Gündem

Sayısal Loto’da hile resmen belgelendi

Milli Piyango’dan sonra Sayısal Loto’daki hile resmen belgelendi. Webtv üzerinden yapılan çekilişteki hile ve sonra yapılan numara değişikliği ispat edildi.

Milli Piyango’nun 23 Ocak 2019 tarihli Sayısal Loto çekilişinde bir skandala imza atıldı. Webtv üzerinden canlı yayınlanan çekilişin tarihi, 01 Ocak 1970 olarak gösterildi.

AYNI SAYI İKİ KEZ ÇIKTI

İkramiye kazanan numaralar da 01, 10, 18, 29, 30 ve tekrar 10 olarak açıklandı. Ancak çekiliş kurallarına göre iki kez aynı sayının olması imkânsız.

Büyük ikramiyenin çıktığı yer önce Kocaeli-Gebze olarak ardından Ankara Polatlı olarak değiştirildi. Sayısal Loto rakamları yerine Şans Topu rakamlarının yayına verildiği anlaşıldı.

ÇEKİLİŞTEN SONRA HERŞEY DEĞİŞTİ

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre yayın sonrası ise tarih ve numaralar değiştirildi. Büyük ikramiye çıkan numaralar, 14, 15, 18, 34, 35 ve 48 olarak açıklandı.

Ancak büyük ikramiye bu kez Ankara-Polatlı’ya çıktı. 5, 4 ve 3 tutturan kişi sayısı ve ikramiye tutarları için de güncellemeler yapıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, “23 Ocak tarihli Sayısal Loto çekilişinde soru işaretleri var. Makineden gelen numaralar ile ekrana verilen numaralar farklı, iki kez 10 rakamı nasıl çıkar?” diye sordu.

Yavuzyılmaz şunları söyledi: “TRT bu çekişleri 2016 yılına kadar canlı yayınladı. Webtv’de canlı yayında çekiliş tarihi 1970 gösterildi. İki kez 10 rakamı çıktı. Bu hatalar sehven olamaz. MPİ’nin resmi internet sitesinde hatalı bilgiler düzeltilmiş olsa bile webtv’den canlı yayını izleyip, ikramiyenin kendisine çıkmadığını görüp biletini atan ya da sonradan tekrar kontrol etmeyen çok sayıda vatandaşımız vardır. Bilinçli veya bilinçsiz ihmal veya ciddiyetsizlik içeren bu uygulamaların bedeli halkın sırtına yükleniyor.”

“Noter huzurunda çekiliyor” denilen Milli Piyango’nun noteri meçhul!

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version