Bizimle iletişime geçiniz

Genel

“KHK’Iıların çocuklarının da Türkiye’de geleceği yok”

Cenk Yiğiter (ortada), Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden KHK ile ihraç edilmişti.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden ihraç edilen Cenk Yiğiter, bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) mağduru olarak 4 yaşındaki kızının da bu ülkede geleceği olmadığını söyledi.

BOLD- Barış Akademisyenlerinden Cenk Yiğiter, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden KHK’yla ihraç edilen akademisyenlerden biri.

Yiğiter, KHK’lılara yönelik uygulanan sosyal ölüm politikalarına Twitter adresinden tepki gösterdi. Yiğiter’in paylaşımlarına diğer KHK’lılar da destek verdi.

Akademisyen Cenk Yiğiter ve kızı

Yiğiter, paylaşımında kendisinin dışında bir KHK’lı çocuğu olarak 4 yaşındaki kızının da bir geleceği olmadığını çarpıcı biçimde dile getirdi:

“Kızım 4 yaşında. KHK’lıyım. Bu devran böyle sürerse biz KHK’lıların çocuklarının da bu ülkede bir geleceği yok. Muhtemelen ne kadar iyi eğitim alsalar, liyakat sahibi olsalar da güvenlik soruşturmalarını geçemeyecekler. Sonuç olarak ben de kızım da bu ülkenin yurttaşı değiliz.”

KHK’LI OLMASAN DA AYNI

Cenk Yiğiter’in paylaşımı sonrası avukat Mahsuni Karaman destek verdi ve kendi yaşadığını anlattı.

Kürt hareketiyle ilgili davaların önemli ismi Karaman, kendisinin KHK’lı olmadığını, ancak kardeşinin başına gelenleri paylaştı: “KHK’lı değilim. Ege Tıp mezunu olan kardeşimin Dr. olarak atamasını yapmadıkları gibi birincilikle yerleştiği çocuk bölümüne de kabul etmediler. Gerekçesi güvenlik soruşturması. Kendi çocuğumun akıbetini düşünemiyorum bile. Yine de umudu diri tutalım derim Cenk hocam.”

“YURT DIŞINA GİDEBİLMEK İÇİN BÖBREĞİMİ VERİRİM”

Başka bir KHK’lı ise içinde bulunduğu psikolojiyi, “yurt dışına gidebilmek için böbreğimi veririm” sözleriyle açıkladı.

“Aynen ben de. 25 yaşındayım, soruşturma geçirdim, yurtdışı yasağım var. Yasağın kalkması ve yurtdışına defolup gidebilmek için böbreğimi veririm.”

“AKP KENDİSİNE MUHALİF HİÇ KİMSEYE HAYAT HAKKI TANIMAYCAK”

Avukat Belçin Akça Niran ise güvenlik soruşturmalarının KHK’lı olan olmayan herkesi vurduğuna dikkat çekti: “Güvenlik soruşturması bahanesiyle AKP’nin her alanda yandaşlarını seçeceği ve kendi rejimine muhalif hiçkimseye yaşam hakkı tanımayacağı aşikâr. Bu nedenle KHK’lı olsun ya da olmasın herkesin çocuğunun geleceği meçhul artık. Türkiye öngörülemez bir ülkedir…”

KHK’lıların bazı alanlara girmeleri yasaklandı

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular