Bizimle iletişime geçiniz

BOLD ÖZEL

AKP’nin torpil karnesi bir hayli kabarık

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)’nin, torpil karnesi bir hayli kabarık. AKP’nin referansı olmadan işe girmek neredeyse imkansız.

AKP’nin, işe alımlarda sözlü sınav şartını yazılı sınavın önüne geçirmesi, torpil iddialarının artmasının en önemli nedeni. İşe alınacakların listelerinin AKP il ve ilçe teşkilatlarınca hazırlandığı iddialar arasında. Bu nedenle iş arayan herkes önce AKP’nin kapısını çalmak zorunda.

TORPİL’E AYETLİ KILIF

AKP eski Miletvekili Mehmet Metiner’in, “Biz inançlı insanlarız değil mi; Cuma namazına gittiğimizde her hafta hutbede ‘akrabalarını koru kolla’ ayeti okunur” sözleri ile Kur’an ayetlerini torpile gerekçe yapması bir hayli gündem olmuştu.

İşte torpil iddialarına bazı örnekler:

DİLEKÇE İLE TORPİL TALEBİ

AKP Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül’ün, partisinin Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın’dan zabıt katipliği sınavına girecek olan bir aday için ‘yardım’ talebinde bulunduğu ve Taşkın’a bu talebini dilekçeyle ilettiği ortaya çıktı.

TORPİL TALEBİ CHP’Lİ VEKİLE GİTTİ

AKP Darende İlçe Başkanı Süleyman Şimşek’in memuriyet sınavına giren yakınının atanmasına ilişkin ricasını içeren faks, AKP Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı yerine yanlışlıkla CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen’e gitti.

YAZI BDP’Lİ ÜYEYE GİDİNCE

Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın bir yakınının işe alınması için RTÜK’e yazdığı torpil yazısı BDP’li RTÜK üyesi Ahmet Yıldırım’a gitti. Resmi yazı ile torpil talebi ortaya çıkmış oldu.

ERDOĞAN DAMADINI BAKAN YAPTI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak, önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, ardından da Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirildi.

KAVAKÇI, BAKAN’IN ELTİSİ

Başörtüsü nedeniyle TBMM Genel Kurulu’nda yemin etmesine izin verilmeyen Merve Kavakçı, Kuala Lunpur Büyükelçisi olarak atandı. Merve Kavakçı, Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın eltisi.

KIZI CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI OLDU

Halen Kuala Lumpur Büyükelçisi görevinde bulunan Merve Kavakçı’nın kızı Mariam Kavakçı ise, Cumhurbaşkanı başdanışmanı oldu.

BAKAN’IN KARDEŞİ GENEL MÜDÜR

AKP’li eski Bakanlar Selma Aliye Kavaf ile Sema Ramazanoğlu’nun kardeşi Yaşar Elmas Bostancı, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne atandı.

BAKAN’IN KARDEŞİ MÜSTEŞAR YARDIMCISI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın, bir kardeşi aynı bakanlıkta müsteşar yardımcısı oldu, diğer kardeşi bir kardeşi Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu (BTK) Başkanlığı’nı yürüttü.

ERDOĞAN’IN KUZENİ DANIŞTAY ÜYESİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kuzeni İbrahim Er, Danıştay üyeliğine atandı. 2000 yılına kadar öğretmenlik ve okul müdürlüğü yapan Er, Erdoğan’ın başbakanlığıyla birlikte kariyer basamaklarını tırmanmaya başlamıştı.

ADAY BİLE DEĞİLDİ REKTÖR OLDU

Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne aday dahi olmayan Prof. Mehmed Özkan’ı atadı. Özkan, AKP Eskişehir Milletvekili ve MKYK Üyesi Prof.Emine Nur Günay’ın kardeşiydi.

EŞİ TİKA BAŞKANLIĞI YAPTI

AKP Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam’ın eşi Serdar Çam da Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığı yaptı.

REKTÖR EŞİNİ ENSTİTÜ SEKRETERİ YAPTI

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Bağ, Bereketli İmam Hatip Ortaokulu’nda öğretmen olarak görev yapan eşi Derya Bağ’ı, Pamukkale Üniversitesi İslami İlimler Enstitüsü’ne Enstitü Sekreteri olarak atadı.

29 ADAYI ELEYEREK OĞLUNU ALDI

Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ömer Pakiş’in oğlu, Halit Ziya Pakiş, ALES ve yabancı dil sıralamasında 31 kişilik listede 29. sırada yer almasına rağmen, İlahiyat Fakültesine araştırma görevlisi olarak girdi.

BOLD ÖZEL

63 yaşındaki kronik hasta Özcan Öztürk’e Denizli Cezaevinde koronavirüs tehdidi

Vertigo, romatizma, bel fıtığı ve katarakt hastası Üneys Özcan Öztürk, koronavirüs hastalarıyla temaslı olduğu için karantinaya alındı. Cezaevinin tüm görüşleri de iptal edildi.

SEVİNÇ ÖZARSLAN | BOLD ÖZEL

Bir yıl önce tutuklanıp Denizli T Tipi Cezaevine gönderilen 63 yaşındaki Üneys Özcan Öztürk, geçen hafta pazartesi günü Kovid-19’a yakalanma riski nedeniyle karantinaya alındı.

Koronavirüs en çok yaşlıları ve kronik hastaları etkiliyor. Cezaevi gibi sürekli kapalı bir ortamda bulunan hasta ve yaşlı mahpuslar, ya hastaneye gidiş gelişlerde ya da gardiyanların koğuş aramalarında koronavirüse yakalandı, bazıları bu nedenle hayatını kaybetti.

