Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

11 Ocak’ta vizyona girecek filmler

Bu hafta biri yerli, biri animasyon olmak üzere yedi yeni film sinemaseverlerle buluşuyor. İşte 11 Ocak Cuma günü vizyona girecek filmler.

Haftanın tek yerli filmi Dalavere’nin konusu şöyle: Eniştesi Münir ile araba kiralama şirketinde çalışan Baybars’ın hayatı, eniştesinin arabasının çalınmasıyla değişir.

Çalınan arabayı bulmak için, İstanbul’dan Bodrum’a gelen Baybars ve Münir’in mafya değiş tokuşu arasında kaldıklarından haberleri yoktur.

Olay anlaşıldığında otelde yaşanan yanlışlıklar, işin içinden çıkılmasını zor hale getirir.

Dalavere filmi oyuncu kadrosunda; Ali Çatalbaş, Erdağ Yenel, Mehmet Ali Kaptanlar, Abidin Yerebakan, Hüseyin Elmalıpınar, Serdal Genç ve Bahtiyar Engin bulunuyor.

LANETLİ SULAR

Lanetli Sular (Nereus) haftanın tek korku filmi. Yönetmen koltuğunda, Georges Padey oturuyor. Oyuncu kadrosunda ise Dennis Mencia, Raul Walder, Sean Ormond, Josephine Phoenix, Natalie Blackman ile Rene Mena bulunuyor.

Lanetli Sular’da arkadaşının havuzunda şeytani bir varlığın saldırısına uğrayan Sara’nın verdiği mücadele anlatılıyor.

HOLLYWOOD İÇİN BİTMEYEN FİLM: ROBIN HOOD

Orta yaşın üstündekiler için en iyi Robin Hood hâlâ Errol Flynn’dir. Hollywood sürekli yeni Robin Hood’lar çıkarmaktan vazgeçmiyor.

Bu seferki filmin başrolünde Kingsman ile sağlam bir yer edinen Taron Egerton var. Filmde Robin Hood’un Haçlı Seferleri dönüşü anlatılıyor.

RALPH VE İNTERNET

“Ralph ve İnternet”, 2012 yılında vizyona giren “Oyunbozan Ralph” filminin devamı. Yapımda video oyun salonundan internetin uçsuz bucaksız dünyasına giriş yapan video oyunlarının sözde kötü karakteri olan Ralph ile uyumsuz arkadaşı Vanellope von Schweetz’in başından geçenler anlatılıyor.

ŞÜPHE

Cannes’dan iki ödülle ayrılan Şüphe (Burning), Haruki Murakami’nin “Barn Burning” adlı kısa hikâyesinden uyarlanmış.

Başrolünde The Walking Dead’den tanıdığımız Steve Yeun olan film kurye olarak çalışan Jongsu’nun, eski komşusu Haemi ile karşılaşması sonucunda gelişen olayları anlatıyor.

CREED 2 : EFSANE YÜKSELİYOR

Filmin başrollerini Sylvester Stallone ve Michael B. Jordan paylaşıyor. 2015 yapımı ‘Creed: Efsanenin Doğuşu’ adlı filmin devamı olan yapımda; Adonis Creed’in Rocky’nin eski rakibi İvan Drago’un oğlu Viktor Drago ile karşılaşması anlatılıyor.

REPLİKALAR

Bilim kurgu türündeki “Replikalar” adlı filmin başrolünde Keanu Reeves var. Filmde insan klonlama çalışması yapan Will Foster’ın, kaybettiği eşi ve çocuklarını geri getirebilme çabası işleniyor.

Yönetmen koltuğunda 2008 yapımı ‘Hain’ filmi ile tanınan Jeffrey Nachmanoff oturuyor.

Game of Thrones Spinoff’una 8 yeni oyuncu

Okumaya devam et
Reklamlar

Kültür

Ümit Nağmeleri, ‘Benim Meselem’ parçasını günümüze uyarladı

Ümit Nağmeleri, “Arabeskin Babası” ve “Müslüm Baba” olarak sanat tarihine adını yazdıran Müslüm Gürses’in ‘Benim Meselem’ parçasını günümüze uyarladı. Genç sanatçıların okuduğu parça Ümit Nağmeleri’nin Youtube kanalında yayınlandı.

BOLD – Ümit Nağmeleri, “Arabeskin Babası” ve “Müslüm Baba” olarak sanat tarihine adını yazdıran Müslüm Gürses’in ‘Benim Meselem’ parçasını günümüze uyarladı. Yeni yayınlanan projede Türkiye’de son yıllarda yaşanan zulümlere dikkat çekildi. Genç sanatçıların okuduğu parçada “Bir sevda türküsüdür, her şey O’nu anlatır Beton duvarlar ardında ne çiçekler açtırır Cemrenin kardelenle, buluştuğu o an gibi Üflemekle sönmez bu aşk, ne çerağlar yandırır”ifadelerine yer verildi. İşte yeniden uyarlanan Benim Meselem’in sözleri…

