Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

13 yaşındaki kızın intiharının altından “Mavi Balina” çıktı

Adana'da intihar eden 8. sınıf öğrencisi Emine Karadağ'ın 1 yıldır Mavi Balina oynadığı öğrenildi.

“Mavi Balina” isimli bilgisayar oyunu, özellikle 2017 yılında tüm dünyada bir virüs gibi yayılmıştı. Adana’da babasının av tüfeği ile intihar eden 13 yaşındaki Emine Karadağ’ın yaklaşık 1 yıldır Mavi Balina oyunu oynadığı öğrenildi.

DSİ Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Emine Karadağ, başarılı bir öğrenciydi. Karadağ’ın arkadaşlarıyla beraber kurduğu grupta Mavi Balina oyunundan talimatlar aldığı ortaya çıktı.

Emine’nin yazdığı yapılacaklar listesinde dikkati çeken görevler şöyle:

“İntihar kaçıştır. Herkesle zıtlaşacaksın, herkesle ters gideceksin.

Hep yalnız takılacaksın.

Gerektikçe konuşmamaya yemin edeceksin.

Anneni babanı huzurevlerine atacaksın. Yılda bir kez ziyaret edeceksin o da sevap olsun diye.

Artık sana herkes hayalet diyecek!”

Acılı amca Mahmut Karadağ’ın açıklamaları şöyle: “Babasının yatağına uzanmış, av tüfeğine 1 mermi yerleştirmiş ve intihar etmiş. Bu çocuğun bunu yapması milyonda bir ihtimal bile olamaz. Okulunda da başarılı bir öğrenciydi. Defterlerini araştırdık, çeşitli notlar ve resimler bulduk.

Oyun içerisinde bir grup kurmuşlar, farklı filmler ve oyunlar var Mavi Balina gibi. Notlarda ‘bugün şunu yapacağız’, ‘yarın şu çocukları döveceğiz’ diye notlar bırakılmış. Yani tamamen oyundan etkilenmiş.”

Anne ve babaların çocukları akıllı telefonlarda ve bilgisayar üzerinden oynanan oyunlardan uzak tutmasını tavsiye eden Karadağ, “Devlet bu tür oyunların erişimini yasaklasın, nice çocuklar hayatını kaybediyor.” dedi.

YouTube tehlikeli videoları yasakladı

Gündem

Skandal işçi alımı: AKP’li çıkana kadar kuraya devam

Trabzon CHP Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Erdi Çakır, sosyal medyada çok tartışılacak bir görüntü paylaştı. Çaykur’a işçi alımı için yapılan kurada hep AKP’liler çıktı. Çıkmayınca yeniden çekim yapıldı.

BOLD – Çaykur’a 210 işçi alımı için 22 bin 956 kişi başvurmuştu. Eleman alımı kura çekimiyle yapıldı. İşçi alımıyla ilgili iddia ise şok etti.

Görüntüleri Karadeniz şivesiyle anlatan bir vatandaş, “Çaykur’a eleman alıniy arkadaşlar. Haburdaki rezilliği az izleyin ya. Çekti markayi, yanındaki listeye baktı. Bakti tutmayi attı bir daha içeri. Şimdi çekti bakayi listeye var. Okuyor şimdi numarayi. Al sana Çaykur yönetimi.” diye anlattı.

Görüntüleri sosyal medyadan paylaşan CHP’li Çakır ise “Çaykur’da işe alımlar öncesi parti il, ilçe başkanlarından gelen listelerin insanların gözüne baka baka kuradan nasıl çıktığına iyi bakın. Yazıklar olsun” diye tepki gösterdi.

Okumaya devam et

Gündem

Zabıtanın 410 lira ceza kestiği seyyar satıcı ekmek teknesini yaktı

Konya’da hurma ve üzüm satan seyyar satıcı, zabıta tarafından kesilen 410 liralık para cezası nedeniyle ekmek teknesini ateşe verdi. Meclis’te dokunulmazlığının kaldırılması istenen CHP’li Muharrem Erkek, Saray’ı suçladı.

