Politika

MHP Samsun teşkilatında sular durulmuyor

Samsun Milletvekili Erhan Usta’yı ihraç eden Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) “İttifakı tanımıyoruz.” diyen Necattin Demirtaş’ın da aynı akıbete maruz kalacağı öne sürüldü.

Demirtaş, MHP Samsun İlkadım belediye başkan aday adayı olmasına rağmen, Cumhur İttifakı’nda, İlkadım’ın Adalet ve Kalkınma Partisi’ne (AKP) bırakılması sebebiyle hayal kırıklığı yaşamıştı. Demirtaş’ın, “İttifakı tanımıyoruz.” açıklaması parti yönetimini harekete geçirdi.

İYİ PARTİ ADAYI OLARAK SEÇİME GİREBİLİR

Yeniçağ’da yer alan habere göre, Demirtaş ile birlikte ilde MHP’nin önde gelen bazı isimleri de Cumhur ittifakının ruhuna ters hareket ettikleri gerekçesiyle partiden ihraç edilecek.

Demirtaş’ın, yerel seçimlere Samsun İlkadım’da İyi Parti çatısı altında girmesi bekleniyor. Cumhur İttifakı’nın İlkadım adayı ise AKP’li Erdoğan Tok olmuştu.

7 İLÇE İSTEYEN MHP’YE 2 İLÇE BIRAKILMIŞTI

Tartışma Samsun’da 7 ilçe belediyesi isteyen MHP’ye sadece iki ilçenin bırakılması üzerine başlamıştı. MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, yaptığı açıklamada, “Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil.” ifadelerini kullanmıştı.

AKP İl Başkanı Hakan Karaduman da bu sözlere, “MHP’nin 10 ilçede iddialı olduklarına ancak gülebilirim.” diye cevap vermişti.

İL BAŞKANI DA GÖREVDEN ALINMIŞTI

Bu gelişmelerin ardından MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Cumhur İttifakı ruhuna aykırı faaliyetlerinden dolayı görevden alınmış, Samsun Milletvekili Erhan Usta da Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilerek partiden ihraç edilmişti.

Usta, karara karşı şunları dile getirmişti: “Samsunlu seçmenlerimizin ve partimizin hukukunu korumaya çalıştım. Bütün yaptığımız bu.”

MHP’li vekil ihraç edilir edilmez krizi hatırladı, Bakan Albayrak’a sert çıktı

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version