Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Mülteci Suriyelileri fuhuşa zorlama soruşturması: İmam ve iki asker açığa alındı

Telhamut Çadır Kenti’nde görüntüleri ortaya çıkan “mülteci kadınları fuhuşa zorlama” skandalında bir imam ve iki askere uzandı, asıl sorumlu ise korunuyor.

Urfa’nın Ceylanpınar Kaymakamlığı’na bağlı Telhamut Çadır Kenti’nde kalan Suriyeli mülteci kadınların fuhuşa zorlandıkları, bir ses kaydıyla ortaya çıktı. Konunun haber olmasının ardından ilçe Cumhuriyet Başsavcılığı adli soruşturma başlattı ancak henüz hiç kimse tutuklanmadı.

Urfa Valiliği’nin yürüttüğü idari soruşturma kapsamında ise, aralarında asker ve imamın olduğu 4 kişi açığa alındı.

ASIL FAİL KORUMA ALTINDA

Urfa Valiliği, mülteci kadınların fuhuşa zorlanmasına ilişkin görüntüdeki H.D. isimli kamp çalışanının işine son verildiğini açıklamıştı ancak gerçek farklı çıktı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; H.D. Valilik tarafından Viranşehir’de başka bir kuruma tayin edildi.

Söz konusu olayda ses kayıtları yayınlanan Ceylanpınar Belediyesi’nde görevli M.B. ve Belediye eski başkanı Mehmet Sait Atilla’nın özel koruması C.E.’nin ise sadece ifadelerine başvurulduğu ve hala görevleri başında olduğu belirtildi.

İMAM VE ASKERLERE SORUŞTURMA

Açılan soruşturma farklı bir yöne ilerledi ve çadır kentte görevli imam M.E.E, asker H.B., kamp yöneticisi O.Ş. ve adı öğrenilemeyen bir asker daha açığa alındı.

Çadır kentte ve ilçe merkezinde yaşayan 15 kadının müfettişler tarafından idari soruşturma kapsamında ifadeye çağrıldığı belirtiliyor.

Asker ve polis de bunu yaparsa: Tecavüz, kaçakçılık, uyuşturucu kuryeliği…

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin sayısı 39’a yükseldi

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki depremde can kaybı artıyor. Depremde ölenlerin sayısı 39’a, yaralananların sayısı da 885’e yükseldi. 9 binada arama kurtarma çalışmaları ise devam ediyor.

BOLD – İzmir’in Seferihisar açıklarında 6.9 büyüklüğündeki depremde İzmir’de bazı binalar yıkıldı, çok sayıda binada da hasar oluştu. Depremde ölen ve yaralananların sayısı ise saatler ilerledikçe artıyor.

AFAD’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, depremde 1’i boğulma sonucu, 39 kişi hayatını kaybederken, 885 kişi de yaralandı. Açıklamada İzmir’de halen 9 binada arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü kaydedildi. Açıklamada deprem sonrasında büyüklüğü 4’ün üzerinde 40 artçı olmak üzere, toplam 658 artçı sarsıntı yaşandığına dikkat çekildi.

 

Depremin vurduğu İzmir’de 811 bin kaçak yapı İmar Barışı’yla affedildi

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüste ağır hasta sayısı 2 bin 75’e yükseldi

Koronavirüste vaka ve ağır hastaların sayısı artmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı güncel verilere göre koronalı 2 bin 213 yeni hasta tespit edilirken, ağır hasta sayısı da iki bini geçerek 2 bin 75’e ulaştı.

BOLD – Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından paylaştı. Koca, Türkiye’de koronavirüs nedeniyle bugün 75 kişinin daha yaşamını yitirdiğini, 2 bin 213 yeni hastanın tespit edildiği bilgisini verdi.

AĞIR HASTA SAYISI 2 BİN 75’E ÇIKTI

Koronavirüs nedeniyle 10 bin 252 kişi yaşamını yitirirken, koronavirüs hasta sayısı 375 bin 364’e yükseldi. Bugün iyileşen sayısı bin 506 oldu. Tabloya göre, toplam test sayısı 14 milyon bin 814, toplam ağır hasta sayısı 2 bin 75, toplam iyileşen hasta sayısı 323 bin 971, bugünkü test sayısı 124 bin 109 olarak kayıtlara geçti.

BAKAN KOCA’DAN “TEMASI AZALTIN” ÇAĞRISI

Bakan Koca, “Bugün tespit edilen 2 bin 213 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız bir günde yaklaşık yüzde 5 arttı. Bu durum salgınla mücadele konusunda hassasiyetimizi artırmamız gerektiğine işaret ediyor. Teması üçte birine indirmek zorundayız. Mücadeleye güç verin” açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin 31 Ekim 2020 güncel koronavirüs tablosu şöyle:

 

Erdoğan, depremde sorumluluğu üstlenmedi: Vesayetçi zihniyet ihmal etti

Okumaya devam et

Gündem

Depremin vurduğu İzmir’de eğitime ara verildi

Meydana gelen deprem sonrasında İzmir il genelinde okullar gelecek hafta eğitim öğretime ara verecek. Eğitime ara verildiğini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından duyurdu.

BOLD – İzmir’de 6.9’luk depremin ardından arama kurtarma çalışmaları sürerken, artçı sarsıntılar devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İzmir genelinde eğitime bir hafta ara verildiğini duyurdu.

Bakan Selçuk, açıklamasında “Yaraları hep birlikte saracağız İzmir. İl genelinde eğitime bir hafta süreyle ara verme kararı aldık. Eğitim ailesi olarak öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve velilerimizle birbirimize çok daha sıkı kenetlenerek güçlükleri birlikte aşacağız” dedi.

 

Erdoğan, depremde sorumluluğu üstlenmedi: Vesayetçi zihniyet ihmal etti

Okumaya devam et

Popular