Politika

Karamollaoğlu: AKP korkutarak seçmenini elinde tutmak istiyor

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “AK Parti korku ile seçmenini elinde tutmak istiyor, fakat korkunun ecele faydası yok. Türkiye, yerel yönetimlerde bir değişime ihtiyaç duyuyor” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Van Milletvekili Abdulahat Arvas’ın, AKP’nin yerel seçimleri kazanamaması halinde silahlı çetelerin ortaya çıkacağını, başörtülü kadınların sokakta yürüyemeyeceği iddialarına bir tepki de Karamollaoğlu’ndan geldi.

BU NE TEDİRGİNLİK BU NE TELAŞ

Karamollaoğlu, bazı AKP milletvekillerinin yaptığı açıklamaların kedilerini hayrete düşürdüğünü belirtti. “Bunun son örneği bir iktidar milletvekilinin yaptığı açıklamadır. Diyor ki sayın vekil, ‘Kazanamazsak tüccarlar kaybedecek, başörtülüler caddelerde yürüyemeyecek, esnaflar huzurlu olmayacak, silahlı çeteler yine şehirde peydahlanacak, esnaf yine ikinci vergiye tabi olacak’. Bu ne tedirginlik ne telaş? Adeta bu seçimi kaybedeceklerini görüyorlar” dedi.

KORKURTTUĞUNUZ VERGİ BİLE SİZİN ESERİNİZ

Karamollaoğlu, ‘ikinci vergi’ dedikleri şeyin AKP iktidarında, çözüm sürecinde ortaya çıktığını ifade ederek, “Yani korkuttuğunuz şey bile sizin eseriniz. Yahu bu bir yerel seçim, yerel meselelerle alakalı yönetici seçimi yapacağız, iktidar değişikliği değil. Bakınız 1989’da ANAP yerel seçimleri kaybetti, sonucunda kıyamet kopmadı. AK Parti korku ile seçmenini elinde tutmak istiyor, fakat korkunun ecele faydası yok. Türkiye, yerel yönetimlerde bir değişime ihtiyaç duyuyor. Bunu kimse görmezden gelemez” diye konuştu.

ARVAS ADAY TANITIM TOPLANTISINDA KONUŞMUŞTU

Arvas skandal konuşmayı, AKP’nin Van belediye başkan adaylarının açıklandığı, AKP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın da katıldığı toplantıda yapmıştı. Arvas “Pireye kızıp yorganı yakmamalıyız. Bu memleket bir daha kaybederse toparlanamaz. AK Parti Van’da kazanmasa tüccarlar kaybedecek, başörtülüler caddelerde yürüyemeyecek, esnaflar huzurlu olmayacak, silahlı çeteler yine şehirde peydahlanacak, esnaf yine ikinci vergiye tabi olacak. Bu günleri yaşamadık mı, hepsini yaşadık.” ifadelerini kullanmıştı.

BUNLAR KORKU VE YALAN TACİRLERİ

Arvas’a Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Saruhan Oluç da tepki göstermiş ve, “Arvas’ın sözleri durumun AKP açısından ne kadar vahim olduğunu gösteriyor. Bunlar korku ve yalan tacirleri” ifadelerini kullanmıştı.

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version