Bizimle iletişime geçiniz

Genel

İstiklal Savaşı kahramanı Kazım Karabekir’in torunundan Çevre Bakanı’na: 15 Temmuz’dan bahsetmeyin, kanıma dokunuyor

Kazım Karabekir'in torunu Ferhan Ayasbeyoğlu, İstiklal Savaşı ile 15 Temmuz'un aynı kefeye konulmasına tepki gösterdi.

İstiklal Savaşı kahramanı Kazım Karabekir Paşa’nın 71’inci ölüm yıl dönümü sebebiyle düzenlenen merasimde, Kazım Karabekir’in torunu Ferhan Ayasbeyoğlu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum arasında “15 Temmuz” gerginliği yaşandı.

Bakan Kurum’un açılış konuşmasında 15 Temmuz’u İstiklal Savaşı (Kurtuluş Savaşı) ile bir tutmasına itiraz eden Ferhan Ayasbeyoğlu, “Kazım Karabekir’i anma programında 15 Temmuz’dan bahsetmeyin. Böyle bir konuşma yapılması benim kanıma dokunuyor.” dedi.

ANMA PROGRAMINA 15 TEMMUZ TARTIŞMASI DAMGA VURDU

Karaman’ın Kazım Karabekir ilçesinde Kurtuluş Savaşı’nın en önemli komutanlarından biri olan Kazım Karabekir Paşa’yı anma merasimi düzenlendi. Vefatının 71’inci yıl dönümünde düzenlenen programa ’15 Temmuz’ tartışması damgasını vurdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kazım Karabekir Belediyesi Kültür Sitesi Salonu’nda yaptığı konuşmada Kazım Karabekir ve Kurtuluş Savaşı ile ilgili konuştuktan sonra konuyu 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsüne getirdi. Bakan Kurum, “Biz 15 Temmuz’da milletin bütünlüğü için biz bu mücadeleyi verdik. O gün de birçok şehidimiz birçok gazimiz oldu.” diye konuştu.

“ARTIK 15 TEMMUZ’DAN BAHSETMEYİN KANIMA DOKUNUYOR”

Bakan Kurum’un konuşması, davetliler arasında bulunan Kazım Karabekir’in torunlarından Ferhan Ayasbeyoğlu’un müdahalesi ile kesildi. Aya kalkarak Kurum’a seslenen Ayasbeyoğlu, “Bugün 15 Temmuz hakkında konuşmamanızı rica ediyorum. Yarın, öbür gün istediğinizi yapın ama lütfen buna alet etmeyin. Böyle bir konuşma yapılması benim kanıma dokunuyor.” diyerek tepki gösterdi.

“15 TEMMUZ’U ÇANAKKALE VE KURTULUŞ SAVAŞI İLE AYNI KEFEYE KOYMAYIN”

Konuşmasının kesilmesine şaşıran Bakan Kurum, Ayasbeyoğlu’na, “Niye kanınıza dokunuyor?” diye sordu. “Benim kanıma dokunuyor böyle konuşmanın yapılması.” sözünü tekrarlayan Ayasbeyoğlu, “Demin arkadaşınız da aynı konuşmayı yaptı, yeter, lütfen tekrarlamayın. Kazım Karabekir’in ölümü hakkında konuşun, Kurtuluş Savaşı ile bunu aynı kefeye koydunuz, Çanakkale ile koydunuz sesimi çıkarmadım, ama lütfen yeter. Kusura bakmayın.” dedi.

“O tabi ki sizin kendi düşünceleriniz, Biz 15 Temmuz’da bu vatanın, milletin bütünlüğü için, biz bu mücadeleyi verdik.” diyen Bakan Kurum’un sözlerine salondan destek gelince Kazım Karabekir’in torunu Ferhan Ayasbeyoğlu, tekrar aya kalkarak tepki gösterdi.

Bakan Kurum tarafından “Yerinize oturun.” denilerek susturulmak istenmesine karşı çıkan Ayasbeyoğlu salonu terk etti.

Diktatörlüğün Gizli Orduları-7: 15 Temmuz ve cevapsız kalan sorular…

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular