Politika

Mustafa Sarıgül CHP’den istifa etti

Yerel seçimlerde Şişli Belediye Başkanlığı adaylığı için adı geçen Mustafa Sarıgül, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile yollarını ayırdı. Sarıgül, seçime iki ay kalmasına rağmen adayların açıklanmamasına tepki gösterdi.

Sarıgül, CHP’den istifa kararını yazılı açıklamayla duyurdu. Sarıgül, “Yıllardır gece gündüz çalışmaktan yorulmayan ben, dört yıldır gece gündüz Şişli’de yerel seçimlere hazırlanan ben, seçimlere sadece ve sadece iki ay kalmasına rağmen yaşadığımız belirsizlikten, beklemekten ve bekletilmekten yoruldum” dedi. Şu an için başka bir parti ile görüşmesi olmadığını belirtti.

ŞİŞLİ’NİN GÖZ GÖRE GÖRE IŞIĞI SÖNDÜ

Sarıgül, bugüne kadar parti yararını gözeterek, kendisine yönelik uygulamalara karşı sessiz kaldığını söyledi. İsim vermeden kendisinden sonra Şişli Belediye Başkanı olan Hayri İnönü’yü de eleştirdi. Sarıgül “Şişli’de dolaştıkça gördüm ki, benim marka yaptığım Şişli’nin göz göre göre ışığı söndü. Türkiye markası olan Nişantaşı taşra oldu, çöpler toplanmaz, sokaklar bakılmaz oldu” ifadelerini kullandı.

ADAYLIĞIMIN AÇIKLANMAMASI BENİ KIRDI

Sarıgül, şunları dile getirdi: “Bir önceki seçimde İstanbul’u bana emanet eden Cumhuriyet Halk Partisi’nin hala Şişli adayını açıklamaması beni kırdı. Ben siyasette hayli tecrübeliyim, siyaset tuzaklarına düşmem ve ucuz oyunlara gelmem. Bugüne kadar sessiz kalmam parti terbiyemden gelir; farkında olmadığımdan değil. Ben Sayın Kılıçdaroğlu aday olduğunda, kendi hareketimi (TDH) durdurmuşum; Hata mı yapmışım; hayır! memleket meseleydi”

CHP YÖNETİMİNİN VEFASIZLIĞINA TEPKİLİYİM

Sarıgül, açıklamasına şöyle devam etti: “Bütün yaptıklarıma rağmen, Cumhuriyet Halk Partisi’nden vefa görmedim. Cumhuriyet Halk Partisi’ne değil, partili yurttaşlarıma asla değil, Cumhuriyet Halk Partisi yönetimine kırgınım, tepkiliyim. Kararsızlıklarına, açık olmamalarına, hala adayları netleştirmemelerine ve bana karşı vefasız davranmalarına tepkiliyim.”

BANA BAŞKA İLÇEYİ İŞARET EDİYORLAR

Sarıgül, Şişli’ye hizmet vermek için yeniden aday olduğunu ancak karşısında muhatap bulamadığını belirtti. “Geçmişi başka partilere dayanan adaylar büyükşehir adayı yapılırken, CHP’nin öz evladına, dolaylı yoldan başka ilçelere işaret ediyorlar. Bu en azından siyasi nezakete uymaz. Benimle ne hesapları olduğunu bilemediğim CHP yönetimini ve Sayın Kılıçdaroğlu’nu rahatlatmak adına yıllarımı verdiğim, Cumhuriyet Halk Partisi’nden üzülerek istifa ediyorum.” dedi.

MUSTAFA SARIGÜL KİMDİR?

Mustafa Sarıgül, 1956 yılında Erzincan’da dünyaya geldi. Eğitimine sırasıyla Talatpaşa İlköğretim okulu, Şişli Ortaokulu, Zincirlikuyu Yapı Teknik Lisesi’nde devam etti ve Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. İş yaşamına Kağıthane Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İETT Genel Müdürlüğü’nde devam etti. Daha sonra kamu görevinden ayrılarak ticaret yapmaya başladı.

3 DÖNEM ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTI

Siyasi yaşamı Gençlik Kolu Yönetim Kurulu üyeliği ile başladı, CHP Gençlik Kolu Yönetim Kurulu Sekreterliği, CHP Gençlik Kolu Yönetim Kurulu Başkanlığı, CHP İlçe Başkanlığı, Kurultay Delegeliği, SHP 18. Dönem İstanbul Milletvekilliği, TBMM Başkanlık Divanı Üyeliği yaptı. 1999 Yerel Seçimlerimde Şişli Belediye Başkanlığı’na seçilmiştir. Üst üste üç dönem seçilerek Belediye Başkanlığı görevini yürüttü.

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version