Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Polis otosunda tecavüz Meclis gündeminde

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi Sözcüsü ve Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, İstanbul’da iki polis tarafından yabancı uyruklu kadına yapılan cinsel saldırıyı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) taşıdı.

Taşdemir, polisler Şeref Ş. ve İsmail K.’nin, I. K. isimli bir kadını taksiden indirip polis aracında cinsel saldırıda bulunmasını ve parasını gasp etmesini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sordu. Polislerin bu cüreti nereden bulduğunun cevaplanmasını talep etti.

ŞİKAYETİ NEDEN İŞLEME ALINMADI?

Taşdemir, verdiği soru önergesinde saldırıya maruz kalan I.K.’nin Aksaray Şehit Vedat Ulusoy Polis Merkezi Amirliği’nce şikayetinin ısrarla işleme alınmamasına da dikkat çekti.

Önergede, “Genç kadına ‘evine git banyo yap, cezasını kendim keseceğim’ diyerek hem tecavüz bulgularını yok etmek isteyerek delil karartma suçunu işleyen hem de tecavüz ve gasp gibi çok ciddi suçların şikâyetini işleme koymayan görevlilerin tutuksuz yargılanmasının gerekçesi nedir?” ifadelerini kullandı.

CAN GÜVENLİĞİ VE PSİKOLOJİK DESTEK SAĞLANIYOR MU

Süleyman Soylu’ya, I.K. isimli kadının can güvenliğinin sağlanması, sosyal ve psikolojik destek sunulmasına dair bir girişim olup olmadığını soran Taşdemir önergesinde, şunları dile getirdi: “Cinsel saldırı ve gasp mağduru kadının yabancı uyruklu olması, şikayetinde ısrarcı olamayacağı öngörüsüyle olayın polis memurları tarafından örtbas edilmeye çalışıldığı açıktır.”

Taşdemir, “2002-2018 yılları arasında, polis aracında, karakollarda başta olmak üzere cinsel saldırı suçlamasıyla hakkında işlem başlatılan polis memuru sayısı kaçtır?” diye sordu.

HDP, SOYLU’YU İSTİFAYA ÇAĞIRDI

HDP Kadın Meclisi ise İstanbul Fatih’te yaşanan bu vahşetin tekil bir vaka olmadığını belirten bir açıklama yaptı.

Açıklamada, “Kadınların yaşam hakkı ve cinsel dokunulmazlıklarını korumakla sorumlu asıl merci olan İçişleri Bakanı, kendi bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen bu vahşetlere sessiz kalmamalı ve hemen istifa etmelidir.” denildi.

Asker ve polis de bunu yaparsa: Tecavüz, kaçakçılık, uyuşturucu kuryeliği…

Politika

AKP’de deprem: 22 ilçe başkanı görevden alındı

AKP İstanbul teşkilatında 22 ilçe başkanının görevden alındığı öne sürüldü. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

BOLD – AKP İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından 22 ilçe başkanı görevden alındığı öne sürüldü. İl başkanının görevde kalıp kalmayacağı ise netlik kazanmadı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından gelen haberler dikkat çekti. İktidara yakınlığıyla tanınan Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “AK parti İstanbul’da 22 ilçe başkanını görevden aldı” diye duyurdu. Esenyurt, Avcılar ve Büyükçekmece değişim yaşanacağı netleşen ilçeler olduğu, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak hakkındaki kararın ise henüz kesinlik kazanmadığı öğrenildi. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından il başkanlığı ile yaptığı istişare sonrasında yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

 

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan: Macron’un zihinsel tedaviye ihtiyacı var

tayyip erdoğan kayseri

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u eleştirerek, “Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Seçimlerde akıbetini göreceğiz” dedi.

BOLD –  Erdoğan, AKP’nin Kadir Has Stadyumunda düzenlenen Kayseri 7. Olağan İl Kongresinde konuştu.

Konuşmasında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u eleştiren Erdoğan, şunları söyledi: “Bu Macron denilen zatın Müslümanlarla derdi nedir? Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İnanç özgürlüğünden anlamayan ve kendi ülkesinde yaşayan milyonlarca farklı inanç mensubu insanlara bu şekilde davranan bir devlet başkanına başka ne denilebilir. Öncelikle bir akli noktada kontrol. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Erdoğan ile uğraşmak sana bir şe kazandırmaz. Seçimlerde akıbetini göreceğiz. Fransa’ya bir şey kazandıramadı ki kendisine bir şey kazandırsın.”

Azerbaycan’a desteğin süreceğini belirten Erdoğan, “Bu sabah Aliyev’le görüştük. Şu anda Azerbaycanlı kardeşlerimiz işgal altındaki topraklara doğru yürüyorlar. Geri almaya başladılar” dedi.

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Doğubayazıt’ta HDP binasına baskın: Eş başkanlar gözaltına alındı

hdp doğubayazıt

HDP’nin Doğubayazıt İlçe Örgütü binasına polisler tarafından baskın düzenlendi. HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk gözaltına alındı.

BOLD – Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk’ün evlerine polisler tarafından baskın düzenlendi.

HDP’li iki eş başkan gözaltına alındı. Polisler, daha sonra HDP İlçe Örgütü binasında arama yaptı.  İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen eşbaşkanların “Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla suçlandıkları öğrenildi.

Arsa peşkeşi, AKP’li başkanları birbirine düşürdü

Okumaya devam et

Popular