“Bir sevda türküsüdür, her şey O’nu anlatır
Beton duvarlar ardında ne çiçekler açtırır
Cemrenin kardelenle, buluştuğu o an gibi
Üflemekle sönmez bu aşk, ne çerağlar yandırır
Kilitlendi gönüllerimiz, sonsuzluğun yoluna
Heyecanla koşar iken, el at geride kalana
Eza, cefa gördük diye küsemeyiz biz kadere
Naz edecek değiliz biz, yolun sahibi olana
Yılmak yok davamızda, gelecekten ümitvarız
Başımız dik yaşarız biz, karıncaya kıyamayız
İncinsek de incitmeyiz, yaşatmak için varız
Aldanırız aldatmayız, Hakk olandan yanayız
Bir sevdamız var bizim, hizmet için yaşarız
Düşseler de ardımıza, deniz derya aşarız
Böyle bir aşk harcanamaz, mala, mülke, dünyaya
Mecnun yaşamadı böyle bir aşk, nasip olmadı Ferhata

Zaman zaman karşımıza, gulyabaniler çıksa da
Taşlı, dikenli yollarda, bin dönemeç olsada
Vefasızlar hançeriyle, sırtımızdan vursa da
söz vardık biz Allah’a, dönmeyeceğiz asla.

Celalinden gelse cefa, yahut cemalinden vefa
Kefen hırka senden ise, ikisi de cana safa.
Hicran senden, visal senden, ayandır her şey sana
Sebepleri halk edensin, KÜN FEYEKÜN, olur bir anda
Her karanlıktan sonra, bir aydınlık var elbet
Doğacaktır yine güneş, sen yeter ki sabret
Cehaletle, tefrikayla, mücadelemiz bitmeyecek
Alın yazımız, her şeyimiz aşkımız bizim hizmet.”

Özlem Zengin’e hakaret yetmedi yalana sarıldı: Kadınlar Pembe Oda’yı kullanarak hamile kalıyor

Okumaya devam et

Kültür

Zack Snyder’ın yeni filmi Army of the Dead’den ilk fragman yayınlandı

Dawn of Justice Zack Snyder Cut merakla beklenirken 21 Mayıs’ta izleyiciyle buluşacak yeni filmi Army of the Dead’den de ilk fragman yayınlandı.

BOLD– 21 Mayıs’ta Netflix’te izleyiciye sunulacak olan Army of Dead; 300, Man of Steel ve Watchmen gibi filmlerle tanınan Zack Snyder’ın bu yıl seyirciye sunacağı ikinci filmi. Yönetmenin bu yıl izleyeceğimiz diğer filmi ise uğruna kampanyalar düzenlenen Dawn of Justice Zack Snyder Cut.

ZOMBİ İSTİLASINDA SOYGUN

Las Vegas’da gerçekleşen zombi istilası sırasında kaostan faydalanarak karantina alanında büyük bir soygun yapmayı planlayan ve eski askerlerden oluşan bir grubu konu alan filmin oyuncu kadrosunda; Dave Bautista, Ella Purnell, Ana De La Reguera, Theo Rossi, Huma Qureshi, Omari Hardwick, Tig Notaro, Hiroyuki Sanada, Garret Dillahunt, Matthias Schweighöfer, Raúl Castillo, Nora Arnezeder ve Samantha Win gibi isimler yer alıyor.

Army of The Dead’in ardından anime bir spin-off dizisi ve filmdeki asker grubunun geçmişine ışık tutacak bir prequel filminin de yapılması bekleniyor. Bu açıdan bakıldığında bir franchise başlatmaya hazırlanan yapımın Prequel filminin başrolünü aynı zamanda yönetmenliğini de yapacak olan Matthias Schweighöfer üstlenecek.

Okumaya devam et

Kültür

Van Gogh’un 135 yıl önce yaptığı resim ilk kez görüntülendi

Vincent van Gogh’un 135 yıl önce Paris’te yaptığı bir resim, 100 yıl boyunca bir koleksiyonda kapalı kaldıktan sonra ilk defa görüntülendi.

BOLD– Ünlü ressamın “Montmartre’da Bir Sokak Manzarası” adlı çalışması çizildiği 1887’den sonra 100 yıldan fazla bir süre tek bir Fransız ailesinin koleksiyonunda yer aldı. Müzayede evi Sotheby’s tarafından önümüzdeki ay mezata çıkarılacak resmin 7 milyon sterlin civarında bir bedele satılabileceği tahmin ediliyor.

VAN GOGH’UN SANATINDA ÖNEMLİ BİR YERİ VAR

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Van Gogh uzmanı Martin Bailey “Bu resmi ilk defa doğru düzgün görebiliyoruz. Daha önce resmin yalnızca birkaç tane, çoğu siyah beyaz reprodüksiyonu yapılmıştı. Hep özelkoleksiyonlardaydı, yalnızca sahipleri ve arkadaşları görebiliyordu. Bu önemli bir sanat eseri çünkü Van Gogh’un koyu, toprak renkli resimler yaptığı Hollanda döneminden Provence’teki coşkun resimlere geçiş döneminde çizilen bir geçiş dönemi resmi. Van Gogh Paris’e gittikten sonra izlenimcileri keşfetmiş ve daha fazla renk kullanmaya başlamıştı.” sözleriyle resmin önemini aktardı.

Söz konusu resmin Van Gogh’un 1886-87 yıllarında kardeşi Theo’da kalırken yaptığı bir dizi resimden biri olduğu ve kardeşinin evine yakın bir sokağı betimlediği belirtildi.

Resmi 25 Mart’a kadar Paris, Amsterdam ve Hong Kong’daki müzayede evlerinde sergileyecek olan Sotheby’s mezatla ilgili olarak “Bu kadar ikonik bir seriden çıkmış bu kalibrede bir eserin piyasaya çıkması kesinlikle büyük bir olay.” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0