Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Erdoğan talimat verdi: Ege Üniversitesi’nin koruluğu Millet Bahçesi olacak

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yerel seçimler kapsamında aday tanıtım toplantısı için gittiği İzmir’de Ege Üniversite’nin koruluğu dikkatini çekti. Aday tanıtım toplantısında Erdoğan’ın verdiği talimat doğrultusunda üniversitenin koruluğuna Millet Bahçesi yapılacağı öğrenildi.

İzmir’in Bornova ilçesinde bulunan Ege Üniversitesi’nin kampüs alanı dışındaki ‘Lojmanlar bölgesi’ ile Güneş Enerjisi Enstitüsü arasında kalan 290 bin metrekarelik koruluk alan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, talimatı doğrultusunda Millet Bahçesi olarak düzenlenmesi çalışması başlatıldı.

Ege Üniversitesi Senatosu, Millet Bahçesi olarak düzenlenecek korulukta incelemelerde bulundu.

ERDOĞAN TALİMAT VERDİ, REKTÖR SOLUĞU KORULUKTA ALDI

İzmir’de sahip olduğu yeşil alanıyla bilinen Ege Üniversitesi’nin koruluğunun Erdoğan’ın gündemine almasıyla harekete geçen Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, korulukta incelemelerde bulundu. Rektör Budak yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla kampüs alanı dışında kalan koruluk alan, milletimizin de kullanımına açılacak.” İfadesini kullandı.

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi Senatosu üyelerine Millet Bahçesi hakkında bilgi verdi.

Ege Üniversitesi Senatosu üyeleri ile birlikte Millet Bahçesi olarak düzenlenecek olan korulukta incelemelerde bulunan Rektör Budak, koruluk alanının bütünlüğünün korunacağını vurguladı. Yapılacak bahçenin İzmir’in simgesi haline geleceğini iddia eden Rektör Budak, yaptıkları incelemelere ait fotoğrafları resmi twitter hesabından paylaştı.

Koruluğun Millet Bahçesi olacağı yönündeki haberlerin gündeme gelmesiyle sosyal medyadan tepkiler gelmeye başladı. Rektör Budak’ın paylaşımına tepki gösteren bir vatandaş, “Sayın Rektörüm, milletin ormanını millet bahçesine dönüştürmek neden? Gelin çorak bir yeri yeşertip millet bahçesi yapalım.” tavsiyesinde bulundu.

Yap-işlet-devret modeli vatandaşı değil, yandaşı ihya düzenine döndü

Gündem

AKP’li Bostancı’nın oğlu genç yaşta genel müdür yapıldı

Kamuda AKP’li atamaları tam gaz devam ediyor. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kararıyla AKP Grup Başkanı Naci Bostancı’nın oğlu Afşin Burak Bostancı Nükleer Enerji ve Uluslararası Projeler Genel Müdürlüğü’ne atandı.

BOLD – Kamuda akraba atamaları hız kesmeden devam ediyor. Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlara göre AKP Grup Başkanı Naci Bostancı’nın oğlu genel müdür yapıldı.

AKP’Lİ NACİ BOSTANCI’NIN OĞLU

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarından AKP Grup Başkanı Naci Bostancı’nın oğlu Afşin Burak Bostancı Nükleer Enerji ve Uluslararası Projeler Genel Müdürlüğü’ne atandı. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararında şu ifadeler yer aldı: “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında açık bulunan Nükleer Enerji ve Uluslararası Projeler Genel Müdürlüğüne 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince Afşın Burak Bostancı atanmıştır.”

2019’DAN BERİ NÜKLEER DÜZENLEME KURULU ÜYESİYDİ

Uzun süredir İbrahim Halil Dere’nin vekaleten yürüttüğü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Nükleer Enerji ve Uluslararası Projeler Genel Müdürlüğü görevine atanan Afşin Burak Bostancı, 2019 yılının Şubat ayından bu yana Nükleer Düzenleme Kurumu Kurul üyesi olarak görev yapıyordu. “Nükleer enerji sektöründeki faaliyetler ile radyasyonla ilgili tesis ve faaliyetleri düzenlemek ve denetlemek” amacıyla kurulan kuruma genç Bostancı’nın atanması tepki toplamıştı.

 

Ticaret Bakanı Pekcan’ı görevden aldı yerine Mehmet Muş’u atadı

Okumaya devam et

Gündem

Hizmet Hareketi mensuplarına sahur operasyonu: 30 gözaltı

AKP iktidarı, kutsal Ramazan ayında da Hizmet Hareketi mensuplarına yönelik operasyonlarına ara vermeden devam ediyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı polisler, 34 kişinin kalabileceği 33 adrese, sahur vaktinde eş zamanlı baskınlar yaptı. Operasyonlarda 30 kişi gözaltına alındı. 

BOLD – İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM ve İstihbarat Şube ekiplerince hizmet hareketine yönelik gece yarısı operasyon düzenlendi. 33 adrese yapılan operasyonlarda aranan 34 kişiden 30’u gözaltına alındı.

GECE YARISI OPERASYON YAPTILAR

Hizmet Hareketi mensuplarına yönelik olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM ve İstihbarat Şube ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde, cemaat soruşturmaları/kovuşturmaları kapsamında firari olduğu öne sürülen kişilerin adresleri belirlendi. 33 adrese, gece saat 00:00 sıralarında eş zamanlı baskınlar operasyon gerçekleştirildi.

30 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yapılan baskınlarda 30 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Baskınlarda bulunamayan kişiler ise aranıyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen 30 kişinin ifadeleri alınıyor.

Ticaret Bakanı Pekcan’ı görevden aldı yerine Mehmet Muş’u atadı

Okumaya devam et

Gündem

Nerde lan atlar!

TİP Genel Başkanı Erkan Baş’ın Meclis’te çekilen öfkeli bir fotoğrafı, kayıp atlarla ilgili hesap soran bir  paylaşımda kullanılınca sosyal medyada viral oldu.

BOLD – İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), MHP’li Hatay Dörtyol Belediyesine hibe ettiği ve güvenlik amacıyla çip de taktığı 50 at kayıplara karıştı.

KRT televizyonu muhabiri Çağdaş Ulus, Dörtyol’daki dere kenarlarında kesik at başları bulunduğuna ilişkin canlı yayında bilgi paylaştı.

Olayın ardından partisinden istifa ettiğini açıklayan Belediye Başkanı Fadıl Keskin atların sucuk yapıldığı iddialarını da yalanladı.

KAYMAKAMLIK SORUŞTURUYOR

Keskin açıklamasının devamında: “İnsanların attan sucuk yapmaya ihtiyacı yok. Atları teslim ettiğimiz kişi atları elinden kaçırdı. Kaymakamlık da bunu soruşturuyor” ifadelerini kullandı.

Açıklamalar kamuoyunu tatmin etmedi. Sosyal medyada konuyla ilgili pek çok paylaşım yapıldı. Yapılan paylaşımlarda atların akıbetinin bir an önce ortaya çıkarılması istendi.

Öte yandan sosyal medyada esprili bir paylaşım viral oldu. Milletvekillerinin kavga ettiği bir ana ilişkin çekilen fotoğrafın kullanıldığı paylaşım yüzlerce beğeni aldı. TİP Genel Başkanı Erkan Baş’ın AKP sıralarına yönelik tepkisinin yer aldığı fotoğraf “Nerde lan atlar” notuyla paylaşıldı.

https://mobile.twitter.com/ataegemenc/status/1384457062923472905

Erdoğan bu durumda ne kadar sertleşecek

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0