Bizimle iletişime geçiniz

Politika

MHP’nin “BEKA” meselesi

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı'nı eleştiren partilileri gafil olmakla suçladı.

BOLD- Cumhur İttifakı’nın il ve ilçe adayları açıklandıkça Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) içerisinde yaşanan kırılma ve çatlaklar da birer birer gün yüzüne çıkıyor. İstifalar, görevden almalar, küskünler parti içerisinde bir beka tartışmasına sebep oluyor.

Parti kulislerinde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bu konuyu bir beka meselesi olarak sunmasının rahatsızlığa yol açtığı konuşuluyor. MHP’nin belediyelerden vazgeçtiği eleştirileri yapılıyor. Tabanda ‘Bahçeli ve Erdoğan’ın bekası için MHP’nin bekasından vazgeçiliyor’ görüşünün hakim olduğu belirtiliyor.

BAHÇELİ: BİN DEFA BEKA DERİM, BEKAYI SAVUNURUM

Eleştiriler bugün MHP’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi grup toplantısında konuşan Bahçeli’nin de gündemindeydi.

Bahçeli, “Konuyu at pazarlığına çevirmedik, partimizin hak ve hukukunu ezdirmedik, onlarınkini de yok saymadık. Eşit bir mutabakat olmuşken, MHP’nin belediyelerden vazgeçtiğini söylemek, sefillik ve ahlaksızlık değildir de nedir? İlla bir tercih yapacak olursam şunu herkes bilsin ki bin defa beka derim, bekayı savunurum.” dedi.

“PALU AİLESİNDEN ÇIKMIŞ GİBİLER”

Bahçeli, eleştiri yapanları Palu ailesine benzetti: “MHP’yi erken havlu atmış gibi göstermek, iddialarından vazgeçmiş gibi sunmak nasıl bir ahlaksızlıktır? Günahımıza girenler, sosyal medyadan zehir kusanlar, adeta son günlerde ülke gündemine demir atan Palu ailesinden çıkmış gibiler. Bunlarda hiç mi utanma kalmadı?” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin ittifak ısrarına tepki gösteren partililere birkaç örnek:
 • Samsun’da AKP ile yaşanan ilçe paylaşımı tartışması sonrasında MHP milletvekili Erhan Usta, kesin ihraç talebi ile disiplin kuruluna sevk edildi. İl başkanı ise istifa etmek zorunda kaldı.
 • Samsun Atakum Belediyesi MHP Meclis üyeliği görevinden istifa eden Murat Keskin, İyi Parti’ye geçti. Keskin, İlkadım Belediye Başkanlığı’na İyi Parti’den aday oldu. Kendisiyle beraber 3 meclis üyesinin daha İyi Parti’ye katıldığı ifade edildi.
 • MHP’den istifa eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimde İyi Parti’den aynı koltuğa tekrar aday oldu.
 • Sakarya’da MHP Serdivan Meclis üyesi Sedat Bıçakçı istifa etti. Hendek’te ise Turgut Babaoğlu, MHP çatısı altında olmasa da yerel seçimlere katılacağını açıkladı.
MHP’Lİ ZİHNİ AÇBA KENDİ PARTİSİNİN ADAYINA OY VERMEYECEK

MHP’nin önceki dönem Sakarya milletvekillerinden Zihni Açba, sosyal medya hesabı üzerinden, “31 Mart seçimlerinde Sakarya Büyükşehir ve Akyazı Belediye başkanlıklarına aday olan MHP’li veya MHP’nin büyük bir hassasiyet gösterdiği Cumhur İttifakı’nın adayı olarak kendini ifade eden bir aday olmadığı için, mevcut adaylara oy vermeyeceğim.” mesajını paylaştı.

ANKARA’DA MECLİS ÜYESİ İSTİFA ETTİ

2014 yılında MHP’den Polatlı belediye meclis üyesi seçilen Eşref Yücel dün sosyal medyadan yaptığı açıklama ile MHP’den istifa ettiğini açıkladı. Yücel, MHP’de durmasının bir anlamının kalmadığını ifade etti.

