Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Bartın Üniversitesi Rektörü de “AUDI A6’dan aşağısına binmem” dedi

Bartın Üniversitesi Rektörü için kiralanacak AUDI A6’da ısıtmalı deri koltuk özelliği de olacak.

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun mevkidaşı Prof. Dr. Murat Erman’ın izinden gitmeye karar verdi. Rektör için 3 yıllığına Katma Değer Vergisi (KDV) hariç 334 bin 800 liraya makam arabası kiralanacak.

AUDI A6 makam aracı kira şartnamesinde ısıtmalı koltuk, vakumlu 4 kapı gibi maddelere yer verildi. Akaryakıt ve şoför ücreti ise ayrıca fatura edilecek.

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun

KİRALAMA İÇİN İLAN VERİLDİ

Siirt Üniversitesi Rektörü’nün ardından Bartın Üniversitesi Rektörü de makam aracı kiralama ihalesi açtı.

Rektör Orhan Uzun’un istediği özellikler arasında yok yok:

 • Isıtmalı deri koltuk
 • Deri kapı kol dayama kolları
 • Hız sabitleyici
 • Ultraviole cam
 • Hıza duyarlı direksiyon
 • Vakumlu 4 kapı
 • Otomatik ve triptonik vites
 • Kararan dikiz ayna
 • Elektronik 4 çeker
 • Sürücü bilgilendirme sistemi
 • 4 bölgeli tam otomatik klima
AUDI A6 VE 333 BEYGİR 3 BİN MOTOR…

Bartın Rektörü Orhan Uzun’un özellik 43 ayrı özelliği olan Audi A6 makam arabası istediği öğrenildi. Yapılan ihale şartlarına göre makan arabası 3 yıllığına Katma Değer Vergisi (KDV) ve yakıt hariç 334 bin 800 liraya kiralanacak.

3.0 motor, 333 beygir AUDI A6 marka araca yıllık KDV hariç 111 bin 600 lira ödenecek. Aracın akaryakıt ve şoför ücreti de ayrıca fatura edilecek.

Rektör Uzun’a lüks bir aracın kiralanacak olması sosyal medyada tepkilere yol açtı: “Ekonomik kriz var. Tasarruf tedbirleri çağrılarına uyulmuyor.” Rektör Uzun kiralanacak aracın asgari 2016 model olmasını istiyor.

Doksanıncı sıradaki üniversitenin rektörü 232 basabilen ultra lüks araç istedi

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

 • Dikkatli ve tetikte olun.
 • Kalabalıklardan kaçının.
 • Düşük profilinizi koruyun.
 • Çevrenizden haberdar olun.
 • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
 • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular