Gündem

Padişah usulü ulufe dağıtım mesajı

Devletin yaptığı yardım “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsınıza 350 TL para yardımı (Harçlık) göndermiştir.” kısa mesajıyla vatandaşa gönderildi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV)  ihtiyaç sahiplerine her ay düzenli olarak 350 TL para yardımında bulunuyor. Ancak seçim öncesi bu ay ilk Osmanlı dönemi Padişah ulufelerini hatırlatan bir gelişme yaşandı.

BÜTÇEDEN YAPILAN YARDIMIN İSMİ “HARÇLIK” OLDU

Yardım, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı Tayyip Erdoğan tarafından gönderilmiş “harçlık” olarak adlandırılarak, vatandaşa SMS gönderildi.

TÜM AİLELERE SMS GİTTİ

AKP Diyarbakır Yenişehir İlçe Örgütü, birçok GSM kullanıcısına “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsınıza 350 TL para yardımı (Harçlık) göndermiştir. 23.01.2019 (Çarşamba) günü TC kimlik karınızla PTT şubelerinden alabilirsiniz. İyi günlerde kullanmak dileğiyle. AK Parti Yenişehir İlçe Başkanlığı.” şeklinde mesaj gönderdi.

Ancak AKP’nin “harçlık” dediği, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı SYDV tarafından her ay ödenen ve kaynağı da bütçede toplanan vergilerden karşılanın bir yardım.

Yerel seçim öncesi yardımın bizzat Erdoğan tarafından verilen harçlık olarak adlandırılması dikkati çekti.

AKP, Rusya ve Ukrayna çiftçisini zengin etti

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version