BOLD – Konya’da seyyar aracıyla hurma ve üzüm satan bir kişi kendisine kesilen 410 lira para cezası sonucu sinir krizi geçirerek aracını ürünleriyle beraber yaktı. ANKA’nın haberine göre İtfaiye ekipleri olay yerine gelerek yangını söndürdü. İtfaiye ekiplerinin yanmış meyve kasalarını araçtan alıp yere koyması kameralara yansıdı.

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ise, “İnsanlar ekmek teknesini yakıyor, intihar ediyor, memleket freni patlamış kamyon gibi uçuruma sürükleniyor, Saray İktidarının umurunda değil” dedi.

Okumaya devam et

Gündem

Bilal Erdoğan’dan el aldılar: 5 yılda 35 ihaleden 29 milyon TL kazandılar

İlim Yayma Vakfı’nın verdiği “Teşekkür” belgesini, Bilal Erdoğan’ın elinden alan Yedifark Tanıtım şirketi, AKP’nin vazgeçilmezi oldu. Belediyeler ve bakanlıklardan 5 yılda 35 ihale alan firma, 29 milyon liranın üzerinde parayı kasasına koydu.

BOLD – İstanbul Kağıthane Belediyesinin, 2021 Yılı Basın Yayın Tanıtım Hizmet Alımı İşi adı altında açtığı ihaleyi, ihaleye tek geçerli teklif veren Yedifark Tanıtım Organizasyon Bilişim Turizm Danışmanlık İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi aldı. Odatv’nin haberine göre Cihat Adıgüzel ve Üsame Kaya ortaklığına ait olan şirket ihaleyi, bir milyon 588 bin 500 TL’ye üstlendi. 2015 yılında kurulan, bir milyon TL sermayeli şirkette ortaklar eşit paya sahip.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından kurulduktan 3 ay sonra ilk ihalesini alan firma, 5 yıl içinde çeşitli kurumlardan toplam 35 ihale aldı. İhalelerin bedeli 29 milyon 616 bin 602 TL’ye ulaştı.

Firma Sultangazi Belediyesi, Tuzla Belediyesi, Kağıthane Belediyesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İSKİ (seçimden önce), İBB ve Kültür A.Ş.(seçimden önce), Küçükçekmece Belediyesi (seçimden önce), Pamukkale Belediyesi olmak üzere bir çok kurumdan birden fazla ihale aldı. Hizmet alımı şeklinde düzenlenen ihalelerin pek çoğu “Pazarlık” usulüne göre yapıldı. Yine pek çok ihaleye Yedifark firması tek başına katıldı.

BİLAL ERDOĞAN’IN ELİNDEN TEŞEKKÜR ÖDÜLÜ

AKP’li belediyelerden 5 yılda 35 ihale alan firmaya geçen yıl, İlim Yayma Vakfı teşekkür ödülü verdi. Firmanın ortaklarından Cihat Adıgüzel, teşekkür ödülünü, Vakfın Mütevelli Heyeti Başkanvekili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın elinden aldı. “Konyalı Cihat Adıgüzel’e anlamlı ödül” başlığı ile yerel basında yer alan haberde özetle şöyle denilmişti:

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı ve İstanbul Dolmabahçe Sarayı’nda gerçekleşen ödül töreninde İlim Yayma Vakfına vermiş olduğu desteklerden dolayı Konya’nın ulusaldaki gururu, son yerel seçimler dahil bir çok adayın seçim çalışmalarını yürüten, yaptığı önemli işlerle kamu ve özel sektörde büyük referanslara imza atan Yedifark Organizasyon da ödüllendirildi. Yedifark Organizasyon adına ödülü Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Adıgüzel, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyet Başkan Vekili Bilal Erdoğan’ın elinden aldı.”

İlim Yayma Vakfı’nın verdiği ödül plaketinde ise özetle şunlar ifade edilmişti: “Ülkemizin ve insanlığın hayrına katkı sağlayan bilimsel çalışmaların ve araştırmaların ilk defa teşvik edildiği İlim Yayma Ödülleri sürecine vermiş olduğunuz destek ve gayretinizden dolayı teşekkür ederiz.”

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0