Bizimle iletişime geçiniz

Genel

“Suriyeliler Hatay’da aday çıkartsa seçimi kazanır” tweetine soruşturma

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş

31 Mart yerel seçimleri öncesi Samsun’da seçim güvenliği üzerine düzenlenen toplantıya katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Lütfü Savaş hakkında sosyal medya üzerinden yaptığı, “Suriyeliler Hatay’da aday çıkartırsa seçimi kazanacak kadar seçmene sahipler” paylaşım sebebiyle soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Ayrıca adres değişikliği ile ilgili tartışmalara ilişkin açıklamada bulunan Süleyman Soylu, “26 Doğu ve Güneydoğu ilimizde 37 bin 710 adres değişikliği haksız, gerçeğe uygun olmayan şekilde yapılmıştır.” dedi.

HATAY’DAKİ SURİYELİ NÜFUSUNA DİKKAT ÇEKTİ

Kamuoyunda Suriyeli seçmen tartışması üzerine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın şahsi Twitter üzerinden yaptığı paylaşım sebebiyle soruşturma açıldığı öğrenildi.

Başkan Savaş, “Reyhanlı, Yayladağı, Altınözü ilçelerimizde bir Suriyeli çıkıp ‘Ben başkan adayıyım.’ dese şu an kazanabilecek durumda. 5 sene sonra Kırıkhan’ı kazanabilecek durumda olacak. 10 sene sonra Hatay’ı kazanabilecek durumda olabilecek.” mesajını paylaşmıştı.

SÜLEYMAN SOYLU TWİTTERDAN TEPKİ GÖSTERDİ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş’ın paylaşımına sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Hatay Belediye Başkanı bir yönetici sorumluluğundan uzak, Hatay ve Türkiye’ye açık yalan söylüyor. Seçim hesabı için. Yalan bulaşıcıdır dikkat!” ifadesini kullanmıştı.

Samsun’da düzenlenen Seçim Güvenliği Toplantısı’na katılan Soylu, Belediye Başkanı Savaş hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

LÜTFÜ SAVAŞ KİMDİR?

1965 Antakya doğumlu olan Lütfü Savaş, 1990 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin kuruluşunda görev aldı. Eski devlet hastanesinin Mustafa Kemal Üniversitesi’ne kazandırılması ve araştırma hastanesinin açılmasında başhekim yardımcılığı görevi yaptı.

2007 yılında Doçent oldu. 2006-2008 döneminde Mustafa Kemal Üniversitesi Rektör Danışmanlığı görevinde bulundu.

Milliyetçi bir çizgiden gelen Lütfü Savaş, 2009 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AKP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı oldu. Yüzde 47 oy ile belediye başkanı seçilen Lütfü Savaş, bir sonraki 2014 yerel seçimlerde AKP tarafından aday gösterilmedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun daveti üzerine CHP’den Hatay Büyükşehir belediye başkanlığı’na aday oldu. Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergün ile seçimlerde yarışan Savaş, yüzde 41 oy ile yeniden belediye başkanı seçildi.

Savaş, 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde yeniden CHP’den belediye başkan adayı oldu.

AKP Milletvekili Arvas: Seçimi kazanamazsak silahlı çeteler peydahlanır

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular