Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

11 Ocak’ta vizyona girecek filmler

Bu hafta biri yerli, biri animasyon olmak üzere yedi yeni film sinemaseverlerle buluşuyor. İşte 11 Ocak Cuma günü vizyona girecek filmler.

Haftanın tek yerli filmi Dalavere’nin konusu şöyle: Eniştesi Münir ile araba kiralama şirketinde çalışan Baybars’ın hayatı, eniştesinin arabasının çalınmasıyla değişir.

Çalınan arabayı bulmak için, İstanbul’dan Bodrum’a gelen Baybars ve Münir’in mafya değiş tokuşu arasında kaldıklarından haberleri yoktur.

Olay anlaşıldığında otelde yaşanan yanlışlıklar, işin içinden çıkılmasını zor hale getirir.

Dalavere filmi oyuncu kadrosunda; Ali Çatalbaş, Erdağ Yenel, Mehmet Ali Kaptanlar, Abidin Yerebakan, Hüseyin Elmalıpınar, Serdal Genç ve Bahtiyar Engin bulunuyor.

LANETLİ SULAR

Lanetli Sular (Nereus) haftanın tek korku filmi. Yönetmen koltuğunda, Georges Padey oturuyor. Oyuncu kadrosunda ise Dennis Mencia, Raul Walder, Sean Ormond, Josephine Phoenix, Natalie Blackman ile Rene Mena bulunuyor.

Lanetli Sular’da arkadaşının havuzunda şeytani bir varlığın saldırısına uğrayan Sara’nın verdiği mücadele anlatılıyor.

HOLLYWOOD İÇİN BİTMEYEN FİLM: ROBIN HOOD

Orta yaşın üstündekiler için en iyi Robin Hood hâlâ Errol Flynn’dir. Hollywood sürekli yeni Robin Hood’lar çıkarmaktan vazgeçmiyor.

Bu seferki filmin başrolünde Kingsman ile sağlam bir yer edinen Taron Egerton var. Filmde Robin Hood’un Haçlı Seferleri dönüşü anlatılıyor.

RALPH VE İNTERNET

“Ralph ve İnternet”, 2012 yılında vizyona giren “Oyunbozan Ralph” filminin devamı. Yapımda video oyun salonundan internetin uçsuz bucaksız dünyasına giriş yapan video oyunlarının sözde kötü karakteri olan Ralph ile uyumsuz arkadaşı Vanellope von Schweetz’in başından geçenler anlatılıyor.

ŞÜPHE

Cannes’dan iki ödülle ayrılan Şüphe (Burning), Haruki Murakami’nin “Barn Burning” adlı kısa hikâyesinden uyarlanmış.

Başrolünde The Walking Dead’den tanıdığımız Steve Yeun olan film kurye olarak çalışan Jongsu’nun, eski komşusu Haemi ile karşılaşması sonucunda gelişen olayları anlatıyor.

CREED 2 : EFSANE YÜKSELİYOR

Filmin başrollerini Sylvester Stallone ve Michael B. Jordan paylaşıyor. 2015 yapımı ‘Creed: Efsanenin Doğuşu’ adlı filmin devamı olan yapımda; Adonis Creed’in Rocky’nin eski rakibi İvan Drago’un oğlu Viktor Drago ile karşılaşması anlatılıyor.

REPLİKALAR

Bilim kurgu türündeki “Replikalar” adlı filmin başrolünde Keanu Reeves var. Filmde insan klonlama çalışması yapan Will Foster’ın, kaybettiği eşi ve çocuklarını geri getirebilme çabası işleniyor.

Yönetmen koltuğunda 2008 yapımı ‘Hain’ filmi ile tanınan Jeffrey Nachmanoff oturuyor.

Game of Thrones Spinoff’una 8 yeni oyuncu

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Kibariye’nin bir alacaklısı daha ortaya çıktı

Şarkıcı Kibariye’nin bir alacaklısı daha ortaya çıktı. Kibariye’nin sahne kıyafetlerini düzenleyen stilist İsmail Günüç, Kibariye’den 24 bin lira alacağı olduğunu ve alamadığını açıkladı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Saray etkinliklerinde şarkı söyleyen Kibariye ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Kibariye ve eşi Ali Küçükbalçık, Kadıköy’deki ‘kaynak saç’ borcunu ödeyeceğini belirterek kuaför dükkanına rehin olarak stilist İsmail Günüç’ün kimliğini bıraktı. Ardından Günüç’ü çete üyesi olarak suçlayan Kibariye, stilistin telefon numarasını engelledi.