Kayseri’nin Tomarza ve İncesu ilçelerinde Cumhur İttifakı kapsamında AKP adaylarının açıklanması üzerine daha önce MHP’nin yerel teşkilatı tarafından belediye başkan adayı olarak açıklanan Osman Koç ve Mustafa İlmek partilerinden istifa etti.

NEVŞEHİR’DE ADAY TEPKİSİ İSTİFA GETİRDİ

Nevşehir 27’nci Dönem Milletvekili adayı, Gülşehir belediye başkan aday adayı olan Hüseyin Ödemiş’in partinin hiçbir çalışmasında yer almayan isimlerin aday gösterilmesi sebebiyle MHP’den istifa ettiği öğrenildi.

MHP’de ittifak çatlağı: Erhan Usta disipline sevk edildi

Politika

Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde bir süredir tedavi gören YİK üyesi, TBMM eski başkanı ve eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut 86 yaşında hayatını kaybetti.

BOLD – Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi (YİK), TBMM eski başkanı ve eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut, hayatını kaybetti. 86 yaşındaki Akbulut, bir süredir Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi görüyordu.

Akbulut için AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başta olmak üzere birçok siyasetçi taziye mesajı paylaştı.

ERDOĞAN’DAN TAZİYE MESAJI

Erdoğan, hayatını kaybeden Akbulut için paylaştığı mesajında: “Eski Başbakan ve TBMM Başkanımız, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi, değerli devlet adamı Yıldırım Akbulut’un vefatı bizleri derinden üzdü. Merhum Yıldırım Bey’e Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

YILDIRIM AKBULUT KİMDİR

15 Kasım 1935’te Erzincan’da doğan Yıldırım Akbulut, 1989–1991 yılları arasında Başbakanlık ve Anavatan Partisi Genel Başkanlığı görevi yaptı. Akbulut, 1987–1989 ve 1999–2000 yılları arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı görevini üstlendi.

Babası PTT memuru olan Akbulut ilkokulu Eskişehir’de, ortaokulu Samsun’da, liseyi ise Erzican’da okudu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitiren Akbulut bir süre serbest avukatlık yaptı.

Adalet Partisi Erzincan İl Başkanlığı da yapan Akbulut Mayıs 1983’te Anavatan Partisinin (ANAP) kurucuları arasında yer aldı. Akbulut, 1983 Genel Seçimlerinde ANAP Erzincan milletvekili olarak Meclis’e girdi. 26 Ekim 1984 – 6 Eylül 1987 tarihleri arasında Turgut Özal tarafından kurulan 45. Hükumette İçişleri Bakanı olarak yer aldı. 1987 Genel Seçimlerinde tekrar ANAP Erzincan milletvekili olarak Meclis’e girdi ve 1987 yılında yapılan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı seçiminin üçüncü turunda 431 üyeden 250’sinin oyuyla TBMM Başkanı seçildi ve bu görevini 9 Kasım 1989 tarihine kadar sürdürdü.

Turgut Özal’ın 1989 Cumhurbaşkanı olarak seçilmesinin ardından aynı yıl Akbulut başkanlığında 47. Hükumet kuruldu. 17 Kasım 1989’daki ANAP 1. Olağanüstü Kongresi’nde Turgut Özal’dan boşalan Genel Başkanlık koltuğuna Akbulut oturdu.

4 maaşlı ‘hiç’: İbrahim Kalın kimdir

Okumaya devam et

Politika

Kılıçdaroğlu ile birlikte 10 vekilin dokunulmazlık dosyası Meclis’te

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da arasında bulunduğu 10 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları, TBMM Başkanlığına sunuldu. Listede 8 CHP’li, 2 de HDP’li var.

