Politika

EMEP yerel seçimde HDP’yi destekleyecek

31 Mart’ta yapılacak yerel seçime parti olarak giremeyen Emek Partisi (EMEP), demokrasi ve güç birliğinin sağlandığı yerlerde Halkların Demokratik Partisi’ni (HDP) destekleme kararı aldı.

EMEP’ten yapılan açıklamada, seçilmiş belediye başkanlarının görevden alındığı bölgelerde kayyıma devredilmiş belediyelerin geri alınması için HDP’ye deste verileceği vurgulandı.

EMEP: ŞARTLARI TAŞIDIĞIMIZ HALDE SEÇİME GİRMEMİZ ENGELLENDİ

Açıklamada, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Yargıtay’ın keyfi yorumlarının sonucu olarak EMEP’in de içinde yer aldığı bazı muhalif siyasi partilerin, 31 Mart yerel seçimlerinin dışında bırakıldığı iddia edildi: “Partimiz 41 ilde yasanın öngördüğü biçimde örgütlenmesini sağladığı halde seçim yasasında yer almayan gerekçeler ileri sürülerek bu sürecin dışına atılmaya çalışılmaktadır.”

Seçilmiş belediye başkanlarının görevden alındığı bölgelerde kayyıma devredilmiş belediyelerin geri alınmasının esas olduğunun dile getirildiği açıklamada, “Partimiz bölgede, birlikteliğin sağlandığı ölçüde seçime HDP ile birlikte girecek; diğer kayyım bölgelerinde HDP’yi destekleyecektir. Diğer bölgeler, bölgedeki emek demokrasi güçlerinin varlığına, yeteneklerine, gücüne bağlı olarak ayrı ayrı değerlendirilmiştir.”

165 yaşında seçmen de var bir dairede 1.108 seçmen de!

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version