Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Leyla Halid’den Leyla Güven’e mektup: Mücadelen kazanacak!

Filistin Kurtuluş Örgütü­/Cephesi üyesi Leyla Halid

Filistin halkının mücadelesinin uluslararası alana taşınmasında önemli bir pay sahibi olan Filistin Halk Kurtuluş Örgütü/Cephesi (FKHC) üyesi Leyla Halid, açlık grevine devam eden Leyla Güven’e destek mektubu gönderdi.

BOLD- Açlık grevi eyleminin 70’inci gününe giren Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven’e destek mektubu gönderen FKHC üyesi Leyla Halid, Güven’in mücadelesinin kazanacağını belirtti. Halid, Türkiye ya da İsrail zindanlarındaki açlık grevlerinin özgürlük, adalet, demokrasi isteyen halkın sesini kesmek isteyen egemen sistemleri kırmak için yapıldığını belirtti.

ZİNDAN SESİNE ENGEL OLAMADI

Halid’in mektubunda şu ifadeleri kullandı: “Ey zalimlerin zindanlarındaki Leyla, sana binlerce sıcak selam. Zindan, senin yanında olmamız, başta Abdullah Öcalan olmak üzere siyasi tutsakların serbest bırakılması talebinin yerine getirmek amacıyla tüm dünya parlamentolarını harekete geçirmemiz için bize ulaşan sesine engel olamadı.

Kendi adıma ve Filistinli kadınlar adına, devrimcilere yönelik tüm saldırılara karşı sesimi sesine katacağımı söylüyorum. Zindanların zulmünün devam etmeyeceğini söylüyoruz. Açlığa karşı mücadelen ve sabrın kazanacak. Açlık grevin ne kadar zor olsa da onurlu bir mücadeledir. Halkın ve dünyadaki tüm özgürlükçüler, eylemine yanıt veriyor. Seni alnından öpüyorum, elini tutuyorum. Dünyadaki tüm kadınlar için örneksin. Özgürlük umuduyla…”

İNGİLTERE, İRLANDA VE İTALYA’DAN DESTEK

İngiltere, İrlanda ve İtalya’dan Diyarbakır’a gelen Avrupa Parlamentosu milletvekilleri ve avukatlar insan hakları örgütleri, meslek odaları ve siyasi partilerin temsilcileri ile görüştü.

Heyet, İnsan Hakları Derneği (İHD), Türkiye İnsan Hakları Vakfı (THİV), Diyarbakır Tabip Odası, Diyarbakır Barosu, Barış Anneleri, Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Halkların Demokratik Partisi (HDK), TJA, Leyla Güven’in avukatları ve kızı Sabiha Temizkan’ı ziyaret etti.

Leyla Halid, silahlı mücadele yıllarında…

HEYET GÜVEN İLE DE GÖRÜŞMEK İSTEDİ

Leyla Güven ile görüşmek amacıyla Adalet Bakanlığı’na başvuruda bulunan uluslararası heyet, Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi önüne de gitti. Başvurularının akıbetini öğrenmek ve Leyla Güven ile görüşmek amacıyla Cezaevi yönetimi ile görüşmek istedi. Ancak cezaevi önünde bekleyen polisler, heyeti çembere alarak müdahalede bulundu.

Heyette bulunan İnsan Hakları avukatı Margaret Owen ezilme tehlikesi geçirirken, cezaevi yönetimi görüşme taleplerine herhangi bir yanıt vermedi. Heyet adına basın açıklaması yapan SinnFein ve Avrupa Parlamentosu Milletvekili Martina Anderson, Türkiye hükümetini baskıyı, işkenceyi ve tecridi sonlandırmaya çağırdı.

ÇEVİK KUVVETİN MÜDAHALESİ İLE KARŞILAŞTIK

İngiltere İşçi Partisi ve Avrupa Parlamentosu Milletvekili Julie Ward ise, “Türkiye’de insan hakları ihlallerinin günlük rutinin bir parçası haline gelmiş. Leyla Güven ile görüşmemize izin verilmemesi hali kibar bir şekilde yapılmadı. Aksine çevik kuvvet polisinin sert muamelesi ile karşılaştık. Tüm prosedürleri takip ettiğimiz halde böylesi bir şekilde davranılmış olması bir skandaldır,” diye konuştu.

HDP heyeti Leyla Güven için Strazburg’da

Politika

Esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” feryadı Erdoğan’a ‘Abartılı’ geldi: Al bu keyif çayını iç!

Malatya’da yol üzeri minibüs ve servis şoförlerinin dertlerini dinleyen Erdoğan, “Eve ekmek götüremiyoruz” diyerek kredi desteği isteyen esnafa çay verdi.

BOLD – Partisinin Malatya İl Kongresine katılan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konvoyu minibüs ve servis şoförleri tarafından durduruldu. Deprem ve pandemi sonrası işleri azalan esnaf Erdoğan’dan kredi müjdesi istedi. Fakat esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” sözleri Erdoğan’a inandırıcı gelmedi.

KREDİ DESTEĞİ İSTEDİLER ÇAY VERDİ

Erdoğan, İşlerinin azaldığını söyleyen şoför esnafına “Bu bana biraz abartılı geldi be” diyerek cevap verdi. Erdoğan daha sonra, yanında getirdiği şoförlere uzatarak “Al bu keyif çayını iç” dedi.

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba: Bu görüntüler bugün Malatya’da çekildi! Minibüsçüler ve servisçiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dertlerini anlatıyor. Esnaf: “Evimize ekmek götüremiyoruz!” Erdoğan: “Bu laf bana abartı geldi. Al bu keyif çayını iç” ifadelerini kullandı.

 

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan müdahale etti Bakan Mustafa Varank’ın sesi kesildi

Erdoğan’ın ikazına rağmen, kuru kaysı deposu açılışana katılan firmaları saymaya devam eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın mikrofonunun sesini kapattılar

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin il kongresi için gittiği Malatya’da toplu açılış törenine de katıldı. Kuru kaysı deposunun açılışı için düzenlenen törende, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank bir konuşma yaptı. Konuşmasının sonunda açılışa katılan firmaların adlarını saymak isteyen Bakan Varank, Erdoğan’dan veto yedi.

Erdoğan’ın ‘saymayalım’ ikazını duymayan Varank şirketlerin adlarını saymaya devam etti. Varank’a izin vermeyen Erdoğan kurdelenin kesilmesini istedi. Erdoğan’ın ikazlarını duymayan Varank’ın mikrofonunun sesi kısıldı.

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’dan ABD’ye: Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin

Rusya’dan alınan S 400 hava savunma sistemleri denemeleri sonrası kınama yayınlayan ABD’yi hedef alan Erdoğan, “Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin” dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan partisinin il kongrelerine katılmaya devam ediyor. Bugün de Malatya kongresinde partililere seslenen Erdoğan’ın hedefinde S 400 denemelerini kınayan ABD vardı. Rus hava savunma sistemini ABD’nin karşı çıkmasına karşı aldıklarını hatırlatan Erdoğan, ABD’nin Ermenistan ile çatışma halinde olan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i Türkiye ile tehdit ettiğini söyledi.

YAPTIRIMIN NEYSE GEÇ KALMA YAP

Erdoğan konuyla ilgili konuşmasında şunları söyledi: “Bazı Amerikalılar çıkıyor, İlham kardeşimi arıyor, diyor ki ‘Biz sizin yanınızda kimin yer aldığını biliyoruz, Erdoğan var, Türkiye var. Biz Türkiye’ye de yeri gelirse yaptırım uygularız.’ Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin.Yaptırımın neyse geç kalma yap. F-35 için adım attık, bizi tehdit ettiniz. ‘S400’leri Rusya’ya geri gönderin’ dediniz. Biz kabile devleti değiliz, Türkiye’yiz.”

KUTLU YÜRÜYÜŞÜ DURDURAMAYACAKLAR

Uluslararası komplolarla karşı karşıya olduklarını söyleyen Erdoğan: “Güçleri yetse, ellerinden gelse ülkemizi bir kaşık suda boğmaya niyetli olanların heveslerini kursaklarında bıraktıkça yeni sinsiliklerle, yeni ahlaksızlıklarla karşımıza çıkıyorlar. Allah’ın izni ve milletimizin desteğiyle, ne yaparlarsa yapsınlar bu kutlu yürüyüşü durduramayacaklar” dedi.

Erdoğan’dan ‘Terörist Erdoğan’ karikatürüne tepki:

Okumaya devam et

Popular