BOLD – Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri, Meclis Başkanlığı’nca “Gelen Kağıtlar” listesinde yayınlanarak Anayasa ve Adalet Komisyonu Üyelerinden Kurulu Karma Komisyona havale edildi. Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra fezlekeleri Karma Komisyona sevk edilen milletvekilleri şöyle:

 • CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı
 • CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek
 • CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre
 • CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba
 • CHP İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel
 • CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak
 • CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan
 • HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran
 • HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül

Okumaya devam et

Politika

Saray polisi AKP’nin kayıp 128 milyar dolarını gizlemeye çalışıyor

Merkez Bankası rezervlerindeki kayıp 128 milyar dolarla ilgili CHP’nin afiş kampanyası devam ediyor. Afişlerdeki “128 milyar dolar nerede?” sorusuna kızan AKP Hükumeti ise savcılık talimatıyla parti binalarını polise bastırıyor.

BOLD – İstanbul Ataşehir’de polis ekipleri CHP ilçe binasının önüne getirdikleri vinçle, ‘CHP’nin 128 milyar dolar nerede?’ afişini kaldırdı. CHP Ataşehir İlçe binasına düzenlenin polis baskınından 2 saat önce CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından şu tweet atılmıştı: “Ataşehir İlçe Binamıza, buharlaştırılan Milletin parasının nerede olduğunu sormak için astığımız #128MilyarDolarNerede pankartın ,Hukuksuz indirilmemesi için İlçe Başkanımız Celal Yalçın ile örgütümüz nöbette.”

SARAY’IN POLİSİ!

Niğde’de de CHP İl Başkanlığı binasına asılan “128 milyar dolar nerede” pankartı, polisler tarafından kaldırıldı. Polisin savcılık tarafından verilen el koyma kararını sunması üzerine CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, “128 milyar doları sormak suç mu?” diye sordu. Savcılık tarafından verilen kararı okuyan Erhan Adem, “Külliye’nin resmi olduğundan dolayı… Külliye resmi olmasa demek ki soru sormanın bir şeyi yok. Siz alın, biz yarın yenisini takacağız” dedi. Polis memuru ise Adem’e, “Biz de tekrar alırız başkanım” karşılığını verdi. Ardından polisler il başkanlığı binasının balkonunda asılı olan pankartı kaldırırken Adem, “Sevgili arkadaşım, sizi de yoracağız ama biz bu soruyu sormaya devam edeceğiz. Maalesef Türkiye’de 128 milyar doları sormak suç oluyor. Yazık, bütün Türk milleti adına sorduk, sormaya da devam edeceğiz. 128 milyar dolar nerede?” diye konuştu.

CHP NİĞDE İL BAŞKANI İFADEYE ÇAĞRILDI

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, KRT TV’de Şimdiki Zaman progRamında Gürkan Hacır’a gönderdiği mesajda CHP Niğde İl Başkanlığı’na asılan ‘128 milyar dolar nerede?’ afişi nedeniyle ifadeye çağrıldığını duyurdu.

SIKI YÖNETİM DÖNEMİ GİBİ

Kastamonu’da da CHP’nin astığı “128 milyar dolar nerede?” afişleri de savcılık talimatıyla söküldü. CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin ve İl Başkanvekili Hasan Baltacı, konuyla ilgili yaptıkları basın açıklamasını sosyal medya hesabından “Sıkı yönetim dönemlerinde olduğu gibi Türkiye’ye yakışmayan uygulamalar yaşanıyor. Sormaktan vazgeçmeyeceğiz. #128MilyarDolarNerede” diyerek paylaştı.

ASIL KORKULARI…

CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay, polisin CHP’nin “128 milyar dolar nerede?” afişinin kaldırılmasını sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerle şöyle duyurdu: “Pankartımızdan çok korktular ama asıl korktukları pankartımızın altındaydı #AsılKorktukları #AsılKorkuları.”

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0