Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Julia Roberts dizisi Homecoming’e bakış

Bir Hollywood starı daha TV dünyasında boy gösterdi. Pretty Woman ile gönüllere taht kuran ve yıllardır oradan inmeyen Julia Roberts’ın başrolünde olduğu Homecoming Amazon Prime’da seyirciyle buluştu.

EVE DÖNÜŞ

Dizinin hikayesi iki farklı zaman diliminde geçiyor. Geçmiş zamanda; Heidi Bergman, sivil hayata uyum sağlayamayan askerlerin rehabilite edildiği Homecoming isimli merkezde psikolojik danışman olarak çalışmaktadır.

Şimdiki zamanda ise; Heidi rehabilitasyon merkezinden ayrılmış, annesinin evine dönmüştür ve bir kasaba restoranında garsonluk yapmaktadır.

Bir gün Heidi’nin çalıştığı restorana, Savunma Bakanlığı’ndan bir müfettiş Homecoming’te kalmış Walter Cruz isimli eski bir askerle ilgili şikayeti araştırmak üzere gelir.Ancak Heidi’nin cevapları hayatında Homecoming diye bir yer var olmamış gibidir.

Şimdiki zamanda peşinde müfettiş ve perişan haliyle Heidi’yi izlerken; geçmişte Homecoming’te iyi bir kariyere sahip şık bir evde, şık bir ofiste çalışan Heidi’yi izliyoruz.

SAM ESMAİL İMZASI

Homecoming, fenomen bir yapım olan Mr. Robot’un yapımcılarından Sam Esmail’in yönetmenliğinde çekilmiş. Stephan James, Alex Karpovsky, Shea Whigham, Bobby Cannavale gibi isimlerin de yer aldığı dizinin sadece iki sezon olacağı daha başlamadan duyurulmuştu.

Bölümler, yabancı dramalarda alışık olduğumuz sürelerden de kısa, ortalama 25-30 dk. Yani on bölümden oluşan ilk sezonu bir hafta sonunda bitirebilirsiniz.

Yılbaşı tatili de gelmişken bizden söylemesi…

Kültür

Cem Yılmaz yardım önerisine gelen yorumlara isyan etti: Siz bildiğiniz gibi yapın kardeşim

Pandemide fedakarlık yapan sağlık çalışanları için Sağlık Bakanlığına ücretsiz gösteri yapma önerisi sunan Cem Yılmaz, teklifini beğenmeyenlere, “Siz bildiğiniz gibi yapın” dedi.

BOLD – Oyuncu ve Komedyen Cem Yılmaz, sosyal medya hesabından koronavirüs salgını nedeniyle zor şartlarda çalışan sağlıkçılar için Sağlık Bakanlığına gösteri önerisinde bulundu. Cem Yılmaz, sağlık çalışanları için moral toplantıları düzenlenirse ücret almamak kaydıyla katılabileceğini söyledi.

Ünlü komedyen paylaşımında “Pandemi boyunca sorumluluğu en yüksek seviyede olan Sağlık Bakanlığımıza önerimdir. Tüm ülkede, sağlık personeline, canıyla kanıyla mücadele eden bütün savaşçılarımıza moral toplantıları söyleşiler organize ederlerse hiç bir ücret almamak kaydıyla katılmayı görev bilirim” ifadelerini kullandı.

Yılmaz’ın paylaşımı 25 bine yakın beğeni alırken, bazı sosyal medya kullanıcıları ise ünlü komedyenin nakit yardım yerine gösteri önerisi yapmasını eleştirdi. Eleştirileri de hesabından paylaşan Cem Yılmaz’ın tepkilere cevabı kendi üslubunca oldu. Yılmaz paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Sanıyorum bu kadarı yeter. Siz bildiğiniz gibi yapın kardeşim. Teşekkürler.”

Tayyip Erdoğan’ın maaşına 3 asgari ücretlik zam!

Okumaya devam et

Sinema

HBO Max dizilerden sonra orijinal film atağına geçti

Steven Soderbergh’in Meryl Streep ve Gemma Chan’i bir araya getiren yeni filmi Let Them All Talk, aralık ayında HBO Max’te izleyici ile buluşacak.

BOLDTraffic ile Oscar alan Soderbergh’in komedi türündeki yeni filminin senaryosunu, Deborah Eisenberg kaleme aldı. Filmlerinde yeni teknikler denemesiyle bilinen Soderberg’in bu yapımda da sınırlı imkanlar kullandığı biliniyor.

Daha önce iPhone ile film çeken ünlü yönetmen Let Them All Talk için ses ekipmanları dışında alışıldık film ekipmanlarının çoğunu kullanmamış ve hareketli sahnelerin birçoğunu eline kamera alıp tekerlekli sandalyede çekmiş.

Filme dair bir diğer ilginç bilgide senaryo ile ilgili. Gelen bilgilere göre yapımın senaryosu sadece olayları temel çizgileriyle ele almış ve oyuncuların doğaçlama performanslarıyla tamamlanmış.

Let Them All Talk yakın tarihte HBO Max’te izleyeceğimiz tek yapım değil. Raised by Wolves ile dizi alanında ilk ciddi yapımını sunan ve daha önce de Seth Rogen’ın An American Pickle filmini yayınlayan platform, önümüzdeki günlerde de Robert Zemeckis’in The Witches filmini izleyici karşısına çıkaracak.

Okumaya devam et

Gündem

Müjde Ar, aldığı ödülü Kavala ve tutuklu gazetecilere ithaf etti

6. Balkan Panorama Film Festivali’nin Onur Konuğu olan Müjde Ar, ödülünü 3 yıldır cezaevinde bulunan Osman Kavala’ya ve tutuklu gazetecilere ithaf etti.

BOLD– Birgün’ün haberine göre Türkiye sinemasının deneyimli ismi Müjde Ar, bu yıl 6. Kez düzenlenen Balkan Panorama Film Festivali‘nin Onur Konuğu oldu. Müjde Ar kendisine takdim edilen Onur Ödülü’nü 2017 yılından beri cezaevinde bulunan iş insanı Osman Kavala ile tutuklu gazetecilere ithaf etti.

Pandemik salgın nedeniyle festivale katılamayan Müjde Ar’ın yayınladığı video mesaj şöyle:

“Bana verilen bu ödülü yaptığı haberlerden ötürü hapishanede olan gazetecilere ve hakkında hiçbir delil olmadan, AİHM kararlarına rağmen 3 yıldır cezaevinde tutulan dostum, gerçek bir kültür-sanat dostu Osman Kavala’ya ithaf ediyorum.”

Okumaya devam et

Popular