Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Erdoğan talimat verdi: Ege Üniversitesi’nin koruluğu Millet Bahçesi olacak

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yerel seçimler kapsamında aday tanıtım toplantısı için gittiği İzmir’de Ege Üniversite’nin koruluğu dikkatini çekti. Aday tanıtım toplantısında Erdoğan’ın verdiği talimat doğrultusunda üniversitenin koruluğuna Millet Bahçesi yapılacağı öğrenildi.

İzmir’in Bornova ilçesinde bulunan Ege Üniversitesi’nin kampüs alanı dışındaki ‘Lojmanlar bölgesi’ ile Güneş Enerjisi Enstitüsü arasında kalan 290 bin metrekarelik koruluk alan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, talimatı doğrultusunda Millet Bahçesi olarak düzenlenmesi çalışması başlatıldı.

Ege Üniversitesi Senatosu, Millet Bahçesi olarak düzenlenecek korulukta incelemelerde bulundu.

ERDOĞAN TALİMAT VERDİ, REKTÖR SOLUĞU KORULUKTA ALDI

İzmir’de sahip olduğu yeşil alanıyla bilinen Ege Üniversitesi’nin koruluğunun Erdoğan’ın gündemine almasıyla harekete geçen Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, korulukta incelemelerde bulundu. Rektör Budak yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla kampüs alanı dışında kalan koruluk alan, milletimizin de kullanımına açılacak.” İfadesini kullandı.

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi Senatosu üyelerine Millet Bahçesi hakkında bilgi verdi.

Ege Üniversitesi Senatosu üyeleri ile birlikte Millet Bahçesi olarak düzenlenecek olan korulukta incelemelerde bulunan Rektör Budak, koruluk alanının bütünlüğünün korunacağını vurguladı. Yapılacak bahçenin İzmir’in simgesi haline geleceğini iddia eden Rektör Budak, yaptıkları incelemelere ait fotoğrafları resmi twitter hesabından paylaştı.

Koruluğun Millet Bahçesi olacağı yönündeki haberlerin gündeme gelmesiyle sosyal medyadan tepkiler gelmeye başladı. Rektör Budak’ın paylaşımına tepki gösteren bir vatandaş, “Sayın Rektörüm, milletin ormanını millet bahçesine dönüştürmek neden? Gelin çorak bir yeri yeşertip millet bahçesi yapalım.” tavsiyesinde bulundu.

Yap-işlet-devret modeli vatandaşı değil, yandaşı ihya düzenine döndü

Gündem

Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi

İzmir’in Seferihisar açıklarında meydana gelen ve birçok ilde hissedilen 6.8 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 20’ye, yaralıların sayısı ise 786’ya yükseldi.

BOLD – İzmir’in Seferihisar açıklarında 6.8 büyüklüğündeki depremde bazı binalar yıkılırken çok sayıda binada hasar meydana geldi. AFAD, depremde 1’i boğulma olmak üzere 20 kişinin hayatını kaybettiğini, 786 kişinin yaralandığını bildirdi.

BİRÇOK İLDE HİSSEDİLDİ, ARTÇILAR SÜRÜYOR

Deprem İzmir’in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne’de de hissedildi. Depremle birlikte vatandaşlar yakınlarına bilgi vermek isteyince, operatörlerde yoğunluk oluştu. AFAD, İzmir’de yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede, 23’ü 4’ün üzerinde 196 artçı sarsıntı yaşandığını bildirdi.

YARALI SAYISI 786’YA YÜKSELDİ

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), merkez üssü İzmir’in Seferihisar açıkları olan depremde 1’i boğulma olmak üzere 20 kişinin hayatını kaybettiğini, 786 kişinin yaralandığını bildirdi.

 

Journalist Post yayında

Okumaya devam et

Gündem

İzmir’e araç girişine kısıtlama getirildi

6.8 büyüklüğünde depremin yaşandığı İzmir’e araç girişlerine sınırlama getirildi. Kontrollü olarak sağlanan kente girişlerde, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor.

BOLD – Yaşanan depremin ardından İzmir’e girişler kontrollü olarak sağlanıyor, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor.

Merkez üssü Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından kente girişler kısıtlandı. İzmir’e girişler kontrollü olarak sağlanırken, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor. Kentten çıkışlarda ise herhangi bir kısıtlama uygulanmıyor.

Journalist Post yayında

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye beşik gibi, her yerden deprem haberleri geliyor

İzmir, öğleden sonra yaşanan depremle sarsıldı, ancak deprem kuşağında bulunan Türkiye’nin dört bir yanında bugün de depremler meydana geldi. Bugün İzmir’in yanı sıra Bingöl, Akdeniz, Ağrı, Antalya, Çankırı, Konya, Tekirdağ, Amasya, Bitlis’te depremler yaşandı.

BOLD – Türkiye’de bugün birçok ilde deprem meydana geldi. Ancak İzmir’de yaşanan şiddetli deprem, diğer illerdeki depremleri gölgeledi.

Dünyanın en etkin deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunan Türkiye’de bugün birçok ilde sartıntı meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ve AFAD’ın 30 Ekim Cuma tarihli son depremler listesine göre; Bingöl, Akdeniz, Ağrı, Antalya, İzmir, Çankırı, Konya, Tekirdağ, Amasya, Bitlis’te büyüklü-küçüklü depremler yaşandı. Ancak depremden korunma yöntemleri ve alınacak tedbirlerle zararları en aza indirmek mümkün olabiliyor.

 

Journalist Post yayında

Okumaya devam et

Popular