Ekonomi

İcradan satılık tavuk ve yumurta!

Mahkemelerde her geçen gün kabaran icra dosyalarına, son olarak tavuk ve yumurtalar da eklendi.

Ekonomik kriz giderek daha fazla tabana yayılıyor. Mahkemelerde her geçen gün kabaran icra dosyalarına tavuk ve yumurtalar da eklendi. Kocaeli’nde tavuk ve yumurtalar icradan satışa çıkarıldı.

BOLD- Kocaeli’nin bir köyünde bulunan üretim tesisindeki tavuklar, yumurtalar ve tavuk yemleri icradan satışa çıkarıldı. 20 bin tavuk, 40 bin yumurta ve 40 ton tavuk yemi için 227 bin 448 lira talep ediliyor.

Ekonomik kriz nedeniyle icra dairelerinde arsalar, arabalar, deniz ve hava araçları, daireler ve fabrika satışları yapılıyor ancak bu kez, maddi sorunlar sebebiyle satışa çıkarılanlar çok farklı ürünler.

KÖYDEKİ TESİSE HACİZ GELDİ

Sözcü’den Uğur Enç’in haberine göre, Kocaeli’nin Karamürsel ilçesi Akçat köyünde yer alan bir yumurta üretim tesisine haciz geldi.

Tesiste yer alan yumurtalar, tavuklar ve tavuk yemleri haczedildi. Karamürsel İcra Dairesi de haczedilen tavuk ve yumurtaları satışa çıkardı.

YUMURTALARA 14 BİN LİRA İSTENDİ

30 Ocak’ta 20 bin tavuk, 40 bin büyük boy yumurta ve yaklaşık 40 ton tavuk yemi ihale usulü satılacak.

İhalede tavuklar için 160 bin TL, yumurtalar için 14 bin TL, 39 ton 750 kilogram tavuk yemi için ise 52 bin 428 TL talep ediliyor.

Günde 7 bin ocak sönüyor

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version