Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Eski kaleci Göksel Gencer evinde ölü bulundu

Beşiktaş, Mersin İdmanyurdu ve Samsunspor'da da forma giymiş olan eski kaleci Göksel Gencer evinde ölü bulundu.

Beşiktaş, Mersin İdmanyurdu ve Samsunspor’da da forma giymiş olan eski kaleci Göksel Gencer (45), evinde ölü bulundu.

Mersin’in Silifke ilçesinde yaşayan Gencer’den dün akşamdan bu yana haber alamayan babası Muammer Gencer, oğlunun evine gitti. Kapıyı zorlayarak açan baba Gencer, oğlunu yatağında hareketsiz buldu.

Haber verilmesi üzerine eve gelen 112 Acil Servis ekipleri, Gencer’in vefat ettiğini belirledi.

İlk incelemede kalp krizi geçirdiği belirtilen Gencer’in Adli Tıp Kurumunda yapılacak otopsi sonucunda ölüm nedeni kesinleşecek.

Gencer’in yarın toprağa verileceği bildirildi.

Gündem

MHP Gergerlioğlu’nun Doğu Türkistan eleştirilerini kaldıramadı

MHP’nin Twitter’daki resmi hesabı, HDP Milletvekili Gergerlioğlu’nun eleştirilerine dayanamadı. Özellikle Doğu Türkistan ile ilgili MHP’yi eleştirilen Gergerlioğlu’nu engelledi.

BOLD – Milliyetçi Hareket Partisinin (MHP) Twitter’daki resmi hesabı, HDP Kocaeli Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu’nu engelledi.

“GERÇEKLER ACITIR, ENGELEMEKLE KAYBOLMAZ”

Koca partinin kendisini engellediğini Twitter hesabından duyuran Gergerlioğlu, “Eleştirilerimizden rahatsız olmuşlar demek! Gerçekler böyledir, ama güneşin ışıklarını ellerinizle gözünüzü kapatarak engelleyemezsiniz Biz, hak bildiğimizi söyleriz, istediğiniz kadar rahatsız olun Gerçekler acıdır, engellemekle kaybolmaz.” dedi.

“DOĞU TÜRKİSTAN’I SATTINIZ”

Gergerlioğlu, CHP ve İyi Parti’nin, “Çin’in baskıcı uygulamalarına maruz kalan Uygur Türklerinin sorunlarının araştırılmasına” ilişkin teklifi Cumhur İttifakı oylarıyla reddedilmesini eleştirmiş ve “50 milyar için Doğu Türkistan’ı sattınız” demişti. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ise Gergerlioğlu’na tepki göstermiş, “Kim kimi satmış” diye soran Akçay, “Bu hadsiz lafları iade ediyorum, reddediyorum ve kınıyorum. Türkiye Cumhuriyeti elinden gelen gayreti de göstermektedir” diye konuşmuştu.

Okumaya devam et

Gündem

Balıkesir’de Bylock operasyonu

Balıkesir’de aralarında kadınların da olduğu 5 adrese bu sabah yapılan polis baskınlarda 5 KHK’lı öğretmen, emniyet ve ordu mensubu gözaltına alındı.

BOLD – Aralarında ihraç polis, öğretmen ve astsubayın olduğu 5 kişi bu sabah Balıkesir’de gözaltına alındı. Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince 5 ayrı adrese baskın yapıldı. Mesajlaşma programı Bylock kullanıcısı oldukları gerekçesiyle alınanların Emniyet’te işlemleri devam ediyor.

Okumaya devam et

Gündem

AKP döneminin hukukçularını veterinerler yetiştiriyor

Hukuk fakültelerine dekan olarak veteriner ve ziraatçiler atanıyor. Türkiye’deki 73 hukuk fakültesinde 29 dekan görevini vekâleten yürütüyor. 17 dekan ise hukukçu bile değil.

BOLD – Üniversitelerde bulunan 73 hukuk fakültesinin 29’unda dekanların vekâleten görev yaptığı açığa çıkarken 17 dekanın hukukçu olmadığı belirlendi. Dekanların içinde ziraat, veterinerlik ve ilahiyat eğitimi alanların bulunması dikkat çekti.

EĞİTİM KALİTELERİ DÜŞTÜ, YÖK ÇARE ARIYOR

BirGün’den Yaren Çolak’ın haberine göre veteriner, ziraatçilerin yönettiği hukuk fakültelerinde eğitim kalitesi düştü. Bu durumu kabul eden Yükseköğretim Kurulu dahi hukuk fakültesi girişine başarı sırası şartı getirdi. AKP’li Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de hukuk fakülteleri için başarı sırası şartının 100 bine çekilmesini istedi.

DEKANLAR VEKALETEN GÖREV YAPIYOR

Üniversitelerin sitelerinde yer alan bilgilere göre ülkede bulunan 73 hukuk fakültesinde 29 dekan görevini vekâleten yürütüyor. Ayrıca 17 dekan hukuk fakültesi mezunu dahi değil. Üniversite sayısındaki artış, puanlardaki düşüşle beraber hukuk fakültesi dekanlarının veteriner, ziraat mühendisi, ilahiyatçı olması dikkat çekti.

İLAHİYATÇILAR DEKAN OLARAK ATINMIŞ

Kırklareli Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi Dekanı  Prof. Dr. Mehmet Başalan veteriner,  KTO Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Sade ziraatçi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şevket Topal, Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Songur, Trabzon Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu ve Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fethi Güngör ilahiyat, Yozgat Bozok Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ın ise kimya fakültesi mezunu olmaları dikkat çekti.

Soylu eleştirisi ölümle bitti

Okumaya devam et

Popular