Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Sofuoğlu’nun “senatör” gafında hesap yine “personele” kaldı

24 Haziran 2018'de AKP'den milletvekili seçilen Kenan Sofuoğlu, TBMM'de ilginç çıkışları ve tavırlarıyla sürekli gündeme geliyor.

AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu’nun “senatör” unvanlı kartvizitinin, kendi personelinin ısrarı ile basıldığı söyleyen TBMM Başkanvekili Mustafa Şentop, personel hakkında inceleme başlatıldığını ifade etti.

BOLD- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Murat Emir’in soru önergesini cevaplayan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili Mustafa Şentop, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu’nun “senatör” unvanı yazılı kartvizitinin basımı ile ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı.

17 Ocak’ta yazılı cevap gönderen Mustafa Şentop, söz konusu kartvizitin basımının Sofuoğlu’nun personelinin ısrarı üzerine gerçekleştiğini belirtti.

KARTVİZİTTE SENATÖR UNVANI

Dünya Super Sport Şampiyonu ve AKP Milletvekili Kenan Sofuoğlu’nun 21 Aralık 2018’de TBMM kartvizitine İngilizce “Senatör” unvanı yazdırdığı ortaya çıkmıştı.

Muhalefetin eleştiri oklarını üzerine çeken Sofuoğlu’nun kartvizitindeki unvan yazısı ile ilgili CHP’li Murat Emir, TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

Murat Emir, Sofuoğlu’nun Meclis matbaası tarafından basılan İngilizce kartvizitindeki “senatör” ifadesinin nasıl ve neden yer aldığını, sorumluların kim olduğunu sordu.

TBMM Başkanvekili Mustafa Şentop’un CHP’li Murat Emir’e verdiği cevap

HESAP YİNE PERSONELE KALDI

Soru önergesini cevaplayan Mustafa Şentop kartvizite “senatör” unvanının Sofuoğlu’nun personelinin ısrarı üzerine yazıldığını, işlemi yapan personel hakkında inceleme başlatıldığını söyledi.

Meclis Başkanlığı Basımevi’ne gelen kartvizit baskı taleplerinin teamüller çerçevesinde ele alındığını belirten Şentop, “Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu’na ait kartvizit talebi TBMM Basımevi ‘Elektronik Sipariş Yöntemi Sistemi’ üzerinden gönderilmiş olup yasama dışı baskılar kısmındaki ilgili personel tarafından yapılan incelemeden sonra bu ibarenin teamüllere uygun olmadığı milletvekilinin sekretaryasına bildirilmiş ancak milletvekilinin personeli tarafından yapılan ısrar üzerine personel tarafından basımı yapılmıştır. Söz konusu işlemi gerçekleştiren personel hakkında başlatılan inceleme süreci devam etmektedir.” ifadesini kullandı.

Kenan Sofuoğlu daha önce Instagram hesabından hikâye paylaşmış ve danışmanları için “emir erlerim” ifadesini kullanmıştı.

Sofuoğlu’nun bu tavrı da ciddi tepkilere sebep olmuştu. “Hikâye” tartışmasında Sofuoğlu’nu danışmanları savunurken, “senatör” gafında da hesap yine danışmanlara kesilmiş oldu.

Kenan Sofuoğlu istedi, motorda vergi sıfırlandı

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular