Politika

Vergi borcuna karşılık cami satan belediye, yeme-içmeye 5 milyon lira bütçe ayırdı

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen

Maliye’ye olan vergi borcuna karşılık ilçedeki camileri satan Üsküdar Belediyesi, 2019 yılında planlanan organizasyonlar için hazır yemek ve kokteyl ihalesi yaptı. Organizasyonlarda davetlilere ikram edilmek üzere alımı yapılan hazır yemek hizmetine 4 milyon 746 bin TL ödendiği ifade edildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) yönetiminde olan Üsküdar Belediyesi, ocak ayı belediye meclis oturumunda Maliye’ye olan vergi borcuna karşılık Çengelköy Mahallesi’ndeki Güzeltepe Birlik Camii’nin hazineye devredilmesine karar vermişti. Diyanet İşleri Başkanlığı’na tahsis edilecek cami için 29 milyon 732 bin 950 lira bedel biçildi.

Üsküdar Belediyesi 2013 yılında da vergi borcuna karşılık 4 camiyi 7 milyon 370 bin 571 liraya Maliye Bakanlığı’na devretmişti.

4 MİLYON 746 LİRAYA İHALE EDİLDİ

Sözcü’nün haberine göre, belediye yemek hizmeti için maliyeti 5 milyon 26 bin TL olarak hesapladı. İhaleyi 4 milyon 746 bin TL teklif eden Ferah Yemek A.Ş aldı.

1 Ocak 2019 ve 31 Aralık 2019 arasında Üsküdar ilçe sınırları içerisinde yapılacak organizasyonlar ve davetler arasında 35 bin adet kokteyl, 19 bin kahvaltı, 8 bin öğle yemeği, 8 bin 500 akşam yemeği, 2 bin sahur yemeği ve 11 bin iftar yemeği yer aldı.

Kokteyl menüsünde tatlı, tuzlu kurabiye çeşitleri, petit four, mini gutbe sandviçler, cevizli tartolet, Osmanlı şerbeti, mini pizza, kanepeler, meyveli tartolet, tarçınlı elma pay, vişneli mini maffin kek bulunuyor.

SOFRADA BİR KUŞ SÜTÜ EKSİK

Öğle yemeğinde ise tereyağı, tulum peynir, pide, fındık lahmacun, içli köfte, mevsim salata, zeytinyağlı biber dolması, acılı kıyma kebabı, bulgurlu firik pilavı, karışık tatlı tabağı ve akşam yemeğinde ise düğün çorbası, mercimek, ezo gelin çorba, pastırmalı paçanga böreği, yaprak sarma, zeytinyağlı enginar, fesleğen soslu tavuk salatası, ıspanaklı borani, pastırmalı humus, ali nazik, sebzeli piliç sarma, patlıcan kebabı, bademli pilav ve patlıcanlı beğendi, perde pilavı, sebzeli bulgur pilavın ve Osmanlı tatlıları yer alıyor.

SARAY, KASIR VE KÖŞKLERDE YEMEKLİ TOPLANTI

Organizasyonlar davetler, açılışlar, etkinlik ve istişare toplantıları, anma günleri, dini ve milli bayramlarda, belediyeye bağlı Gençlik Merkezi, Üsküdar Fikir Sanat Merkezi, Kirazlıtepe Boğaziçi Yaşam Merkezi, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi, Valide Sultan Gemisi ve Üsküdar’ı Geziyorum Etkinliği, Belediye Hizmet Binası-Çok Amaçlı Salonu, Belediye Hizmet Binası Kokteyl Salonu ile belediyenin belirleyeceği saray, kasır ve köşklerde yapılacak.

AKP’li Üsküdar Belediyesi’nden yine aynı taktik: Borca karşılık camii verelim

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version