Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Açlık grevine devam eden Güven: Ölümü seve seve kucaklayacak noktadayım

HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven cezaevinde başlattığı açlık grevinde 68 günü geride bıraktı.

Tecride karşı başlattığı açlık grevi eylemini, 68’inci gününde sürdüren Hakkari Milletvekili Leyla Güven, Halkların Demokratik Kongresi’nin 9’uncu Genel Kurulu’na gönderdiği mesajında, “Ölümü seve seve kucaklayacak noktadayım.” dedi.

Sağlık durumu giderek kötüleşen Güven mesajında, tarihi bir dönemden geçildiğini belirtti.

ULUS DEVLET SON VİRAJINA GİRDİ

Güven, “Kendini tüm hücrelerine kadar örgütleyen ve kurumsallaşan kapitalist modernite ve mekanizması olarak inşa edilmiş ulus devlet esprisi, yüzyıllarca sürdürdüğü egemenliğinin son virajına girmiş ve soluksuzluğa doğru evrilmektedir.” ifadelerini kullandı.

GÜVEN: FAŞİZMİN EN ÇOK PALAZLANDIĞI DÖNEM

Güven mesajında şunları dile getirdi: “En büyük saldırılarla beraber, faşizmin en çok palazlandığı dönemlerde tam da bu dönemlerdir. Bu faşizan sistem karşısında devrimci aklın yaratacağı yeni demokratik sosyalist sistemler inşa edilemez ve gerekli duruş ortaya konulamazsa faşizm kendini yeniden inşa etmekten geri kalmayacak ve tarihi fırsatları kaçırmış olacağız.”

EYLEME YÜZLERCE TUTUKLU DESTEK VERDİ

İmralı Adası’nda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması için başlattığı eylemin, bugün yüzlerce tutuklunun katılımıyla sürdüğünü dile getiren Güven, “Tecridi kıralım, faşizmi yıkalım, halkları özgürleştirelim şiarıyla zindan direnişçileri olarak üzerimize düşen direniş hattına girdiğimiz şu günlerde faşizmi yıkma çemberinde kilitlendik” dedi.

“DİRENİŞ BÜYÜTÜR, PASİFİZM ÖLDÜRÜR”

‘Direniş büyütür, pasifizm öldürür’ düsturunun altını çizerek bitirirken, uğruna ölecek bir yaşam gerçeğini soluduğumun bu uğurda seve seve ölümü kucaklayacak bir noktada olduğumuzu belirtiyorum. Sizleri bu direniş günlerinde duvarların öte yanından başaracağımıza olan inancımızla bir kez daha selamlıyor devrimci yüreklerinizden yoldaş sıcaklığı ile sarıyoruz.”

Temelli: 31 Mart karanlık gidişin sonu olacak

Politika

AKP’de deprem: 22 ilçe başkanı görevden alındı

AKP İstanbul teşkilatında 22 ilçe başkanının görevden alındığı öne sürüldü. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

BOLD – AKP İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından 22 ilçe başkanı görevden alındığı öne sürüldü. İl başkanının görevde kalıp kalmayacağı ise netlik kazanmadı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından gelen haberler dikkat çekti. İktidara yakınlığıyla tanınan Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “AK parti İstanbul’da 22 ilçe başkanını görevden aldı” diye duyurdu. Esenyurt, Avcılar ve Büyükçekmece değişim yaşanacağı netleşen ilçeler olduğu, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak hakkındaki kararın ise henüz kesinlik kazanmadığı öğrenildi. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından il başkanlığı ile yaptığı istişare sonrasında yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

 

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan: Macron’un zihinsel tedaviye ihtiyacı var

tayyip erdoğan kayseri

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u eleştirerek, “Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Seçimlerde akıbetini göreceğiz” dedi.

BOLD –  Erdoğan, AKP’nin Kadir Has Stadyumunda düzenlenen Kayseri 7. Olağan İl Kongresinde konuştu.

Konuşmasında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u eleştiren Erdoğan, şunları söyledi: “Bu Macron denilen zatın Müslümanlarla derdi nedir? Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İnanç özgürlüğünden anlamayan ve kendi ülkesinde yaşayan milyonlarca farklı inanç mensubu insanlara bu şekilde davranan bir devlet başkanına başka ne denilebilir. Öncelikle bir akli noktada kontrol. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Erdoğan ile uğraşmak sana bir şe kazandırmaz. Seçimlerde akıbetini göreceğiz. Fransa’ya bir şey kazandıramadı ki kendisine bir şey kazandırsın.”

Azerbaycan’a desteğin süreceğini belirten Erdoğan, “Bu sabah Aliyev’le görüştük. Şu anda Azerbaycanlı kardeşlerimiz işgal altındaki topraklara doğru yürüyorlar. Geri almaya başladılar” dedi.

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Doğubayazıt’ta HDP binasına baskın: Eş başkanlar gözaltına alındı

hdp doğubayazıt

HDP’nin Doğubayazıt İlçe Örgütü binasına polisler tarafından baskın düzenlendi. HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk gözaltına alındı.

BOLD – Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk’ün evlerine polisler tarafından baskın düzenlendi.

HDP’li iki eş başkan gözaltına alındı. Polisler, daha sonra HDP İlçe Örgütü binasında arama yaptı.  İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen eşbaşkanların “Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla suçlandıkları öğrenildi.

Arsa peşkeşi, AKP’li başkanları birbirine düşürdü

Okumaya devam et

Popular