Politika

Cumhur İttifakı gözünü HDP oylarına dikti

Cumhur İttifakı gözünü “PKK’nın meclisteki temsilcileri olmakla” suçladığı Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) oylarına dikti. Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AKP) Orhan Miroğlu ile Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Tuncay Kılıç, HDP oylarına talip olduklarını açıkladı.

BOLD- Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Orhan Miroğlu, HDP’nin 2 milyon oyuna talip olduklarını ifade etti.

Miroğlu, “Referandumu biz ‘hayır’ oylarına karşı 1 milyon 380 bin civarında bir oy farkıyla kazandık. Ama HDP seçmeni referandumda bize ne oy verdi biliyor musunuz, tam 2 milyon oy verdi.” dedi.

Miroğlu şunları dile getirdi: “Şimdi sizin huzurunuzda sadece Hakkari’deki HDP’li kardeşlerime değil İstanbul’da, İzmir’de, Mersin’de, Adana’da yaşayan HDP’li kardeşlerime de sesleniyorum ve diyorum ki, sizin bu 2 milyon oyunuza AKP taliptir. Bu oylarınızı sizden istiyoruz.”

MİROĞLU: HDP’LİLER BİZİMLE BİRLİKTE OLACAK

MHP Edremit Belediye Başkan adayı Tuncay Kılıç ise, HDP’lilerin de kendilerine oy vereceğini savunarak, “Bütün partilerin oylarına talibiz. CHP’ye düşman, kızgın, liderlerine kızgın insanlar bizimle beraber olacak. HDP’dekiler bizimle beraber olacak, bize oy verecekler göreceksiniz. Yani bize güvenen bizim adaletimize inan her kardeşimiz bizimle beraber olacak. Çünkü biz Cenabı Allah’ın yarattığı köpeklerden, kedilerden dua alıyoruz.” dedi.

BAHÇELİ: HDP İLE KIYAMETTE BİLE YAN YANA GELEMEYİZ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise, “Bizim HDP ile yan yana gelmemiz kıyamette bile olmayacak bir şeydir ama siz ve saraydaki haminiz PKK kovanına gireli, HDP’nin çanağından tıka basa yiyeli çok seneler olmuştur. Sayın (Ahmet) Davutoğlu, senin sağ gözün İmralı canisi ise sol gözün 17/25 Erdoğan’dır.” ifadelerini kullanmıştı.

PKK’NIN PARLAMENTODAKİ TEMSİLCİLERİx

Dönemin Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ da “HDP dediğimiz parti PKK’nın partisi değil mi? PKK’nın uzantısı değil mi? Şimdi HDP’nin vekil çıkarması demek PKK’nın parlamentoda temsilcilerinin olması demektir.” demişti.

HDP: Bu kadar büyük seçmen taşıma ancak organizasyonla olabilir

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version