Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Gökçek, Mansur Yavaş’a karşı sahaya indi

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) adayı Mansur Yavaş’a karşı sahaya indi. Kendisine ait televizyon kanalında Yavaş’ın Ankaralı olmadığını ileri süren Gökçek’e Yavaş soy kütüğünü Twitter’dan yayınlayarak cevap verdi.

BOLD– Tartışma CNN Türk’te Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü programına mesaj gönderen Melih Gökçek’in, “Yapacağım açıklamaların ardından Mansur Yavaş 3-5 puan kaybetmezse ben siyaseti bilmiyorum diye itiraf edeceğim.” iddiasında bulunması ile başladı.

ÖZHASEKİ’NİN SOYADI DEĞİŞİKLİĞİNİN GÜNDEME GELMESİNİ İSTİYOR

Mansur Yavaş da konuyla ilgili, “Melih Gökçek konuşacaksa bunun bana yarayacağını bilir. Mehmet Özhaseki’ye zarar vermek için yapacaktır. Benim Ankaralı olmadığım iddiasını gündeme getirip Özhaseki’nin ailesinin isim ve soyadı değişikliğinin gündeme gelmesini istiyor olabilir. Benim kaydım ortada, 1843’ten beri Beypazarı’nda ailem, bunu yayınladım. Bile bile bunu iddia etmesinin başka nedeni olamaz.” diye cevap verdi.

YAVAŞ’I CEMAATÇİ OLMAKLA SUÇLADI

Melih Gökçek dün gece geç saatlere kadar kendine ait televizyon kanalında Mansur Yavaş hakkında iddialarda bulundu. Mansur Yavaş’da cemaatçi olmakla suçlanmaktan kurtulamadı.

Gökçek, “Mansur Yavaş’ın kökeni Makedon’dur. Göreve gelince 25 bin belediye çalışanını işten atacak. Beypazarı’nda çöp kokusudan geçilmiyordu. Bahçeliye mektup yazarak CHP’lileşme suçlaması yaptı.” iddialarını gündeme getirdi.

ABDULKADİR SELVİ’Yİ HEDEF ALDI

Gökçek, Abdulkadir Selvi gibi bazı gazetecilerin kendisini istememesinden dolayı partisi ile bir sorunu varmış gibi göstermeye ve itibarsızlaştırmaya çalıştıklarını ileri sürdü.

Oğlunun adaylığı hakkında ise “Cumhurbaşkanımızın takdiridir. Demek ki sayın Cumhurbaşkanımızın bir bildiği var.” demekle yetindi.

AĞLATA AĞLATA İSTİFA ETTİRİLDİ

Bu arada Yeniçağ Yazarı Ahmet Takan, Gökçek hakkında bir yaz kaleme aldı. Takan, anketlerde Mansur Yavaş’ın önde olduğu görülünce birçok yerden düğmeye basıldığını belirtti.

Takan, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan zorla, ağlata ağlata istifa ettirilen Melih Gökçek sahne aldı!” ifadelerini kullandı.

DÜRÜST BİRİ GÖREVE GELİRSE HESAP SORAR

Takan, Melih Gökçek’in, Mansur Yavaş’a yarasın diye sahaya inmeyeceğini vurguladı. “Gökçek, hırslarının ve sonuçta menfaatlerinin adamıdır. Gökçek’in hırsını ve hesaplarını ölçebilecek bir birim hâlâ icat edilmemiştir.

Siyaseten zorunlu emekliye ayrılan Bülent Arınç’ın Melih Gökçek için söylediği ‘Ankara’yı parsel parsel satmıştır’ sözleri hâlâ kulaklarda çınlıyor. Gökçek bir gerçeği çok iyi biliyor; er ya da geç dürüst bir adam iş başına gelecek ve kendisinden hesap sorulacak. Hem de ne hesap!” dedi.

TELEVİZYON KANALININ BİNASI KİME AİT

Takan yazısında şu görüşlere yer verdi: “Milyonlarca lira gömülen abuk sabuk projeler, parklar, bahçeler, alt ve üst geçitler, otoparklar, oto yıkama işletmeleri, spor kulüpleri, yurt binaları, okul binaları, kapatılan arsalar, İçişleri Bakanlığı’nın sümen altı ettiği nice dosyalar…

Tek başına, sahip olduğu televizyon kanalının binasının kime ait olduğu ortaya çıkarılsa ve televizyonculuk gibi oldukça pahalı ve maliyetli bir iş alanında ailece nasıl faaliyet gösterdikleri ve değirmenin suyunun nereden geldiği ortaya çıkarılsa yeter de artar!”

Polis, MİT, mafya ve AKP’li yönetici çete kurup Hizmet Hareketi üyelerini soydu

Politika

AKP’de deprem: 22 ilçe başkanı görevden alındı

AKP İstanbul teşkilatında 22 ilçe başkanının görevden alındığı öne sürüldü. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

BOLD – AKP İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından 22 ilçe başkanı görevden alındığı öne sürüldü. İl başkanının görevde kalıp kalmayacağı ise netlik kazanmadı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından gelen haberler dikkat çekti. İktidara yakınlığıyla tanınan Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “AK parti İstanbul’da 22 ilçe başkanını görevden aldı” diye duyurdu. Esenyurt, Avcılar ve Büyükçekmece değişim yaşanacağı netleşen ilçeler olduğu, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak hakkındaki kararın ise henüz kesinlik kazanmadığı öğrenildi. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından il başkanlığı ile yaptığı istişare sonrasında yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

 

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan: Macron’un zihinsel tedaviye ihtiyacı var

tayyip erdoğan kayseri

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u eleştirerek, “Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Seçimlerde akıbetini göreceğiz” dedi.

BOLD –  Erdoğan, AKP’nin Kadir Has Stadyumunda düzenlenen Kayseri 7. Olağan İl Kongresinde konuştu.

Konuşmasında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u eleştiren Erdoğan, şunları söyledi: “Bu Macron denilen zatın Müslümanlarla derdi nedir? Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İnanç özgürlüğünden anlamayan ve kendi ülkesinde yaşayan milyonlarca farklı inanç mensubu insanlara bu şekilde davranan bir devlet başkanına başka ne denilebilir. Öncelikle bir akli noktada kontrol. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Erdoğan ile uğraşmak sana bir şe kazandırmaz. Seçimlerde akıbetini göreceğiz. Fransa’ya bir şey kazandıramadı ki kendisine bir şey kazandırsın.”

Azerbaycan’a desteğin süreceğini belirten Erdoğan, “Bu sabah Aliyev’le görüştük. Şu anda Azerbaycanlı kardeşlerimiz işgal altındaki topraklara doğru yürüyorlar. Geri almaya başladılar” dedi.

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Doğubayazıt’ta HDP binasına baskın: Eş başkanlar gözaltına alındı

hdp doğubayazıt

HDP’nin Doğubayazıt İlçe Örgütü binasına polisler tarafından baskın düzenlendi. HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk gözaltına alındı.

BOLD – Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk’ün evlerine polisler tarafından baskın düzenlendi.

HDP’li iki eş başkan gözaltına alındı. Polisler, daha sonra HDP İlçe Örgütü binasında arama yaptı.  İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen eşbaşkanların “Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla suçlandıkları öğrenildi.

Arsa peşkeşi, AKP’li başkanları birbirine düşürdü

Okumaya devam et

Popular