Bizimle iletişime geçiniz

Genel

1 yıl sonra tahliye edilen Alparslan Kuytul: Susmayacağım, mazlumlar sustukça zalimler azgınlaşır

Bolu Kapalı Cezaevi’nden tahliye olan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul, “Benim dosyam suç dosyası değil, sus dosyasıydı. Ama ben susmayacağım! Mazlumlar sustukça zalimler azgınlaşır.” dedi.

BİR YIL ÖNCE TUTUKLANMIŞTI

Merkezi Adana’da bulunan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı ve yöneticilerine yönelik 30 Ocak 2018’de sabaha karşı özel harekât polisleri ile birlikte operasyon düzenlenmiş ve 43 kişi gözaltına alınmıştı.

Kuytul çıkartıldığı mahkeme tarafından “Vakıf faaliyeti adı altında kuruluş amacı dışında anayasal düzene karşı fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek kamu güvenliğine karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü kurmak” suçlaması ile tutuklanmıştı.

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul, 30 Ocak 2018’de tutuklanmıştı.

AKP İÇİN “ZULÜMLE KALKINMA PARTİSİ” DEMİŞTİ

Türkiye’de 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsü sonrası Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile on binlerce kişinin mağdur edildiğini belirten Kuytul, “Bundan sonra bunlara Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) değil, zulüm ve kalkınma partisi (ZKP) diyeceğim. Mağdur edebiyatı yaptığımızı söylüyorlar. Bu kadar mağdur varken mağdur yok diyorlar.” ifadelerini kullanmıştı. Kuytul bu sözlerinden kısa süre sonra tutuklandı.

Kuytul, güvenlik gerekçesi iddiasıyla Bolu Cezaevi’ne gönderilmişti. Adana 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına Ses ve Görüntülü Bilgi Sistemi (SEBGİS) ile katılan Kuytul, mahkeme heyetinin kararıyla tahliye edildi.

43 kişinin yargılandığı davada diğer tutuklular Veysel Dörtgöz ve Ali Alagöz’ün tahliyesine karar verildi. Tahliye olan sanıklara yurtdışı çıkış yasağı konuldu.

Akşam saatlerinde Bolu Cezaevi’nden tahliye edilen Alparslan Kuytul, cezaevi önünde yüzlerce seveni tarafından karşılandı.

Cezaevi önünde açıklama yapan Kuytul, “Benim dosyam suç dosyası değil, sus dosyasıydı. Ama ben susmayacağım! Mazlumlar sustukça zalimler azgınlaşır.” sözleri ile duruşundan taviz vermeyeceğini vurguladı.

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na ait öğrenci evleri polis zoruyla boşaltılmıştı.

VAKFIN MALLARINA EL KONULDU, KIZ ÖĞRENCİLER KIŞ ORTASINDA SOKAĞA ATILDI

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, 30 Ocak 2018’de Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın tüm mal varlıklarına el koymuştu. Vakfın kontrolünde kullanılan Kur’an kursları ve öğrenci evleri de aynı anda basılmıştı.

Vakfa ait evlerde kalan öğrenciler zorla dışarı çıkartılmış ve eşyaları ile birlikte sokak ortasında bırakılmıştı. AKP hükümetinin icraatlarını açık bir şekilde eleştiren Alparslan Kuytul’un bu operasyonla susturulmak istediğini iddia edilmişti.

“AKP şartlar değiştiği an sebep olduğu insan hakları ihlallerini inkâr edecek”

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Genel

TTB’den acı haber: Bir günde 5 sağlık çalışanı koronavirüsten hayatını kaybetti

Türk Tabipler Birliği (TTB), son 24 saat içinde, 5 farklı ilde çalışan 5 sağlık çalışanının Kovid-19 yüzünden yaşamını yitirdiğini açıkladı.

BOLD – Türk Tabipler Birliği (TTB) son 24 saatte 5 sağlık çalışanının daha koronavirüsten yaşamını yitirdiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Hayatını kaybedenlerin isim, unvan ve görev yerleri şöyle: Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde otomasyon görevlisi olarak çalışan Ferhat Gencer, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi personeli Harun Dönmez, İstanbul’da iş yeri hekimi olarak çalışan Dr. Salih Kanlı, Elazığ Eğitim Araştırma Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Turan Yıldırım, Batman’ın Sason ilçesinde ebe olarak çalışan Yasemin Çolak.

SON 8 GÜNDE 13 SAĞLIK ÇALIŞANI YAŞAMINI YİTİRDİ

TTB ‘Yönetemiyorsunuz’, ‘Tükeniyoruz’, ‘Ölüyoruz’ etiketleriyle paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı: “Bir günde 5 sağlık çalışanını KOVID-19 nedeniyle yitirdik. ”

Geçtiğimiz hafta içinde yitirilen 8 sağlık çalışanı ile birlikte, 8 günde yaşamını yitiren sağlık çalışanı sayısı 13 oldu.

Kovid-19 yasakları geri mi dönüyor?

Okumaya devam et

Popular