BOLD – Türkiye’de bugün birçok ilde deprem meydana geldi. Ancak İzmir’de yaşanan şiddetli deprem, diğer illerdeki depremleri gölgeledi.

Dünyanın en etkin deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunan Türkiye’de bugün birçok ilde sartıntı meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ve AFAD’ın 30 Ekim Cuma tarihli son depremler listesine göre; Bingöl, Akdeniz, Ağrı, Antalya, İzmir, Çankırı, Konya, Tekirdağ, Amasya, Bitlis’te büyüklü-küçüklü depremler yaşandı. Ancak depremden korunma yöntemleri ve alınacak tedbirlerle zararları en aza indirmek mümkün olabiliyor.

 

Journalist Post yayında

Okumaya devam et

Popular