Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Dün tahliye olan Alparslan Kuytul gece yarısı gözaltına alındı, tutuklandı

AKP’nin hukuk devletini ortadan kaldırdığını belirten Alpaslan Kuytul, 12 ay Bolu Kapalı Cezaevi’nde tutuklu kaldı. Dün tahliye edilen Kuytul bu gece yarısı evinde yeniden gözaltına alındı.

Bolu Kapalı Cezaevi’nden dün tahliye olan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı kurucu başkanı Alparslan Kuytul’un evine bu gece yarısı baskın yapıldı.

Kuytul’un Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şubesi’ne bağlı polisler tarafından evinde gözaltına alındı. Savcılığın tutukluğa itiraz talebini değerlendiren Adana 5’inci Ağı Ceza Mahkemesi, Kuytul’u tekrar tutukladı. Kuytul ile birlikte gözaltına alınan Ali Alagöz de tutuklandı.

Bolu Kapalı Cezaevi’nden tahliye olan Alparslan Kuytul, “Benim dosyam suç dosyası değil, sus dosyasıydı. Ama ben susmayacağım! Mazlumlar sustukça zalimler azgınlaşır.” ifadelerini kullanmıştı.

AKP’Yİ ELEŞTİRİNCE TUTUKLANDI

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsü bahanesiyle imza attığı hukuksuzluklara sessiz kalmayan Kuytul, “terör örgütü kurmak ve yönetmek” suçlaması ile 30 Ocak 2018’de tutuklanmıştı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, Furkan Vakfı’nın faaliyetlerini yasaklandığını ve vakfa ait mal varlığına el konulduğunu açıklamıştı.

GECE YARISI BASKIN YAPAN POLİS ŞİDDET UYGULADI

Gece yarısı polis baskınına uğrayan Alparslan Kuytul, evde misafirleri ve akrabaları bulunduğu esnada gözaltına alınarak Adana Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Kuytul’un evinde yaşlı ve hasta bir kadının bulunduğu odada polislerin arama yaptığı anların görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı.

Vakfa ait furkanhaber.net’in haberine göre, evde bulunan kadınlar ve çocuklar polis şiddetine maruz kaldı. Evde arama yapan polis ekipleri, niçin gözaltı kararı uyguladıklarına ve arama yaptıklarına dair açıklama yapmadı.

KONUŞMA YAPMASI SİREN SESLERİ İLE BASTIRILDI

25 Ocak sabahı sevenleri tarafından Adana’da karşılanmak istenen Alparslan Kuytul, polis barikatları ile karşılaşmıştı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube’ye bağlı polisler tarafından evi ablukaya alınan Kuytul’un sevenlerine hitap etmesi engellendi. Evinin balkonundan sevenlerine seslenmek istediği sırada polis otolarının siren sesleriyle Alparslan Kuytul’un konuşması engellenmek istendi.

Siren seslerini açan polislere tepki gösteren Kuytul, “Yazıklar Olsun! Tıpkı müşriklerin Peygamberimize (Hz. Muhammed) yaptığının aynısını bana yapıyorsunuz.” dedi.

KUYTUL, KHK MAĞDURİYETİNE SESSİZ KALMADI

Kuytul, AKP yönelik sert eleştirilerde bulunuyordu. Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden atılan on binlerce insanın mağdur edildiğini açık bir dille ifade eden Alparslan Kuytul tahliyesinden bir gün sonra geldiği evinin balkonundan sevenlerine hitap etti.

KUYTUL: KİMDEN TALİMAT ALIYORSUNUZ?

Kuytul, “Beni haksız yere bir yıl hapse attırdınız. Şimdi beni karşılamaya gelenleri engelliyorsunuz. Kimden talimat alıyorsunuz? Benim sevilmemi, sayılmamı hazmedemiyorsunuz. Sadece ve sadece herkes kendi partisinin liderinin sevilmesini istiyor. Partiler dışında hiçbir kimsenin sevilmesine razı olmuyorsunuz. Demokrasi diyorsunuz, demokrasiye de aykırı davranıyorsunuz.” dedi.

Alpaslan Kuytul’un evini gece yarısı basan Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi (TEM) polisleri, kitapları ve eşyaları böyle dağıttı.

1 yıl sonra tahliye edilen Alparslan Kuytul: Susmayacağım, mazlumlar sustukça zalimler azgınlaşır

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Genel

TTB’den acı haber: Bir günde 5 sağlık çalışanı koronavirüsten hayatını kaybetti

Türk Tabipler Birliği (TTB), son 24 saat içinde, 5 farklı ilde çalışan 5 sağlık çalışanının Kovid-19 yüzünden yaşamını yitirdiğini açıkladı.

BOLD – Türk Tabipler Birliği (TTB) son 24 saatte 5 sağlık çalışanının daha koronavirüsten yaşamını yitirdiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Hayatını kaybedenlerin isim, unvan ve görev yerleri şöyle: Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde otomasyon görevlisi olarak çalışan Ferhat Gencer, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi personeli Harun Dönmez, İstanbul’da iş yeri hekimi olarak çalışan Dr. Salih Kanlı, Elazığ Eğitim Araştırma Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Turan Yıldırım, Batman’ın Sason ilçesinde ebe olarak çalışan Yasemin Çolak.

SON 8 GÜNDE 13 SAĞLIK ÇALIŞANI YAŞAMINI YİTİRDİ

TTB ‘Yönetemiyorsunuz’, ‘Tükeniyoruz’, ‘Ölüyoruz’ etiketleriyle paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı: “Bir günde 5 sağlık çalışanını KOVID-19 nedeniyle yitirdik. ”

Geçtiğimiz hafta içinde yitirilen 8 sağlık çalışanı ile birlikte, 8 günde yaşamını yitiren sağlık çalışanı sayısı 13 oldu.

Kovid-19 yasakları geri mi dönüyor?

Okumaya devam et

Genel

Kız öğrenci online derste mikrofonu açık unutunca olanlar oldu: Mal mıdır nedir

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yılmaz Daşlı’nın ders anlattığı sırada bir kız öğrenci açık unuttuğu mikrofondan Daşlı’ya hakaret etti.

BOLD – Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde verilen uzaktan eğitim sırasında mikrofonunu açık unutan Tuba isimli kız öğrencinin hakareti yayına yansıdı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yılmaz Daşlı, uzaktan eğitimle verdiği ders sırasında öğrencilerine kendi yazdığı ‘Sosyal Sorunlarda Güncel Tartışmalar’ adlı kitabı tavsiye etti.

Bu sırada mikrofonunun açık olduğunu unutan üniversite öğrencisinin hakaret içeren, “Kendi yazdığı kitabını istedi bir de ya.. Mal mı nedir” sözleri yayına girdi.

EVET MALIM

Bu sözlere “Evet malım” diyerek karşılık veren öğretim üyesi, öğrencisine mikrofonunun açık olduğu hatırlatarak terbiyeli olması konusunda uyarıda bulundu. Diyaloğun ardında Daşlı ders anlatmaya devam etti.

Okumaya devam et

Popular