Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Ödev yapmadığı gerekçesiyle dövülerek öldürülen Mertcan’ın karnesi yürek burktu

Hatay’ın İskenderun ilçesinde babası Mehmet Ali Y. Tarafından ödev yapmadığı gerekçesiyle dövülerek öldürülen Mertcan Y., (6) karnesini almaya kimse gitmedi. Türkiye’de dün 18 milyon öğrenci karne heyecanı yaşadı. Gültepe İlkokul 1’inci sınıfa giden Metcan’ın okuluna karnesini almaya ise kimsenin gitmediği öğrenildi. Yürekleri burkan bakışları hafızlarda kazınan Mertcan’ın tüm derslerinin peki olduğu belirtildi.

Hatay’ın İskenderun ilçesine bağlı Gültepe Mahallesi’nde yaşayan Mehmet Ali Y., 2 Ocak günü okuldan verilen ödevi yapmadığı gerekçesiyle oğlu Metcan Y.’yi elektrik süpürgesinin demir sopasıyla dövmüştü. Ağır yaralanan Mertcan, eve gelen sağlık ekiplerinin müdahalesi ile İskenderun Devlet Hastanesi’nde yoğun bakıma alınmıştı. Tüm çabalara rağmen Mertcan hayata tutunamayıp aldığı darbeler yüzünden hayata veda etmişti.

Birçok suçtan sabıkası olduğu iddia edilen baba Mehmet Ali Y.’nin ilk ifadesinde oğlu Mertcan’ın yüksek bir yerden düştüğünü söylemişti. Babanın ifadesinden şüphelenen emniyet güçleri, cani babayı gözaltına almıştı. Emniyetteki sorgusunda suçunu itiraf eden baba Mehmet Ali Y., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

KARNESİ SIRASINA BIRAKILDI

Anne Gülisten Özger, 1,5 yıl önce şiddet gördüğü gerekçesiyle eşinden boşandığı ve mahkemenin çocukların velayetini babaya verdiğini söylemişti. Kardeşi Yasin ile birlikte baba Mehmet Ali Y.’nin yanında yaşayan Mertcan’ın dün Gültepe İlkokulu’nda karne heyecanı vardı. Fakat Mertcan’ın sınıfında hüzün hâkimdi. Ödev yapmadığı gerekçesiyle babası tarafından dövülerek öldürülen Mertcan’ın tüm derslerinden peki aldığı öğrenildi. Ayrıca Mert Can’ın karnesini öğretmeninden arkadaşları aldı. Karneyi almaya gelen kimse olmayınca karne sınıftaki Mert’in boş sırasına bırakıldı.

“Param yok, bakamıyorum” notunu yazan anne, çocuğunu AVM’ye bıraktı

Gündem

Ahmet Altan hakkında tahliye kararı

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, “silahlı terör örgütüne yardım” suçundan hapis cezasına çarptırılan Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak hakkındaki kararları bozdu.

BOLD – Darbe çağrışımı olarak bilinen davada ‘Silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım’ suçundan Ahmet Altan’a 10 yıl 6 ay, Nazlı Ilıcak’a da 8 yıl 9 ay hapis cezası verilmişti. Bu davalara ilişkin temyiz incelemesini tamamladı.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi Altan ve Ilıcak hakkındaki hükmü bozdu. Daire, tutuklu sanık Altan’ın, bozma gerekçesi ve tutuklulukta geçirdiği süreyi dikkate alarak tahliyesine karar verdi.

Dairenin bozma kararını, Türk Ceza Kanunu’nun 220/7’nci maddesinde belirtilen indirimin uygulanmadığı gerekçesiyle aldığı öğrenildi.

YARGITAY DAHA ÖNCE MÜEBBETİ BOZDU

Ilıcak ve Altan daha önce ‘darbe çağrışımı’ davasında İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı. İki gazeteci “darbeye teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi ise sanıkların eylemlerinin ‘silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme’ suçunu oluşturduğu gerekçesiyle hükmü bozdu.

Yeniden başlayan yargılamada İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi, 4 Kasım 2019’da ‘silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme’ suçundan Altan’a 10 yıl 6 ay, Ilıcak’a ise 8 yıl 9 ay hapis cezası verdi. Kararın temyiz edilmesi üzerine dosya yeniden Yargıtay’a geldi. Yargıtay son olarak bu kararı da bozdu ve Altan’ı tahliyesine hükmetti.

AİHM’den Ahmet Altan kararı: Hükumeti devirmek istediğine dair hiçbir kanıt yok

Okumaya devam et

Gündem

Skandal işçi alımı: AKP’li çıkana kadar kuraya devam

Trabzon CHP Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Erdi Çakır, sosyal medyada çok tartışılacak bir görüntü paylaştı. Çaykur’a işçi alımı için yapılan kurada hep AKP’liler çıktı. Çıkmayınca yeniden çekim yapıldı.

BOLD – Çaykur’a 210 işçi alımı için 22 bin 956 kişi başvurmuştu. Eleman alımı kura çekimiyle yapıldı. İşçi alımıyla ilgili iddia ise şok etti.

Görüntüleri Karadeniz şivesiyle anlatan bir vatandaş, “Çaykur’a eleman alıniy arkadaşlar. Haburdaki rezilliği az izleyin ya. Çekti markayi, yanındaki listeye baktı. Bakti tutmayi attı bir daha içeri. Şimdi çekti bakayi listeye var. Okuyor şimdi numarayi. Al sana Çaykur yönetimi.” diye anlattı.

Görüntüleri sosyal medyadan paylaşan CHP’li Çakır ise “Çaykur’da işe alımlar öncesi parti il, ilçe başkanlarından gelen listelerin insanların gözüne baka baka kuradan nasıl çıktığına iyi bakın. Yazıklar olsun” diye tepki gösterdi.

Okumaya devam et

Gündem

Zabıtanın 410 lira ceza kestiği seyyar satıcı ekmek teknesini yaktı

Konya’da hurma ve üzüm satan seyyar satıcı, zabıta tarafından kesilen 410 liralık para cezası nedeniyle ekmek teknesini ateşe verdi. Meclis’te dokunulmazlığının kaldırılması istenen CHP’li Muharrem Erkek, Saray’ı suçladı.

BOLD – Konya’da seyyar aracıyla hurma ve üzüm satan bir kişi kendisine kesilen 410 lira para cezası sonucu sinir krizi geçirerek aracını ürünleriyle beraber yaktı. ANKA’nın haberine göre İtfaiye ekipleri olay yerine gelerek yangını söndürdü. İtfaiye ekiplerinin yanmış meyve kasalarını araçtan alıp yere koyması kameralara yansıdı.

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ise, “İnsanlar ekmek teknesini yakıyor, intihar ediyor, memleket freni patlamış kamyon gibi uçuruma sürükleniyor, Saray İktidarının umurunda değil” dedi.

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0