Politika

Akşener, Binali Yıldırım’ın istifası için tarih verdi: 19 Şubat

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Binali Yıldırım’ın Meclis Başkanlığı görevinden, aday listelerinin seçim kurullarına teslim edileceği tarih olan, 19 Şubat’ta ayrılacağına inandığını söyledi.

Akşener yayın hayatına başlayan Türkiyem TV’nin açılış resepsiyonundan önce gazetecilerin sorularını yanıtladı. İstifa tartışmaları sorulan Akşener, “Binali Bey’e çok büyük yanlış yapıldığını düşünüyorum. Şimdi bizler tecrübeli politikacılarız. Bu ülkede çeşitli görevler yaptık. Kendimi bazen onun yerine koyuyorum; istiskal edildiğini görüyorum” dedi.

HERKESİN ÇEMKİRDİĞİ BİR FİGÜR HALİNE GETİRİLDİ

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldırım’ın başbakanlık yaptığını hatırlatan Akşener, “Çok önemli görevler yaptı 16 yıl içinde ve herkesin çemkirdiği bir figür haline getirilmesi ilginç. Hala umudum şudur ki o tecrübedeki bir şahsın, bir insanın, bir politikacının yani 19 Şubat’ta teslim tarihinde ayrılacağını düşünüyorum. Sözle, davranışla, küçümsenerek yani istiskal edilir. Ben ona tahammül edeceğini sanmıyorum” ifadelerini kullandı.

SANDALYELERİN BEKA MESELESİ VAR

Akşener, MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından yerel seçimlerin bir beka meselesi olarak sunulmasına da değindi. “Valla sandalyelerin bekası var. Türkiye’nin bekası ile yerel seçimlerin alakasını ben kuramıyorum. Çünkü biz muhtar seçeceğiz, biz belde, ilçe ve il belediye başkanlarını seçeceğiz. Her sandık konulduğunda bu kutuplaştırmadan, bu insanların istiskal edilmesinden, insanların bir bölümünün hakarete maruz kalmasından bıktık ve bu dile gerek duymuyoruz” dedi.

MİLLETİMİZ KUTUPLAŞTIRMA DEĞİL HUZUR İSTİYOR

Akşener şunları söyledi: “Bu dil her seferinde sandalyeleri koltukları muhafaza ettirdi. Ama milletimiz bu konuşmadan bıktı, huzur istiyor. Milletimiz geçim derdinde, insanlarımız, gençlerimiz işsizlik derdinde. Şimdi çalışan gazeteciler gününü kutladık.

Kaçınız çalışıyorsunuz kardeşim? Yani borazanı morazanı bir kenara bırakarak soruyorum. Orada çalışanlar da dahil. Gazetecilik yapıp yapmamayı da bir kenara koyuyorum, maaş almaktan söz ediyorum. Kaç kişi çalışabiliyor. Bunları örtmenin yolu iri yarı laf etmektir.”

İŞ BİRLİĞİ GÖRÜŞMELERİ OLUMLU İLERLİYOR

CHP ile yürütülen yerel seçimlerde iş birliği görüşmelerinin olumlu ilerlediğini anlattı. Akşener, “Şu ana kadar güzel mesafe alındığını arkadaşlarımız bana bildirdiler. Bu tabi bir müzakere meselesi, mutlu olan olacaktır, mutsuz olan olacaktır yerelde. İyi Parti bir şehirde, mutlu olacaktır, diğer tarafta CHP mutlu olacaktır; teşkilatlarımız taraftarlarımız açısından söylüyorum bunu” ifadelerini kullandı.

SEÇMEN TAŞIMA İDDİALARINI YARGIYA TAŞIDIK

İyi Parti olarak seçmen taşıma iddialarını takip ettiklerinin altını çizen Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü: “Seçmen taşıma iddialarını takip ediyoruz. Seçim İşleri Başkanlığımız suç duyurularında bulundu. Bizim tespitlerimiz var. Bugün Başkanlık Divanı’nda ayrıntısı ile bize anlatıldı. Hukuki olarak takibini yapıyoruz. Bunların ortadan kalkması için İyi Parti olarak ne gerekiyorsa yapıyoruz.”

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version