Politika

Eren Erdem, Adalet Orucu’na başlıyor

CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş, tutuklu bulunan CHP PM Üyesi ve eski Milletvekili Eren Erdem’in, yaşanan yargılama sürecini protesto etmek için, adına “Adalet Orucu” dediği açlık grevine başlayacağını duyurdu.

Halk TV’de gazeteci Ayşenur Arslan’ın Medya Mahallesi programına konuk olan Yarkadaş, Eren Erdem’e açlık grevinden vazgeçme çağrısı yaptı. Yarkadaş, “Adına Adalet Orucu dediği bir oruca başlıyor. Buzdolabını dün boşaltmış. Boşalttıktan sonra da cezaevi yönetimine açlık grevi yapacağını söylemiş. Avukatları vazgeçirmeye çalışıyor” dedi.

HAKSIZ YERE TUTULUYORUM

Yarkadaş, Eren Erdem bir mektup yolladığını ifade etti ve o mektupta “Ben haksız yere tutuluyorum cezaevinde ve hiç ilgimin olmadığı bir örgütten yargılanmak onurumu kırıyor. Bunu kaldıramıyorum ve bu haksızlığa karşı bir ‘Adalet Orucu’na başlıyorum’ diyor” ifadelerini kullandı.

Yarkadaş, Erdem’in önce sıvı ile beslenme kararı aldığını dile getirdi. “Bu konuda hem CHP’den hem de kamuoyundan bir duyarlılık bekliyor. Umarım CHP MYK üyeleri, belediye başkan adaylarını belirlemek için verdikleri cengaverce mücadeleyi Eren Erdem için de verirler” dedi.

OĞLUN ALİ’Yİ VE SAĞLIĞINI DÜŞÜN

Yarkadaş’ın sözleri üzerine tepkisini dile getiren Ayşenur Arslan, “Bu tür eylemler Gandi’den bu yana yürütüldü. Ama lütfen Ali’yi düşün, oğlunu düşün sağlığına dikkat et ” sözleriyle Erdem’e çağrıda bulundu.

ÖNCE TAHLİYE ARDINDAN TUTUKLAMA

Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Eren Erdem’in, geçtiğimiz günlerde yapılan duruşmasında tahliyesine hükmeden 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararına savcılık tarafından itirazda bulunulmuştu. Savcılık, kaçma şüphesiyle yeniden yakalama kararı isterken, 24. Ağır Ceza Mahkemesi de cezaevinden henüz tahliye edilmeden Erdem hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarmıştı.

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version