KİŞİSEL İHTİYAÇLARINI GİDEREMİYOR

Cezaevine girdikten sonra sol gözü tamamen görmeyen 63 yaşındaki Üneys Özcan Öztürk, romatizma ve bel fıtığının yanı sıra 2016’dan bu yana vertigo ile mücadele ediyor. Cezaevine girdiği ilk zamanlarda hastalıkları nedeniyle doktora götürülen Özcan, 28 gün karantina hücresinin zorlu şartlarında kaldığı için birçok mahpus gibi o da artık hastaneye gitmek istemiyor.

Hastalıkları ilerleyen Öztürk, 6-7 kişinin yerde uyumak zorunda kaldığı 26 kişilik koğuşta yaşıyor. Ranzadan ve merdiven inip çıkarken zorlandığı için kişisel ihtiyaçlarını koğuş arkadaşlarının yardımıyla giderebiliyor. Şimdi de koronavirüs tehdidiyle karşı karşıya kalan Öztürk’ün ailesi, kendisinden haber alamayacağı için çok endişeli. Denizli T Tipi CİK’te kalan diğer hastaların aileleri de endişeli. Mayıs 2017’de Malezya’dan kaçırılıp Türkiye’ye getirilen ağır kalp ve şeker hastası İsmet Özçelik de karantinaya alınan hastalar arasında.

“BİZE DİNİ SOHBET VERDİ”

2009’da bir yemek şirketinden emekli olan Öztürk, Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında 1 Temmuz 2020’de gözaltına alındı. Aynı gün tutuklanan Öztürk hakkında şirkette çalışan bir şoför “Bize dini sohbet veriyordu” dediği için 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Dosyası Yargıtay’da bulunuyor.

Okumaya devam et

BOLD ÖZEL

Babaları 28 aydır tutuklu olan Murat ve Bahadır’ın anneleri de tutuklandı

Anne-baba tutukluluklar devam ediyor. Babaları Erdoğan Birinci’den 28 aydır ayrı olan Murat ve Bahadır’ın annesi Hatice Bahadır da hapse gönderildi.

BOLD ÖZEL – Babaları Giresun Cezaevinde tutuklu bulunan 7 yaşındaki Murat ve 10 yaşındaki Bahadır’ın Birinci’nin anneleri Hatice Birinci de tutuklanıp Trabzon Bahçeçik Cezaevine konuldu. Kronik rahatsızlıkları olan babaanneleri ve teyzeleriyle birlikte Trabzon’da yaşayan Birinci kardeşler, annelerini sorup duruyor.

“İKİ YAVRU HEM ÖKSÜZ HEM YETİM KALDI”

Bold Medya’ya konuşan Murat ve Bahadır’ın teyzesi, “Bu iki yavru hem öksüz hem yetim kaldı. Biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ama bir anne bir baba olamıyoruz. Çocuklar annelerini sorup duruyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Biri 7 yaşında biri 10 yaşında. Ablamı bıraksınlar. Çocuklar bari annesiz kalmasın. Annem babam çok kötü durumdalar. Ayrıca babaanneleri kronik rahatsızlıkları var. Bu yavrular ne olacak? Lütfen sesimiz olun.” dedi.

Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında tutuklanan Hatice Birinci, kapatılan dershanelerde coğrafya öğretmeni, Erdoğan Birinci ise kapatılan kolejlerde sınıfı olarak çalışıyordu.

Müebbet verilen Harbiyeli’nin annesi ve babası trafik kazasında öldü

Okumaya devam et

BOLD ÖZEL

7.7 milyon kişi yeşil karta muhtaç yaşıyor

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Aç olanları buyrun siz doyuruverin” sözleriyle halkın fakirliğini yeniden gündeme getirdi. Türkiye’de yoksulluğun sembolü olan yeşil kartlı sayısı 7 milyon 769 bin 346 kişiye ulaştı. Yeşil kartlıların hastane ve eczane masraflarını devlet karşılıyor.

BOLD ÖZEL – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın muhalefet partilerine yönelik “Aç olanları buyrun siz doyuruverin” sözleri Türkiye’deki yoksulluğu gündeme taşıdı. AKP iktidarının vatandaşın fakir olmadığı savunmasını resmi kurumların kayıtları yalanlıyor.

İŞÇİ, MEMUR VE ESNAF SAYISI

SGK’nın aylık istatistik bültenlerinde yer alan sigortalı kayıtlarına göre, Mart 2021 itibariyle 21 milyon 464 bin 579 kişi zorunlu sigortalı. Bu kişiler SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı çatısı altında bulunuyor. Sigortalıların 15 milyon 381 bin 821’i işçi olarak SSK’da, 2 milyon 938 bin 150’si esnaf olarak Bağ-Kur’da, 3 milyon 144 bin 608 kişi ise memur olarak Emekli Sandığı’nda bulunuyor.

7.7 MİLYON KİŞİ YEŞİL KARTLI

Herhangi bir sigortası bulunmayan kişi sayısı ise 7 milyon 769 bin 346 kişi olarak kayıtlarda bulunuyor. Geliri asgari ücretin üçte birinden az olan bu vatandaşlar ‘resmi yoksul’ olarak kabul ediliyor. Yeşil kart uygulaması kapsamında bu kişilerin genel sağlık sigortası primlerini devlet ödüyor.

AKP’li belediye 2.5 milyon liralık ihaleyi partinin eski İBB meclis üyesine verdi

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0