Politika

Cumhur İttifakı’nda kavganın adresi bu kez Düzce

MHP’nin Düzce belediye başkan adayı Erdoğan Bıyık

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Düzce belediye başkan adayı Erdoğan Bıyık ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) adayı eski bakan Faruk Özlü arasında sert tartışma yaşandı.

Bıyık, Özlü’ye, “Cumhur İttifakı’nı bitiriyorsun. Siyaset onurlu yapılır. Böyle sığ bir siyaset görmedim.” sözleriyle yüklendi. Özlü’yü projelerini çalmakla suçladı. Özlü ise Bıyık’a “AKP’nin bittiğine dair algı yönetimi yapma.” suçlamasında bulundu.

TARTIŞMA BİR VİDEO PAŞLAŞIMI İLE BAŞLADI

Tartışma, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na yapılan nakdi yardımlarla ilgili Erdoğan Bıyık’ın katıldığı bir televizyon programından yola çıkılarak hazırlanan bir eleştiri videosunun, Faruk Özlü tarafından paylaşılması ile başladı.

BU KADAR SIĞ SİYASET GÖRMEDİM

Erdoğan Bıyık duruma tepki gösterdi. “Herkes aklını başına alsın. Sizin gibiler hem kendilerini, hem partilerini, hem de ittifakı bitiriyorlar.” açıklamasında bulundu. Bıyık, “Bakan düzeyinde yapılan bir siyasetin bu kadar sığ olduğu bir Düzce’de yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

Devletin tüm amatör spor kulüplerine yaptığı yardımı, Faruk Özlü’nün sanki kendisi yapıyormuş gibi gösterdiğini de dile getiren Bıyık, “Ben sanki yalan söylüyormuşum izlenimini vermek için böyle bir videoyu kendileri ve yandaşları yaymaya çalışıyorlar. Ben hayatımda böyle sığ bir siyaset görmedim.” dedi.

SİYASET ONURLU BİR ŞEKİLDE YAPILIR

Bıyık şu ifadeleri kullandı: “Sayın Faruk Özlü, ‘AKP’nin bittiğine dair algı yönetimi yapıyorlar’ diyor. Sayın Özlü, sizin gibiler bu partiyi bitiriyor. Biz ne kadar cumhur ittifakına sahip çıkmaya çalışsak da siz yaptığınız yalan yanlış işlerle partinize ve cumhur ittifakına zarar veriyorsunuz. Siyaset onurlu bir şekilde yapılır, ispatlayamayacağınız şeyleri konuşmayın.”

BİZİM PROJELERİMİZİ AÇIKLIYOR

Bıyık’ın eleştirileri bununla da sınırlı kalmadı. Faruk Özlü’nün, kendi projeleri üzerinden proje ürettiğini ileri sürdü.

Bıyık, “Dijital belediyecilik diye bir programımız var. Sosyal medyada bunu sık sık dile getirdik. Ama Faruk Özlü, ilk açıklamasında ‘Dijital belediyecilik yapacağız’ dedi. Biz projelerimizi açıkladık. Bakıyorum diğer adayların hepsi bizim projelerimizin üzerinden proje yapmaya çalışıyor.” ifadesini kullandı.

AKP’Lİ BELEDİYE DE NASİBİNİ ALDI

Bıyık mevcut AKP’li belediyeyi de eleştirdi.

Bıyık şunları söyledi: “Düzce Belediyesi’ne bir güvensizlik var. Düzce esnafından Düzce Belediyesi alışveriş yapmıyor. Esnaf da malzeme vermiyor belediyeye. Neden paramı alamıyorum diye. Düzce esnafının Düzce Belediyesi’nden birçok alacağı var. Belediyenin düştüğü duruma bakar mısınız?”

Cumhur İttifakı’nda bu defa Sakarya çatlağı

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version