KUAFÖR 4 BİN 200 LİRA, STİLİSTE 24 BİN LİRA BORÇ

Kadıköy’deki bir kuaföre olan 4 bin 200 liralık borcuyla gündeme gelen sanatçı Kibariye ve eşi Ali Küçükbalçık şimdi ise stilistleri İsmail Günüç’e 24 bin liralık borç bıraktı. Kibariye’nin sahne elbiselerini diken Günüç, Kibariye’ye aldığı ayakkabı ve takılardan kalan 24 bin liralık borcu ödemediklerini öne sürdü.

Günüç, “Ali Bey alışmış haram yemeye ama biz öyle değiliz. Ben 3 tane çocuk büyütüyorum. Bana bu kelimeleri kullanamaz. Ben alın teriyle para kazanıyorum. Bana olan borçlarını ödemelerini istiyorum. Hakkımı aramaya devam edeceğim” diye konuştu.

Fişçi Cihat Yaycı, KHK’lıları hedef aldı: Liyakatli kişiler değil, işe alınmamalılar

Okumaya devam et

Kültür

Ben Masumum, hukuk ihlallerden etkilenen çocuklara dikkat çekecek

Hukuk ihlallerini anlatan “ Ben Masumum” filmi pazar günü yayına girecek. ABD’nin Los Angeles stüdyolarında çekilen, yönetmenliğini Burak Tarık’ın yaptığı kısa filmde, Türkiye ve dünyadaki düşünce suçlularının uğradığı hukuk ihlallerinden etkilenen çocuklara dikkat çekiliyor.

BOLD – Ben Masumum(I am Innocent) adlı ABD yapımı kısa film 26 Eylül Pazar günü New York saati ile 13:00’da The Artivist Org YouTube kanalından premierre yayını yapacak.

Adalet, masumiyet, “kötülüğün sırdanlığı” gibi kavramları tartışmaya açan film, çürüyen bir rejimin paslanan mekanizmalarına ışık tutuyor.

Filmin yazar ve yönetmeni Burak Tarık, Türkiye’de ve dünyadaki, düşünce suçluları ile ortaya çıkan hukuk ihlallerinden etkilenen çocuklara dikkat çekmeye çalıştığını ve filmi onlara ithaf ettiğini açıkladı.

Filmin yazım süreci, çekimleri ve post prodüksiyonu üç ayda tamamlandı. Los Angeles stüdyolarında çekilen film, altı dilde altyazı ile izleyici ile buluşacak. İngilizce çekilen kısa film, Youtube’dan Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Türkçe ve Yunanca altyazı ile yayınlanacak.

Okumaya devam et

Kültür

1920’li yılların İstanbul’una yolculuk

İstanbul’un 1920’lerde çekilmiş görüntüleri sosyal medyada viral oldu. Esnafı, sokakları, tarihi mekanlarıyla o dönem kaydedilen İstanbul görüntüleri keyifli bir tarih yolculuğu sunuyor.

BOLD – ‘Tarihi Merak Ediyoruz’ adlı sosyal medya hesabının paylaştığı İstanbul görüntüsü sosyal medyada viral oldu. 1920’de çekildiği belirtilen görüntülerde Beyazıt, Sultanahmet, Eminönü ve Unkapanı çevresi yer alıyor. Tarihi görüntülerde İstanbul sokaklarının genel durumu ve işinin başındaki esnaflar görülüyor.

Fesli adamlar, Haliç’teki kayıklar, kamera açısına girmemeye çalışan kadınlar ile Ayasofya ve Sultanahmet camilerinin de yer aldığı görüntüler keyifli bir tarih yolculuğu sunuyor.

Emine Erdoğan’ın ‘mutmain’ olduğu Salda Gölü balçık oldu

Okumaya devam et

Popular

Shares