Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Mansur Yavaş Ankara için seçim güvenliği teminatı verdi

CHP'nin Ankara Büyükşehir belediye başkan adayı Mansur Yavaş

CHP’nin, Ankara Büyükşehir belediye başkan adayı Mansur Yavaş, 31 Mart’ta seçim güvenliği için teminat verdi. Gerekli tedbirlerin alındığını belirterek, sandıkta şaibe olmayacağını iddia etti.

BOLD- 2014 yerel seçimlerinde seçim hilesi iddiaları arasında Ankara Büyükşehir belediye başkanlığını 1 puan farkla Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) adayı Melih Gökçek’e kaptıran Mansur Yavaş bu defa temkinli.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İyi Parti’nin görevlilerinin yanı sıra kendi gönüllülerinin de seçimde sahaya sürecek. Seçim güvenliği kontrolünü bizzat takip edecek.

“GEÇEN SEÇİMDE İŞİ KONTROL ETME ŞANSIM YOKTU

Yavaş, “Ankara için bu sefer teminat veriyorum. Geçen seçimde işi bu kadar kontrol etme şansım yoktu. Gerekli önlemlerin alınmadığı ortaya çıktı. Bu kez iki partinin de sandıkta görevlileri olacak. Ayrıca benim gönüllülerim var. Bu sefer şaibeye müsamaha göstermeyeceğiz. Biz köklü bir ülkeyiz. YSK’nın da görevini yapması lazım. Geçen seçimlerde çok oy boşa gitti. Yoksa, Türkiye’de insanlar sandığa gitmeyecek.” dedi.

YAVAŞ: ANKETLERDE ÖNDEYİM, ARAYI AÇMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Bir televizyon kanalına konuşan Yavaş, son hazırlanan anketlere göre önde olduğunu belirtti.

“Durum bugün itibarıyla önde olduğum. Bunu ben söylemiyorum, anketi açıklayanlar söylüyor. Amacımız bu durumu muhafaza edip farkı daha da açmak. Ankaralı kararını vermiş. Ankara sokaklarında vatandaşın arasına giriyorum bunu görüyorum.” ifadelerini kullandı.

CHP SANDIK GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

CHP Parti Okulu tarafından Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde verilecek sandık güvenliği eğitimlerine Kırşehir, Çorum, İstanbul, Mersin ve Edirne ve Giresun’dan başlandı. Eğitimlerin koordinasyonu parti içi eğitimden sorumlu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı tarafından yapılıyor.

50’ŞER KİŞİLİK GRUPLAR HALİNDE EĞİTİM

Halkın iradesinin sandık sonuçlarına tam olarak yansıması için sandıklarda görev verilen CHP üyesi ve gönüllüleri, en fazla 50’şer kişilik gruplar halinde ve interaktif yöntemlerle eğitim alıyor.

Eğitimlerde oy verme işlemi öncesinde, sırasında ve sonrasında neler yapılacağına dair tüm bilgiler aktarılıyor. Oy verme safahatında hile yapılmasının önüne nasıl geçileceği anlatılıyor.

ÇEŞİTLİ VİDEO VE EĞLENCELİ TESTLER

Eğitimde aynı zamanda seçmen haklarına dair bilgilendirmeler de yapılıyor. Böylelikle seçimlerin daha güvenli olması sağlanıyor. CHP Parti Okulu sosyal medya hesapları üzerinden sadece kendi üyelerini değil, tüm seçmenleri bilgilendirmek üzere çeşitli videolar ve eğlenceli testler de hazırladı.

“Seçim iki şaibe üzerine kurgulandı, AKP kaybederse iptal olacak”

Politika

AKP’de deprem: 22 ilçe başkanı görevden alındı

AKP İstanbul teşkilatında 22 ilçe başkanının görevden alındığı öne sürüldü. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

BOLD – AKP İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından 22 ilçe başkanı görevden alındığı öne sürüldü. İl başkanının görevde kalıp kalmayacağı ise netlik kazanmadı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından gelen haberler dikkat çekti. İktidara yakınlığıyla tanınan Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “AK parti İstanbul’da 22 ilçe başkanını görevden aldı” diye duyurdu. Esenyurt, Avcılar ve Büyükçekmece değişim yaşanacağı netleşen ilçeler olduğu, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak hakkındaki kararın ise henüz kesinlik kazanmadığı öğrenildi. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından il başkanlığı ile yaptığı istişare sonrasında yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

 

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan: Macron’un zihinsel tedaviye ihtiyacı var

tayyip erdoğan kayseri

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u eleştirerek, “Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Seçimlerde akıbetini göreceğiz” dedi.

BOLD –  Erdoğan, AKP’nin Kadir Has Stadyumunda düzenlenen Kayseri 7. Olağan İl Kongresinde konuştu.

Konuşmasında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u eleştiren Erdoğan, şunları söyledi: “Bu Macron denilen zatın Müslümanlarla derdi nedir? Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İnanç özgürlüğünden anlamayan ve kendi ülkesinde yaşayan milyonlarca farklı inanç mensubu insanlara bu şekilde davranan bir devlet başkanına başka ne denilebilir. Öncelikle bir akli noktada kontrol. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Erdoğan ile uğraşmak sana bir şe kazandırmaz. Seçimlerde akıbetini göreceğiz. Fransa’ya bir şey kazandıramadı ki kendisine bir şey kazandırsın.”

Azerbaycan’a desteğin süreceğini belirten Erdoğan, “Bu sabah Aliyev’le görüştük. Şu anda Azerbaycanlı kardeşlerimiz işgal altındaki topraklara doğru yürüyorlar. Geri almaya başladılar” dedi.

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Doğubayazıt’ta HDP binasına baskın: Eş başkanlar gözaltına alındı

hdp doğubayazıt

HDP’nin Doğubayazıt İlçe Örgütü binasına polisler tarafından baskın düzenlendi. HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk gözaltına alındı.

BOLD – Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk’ün evlerine polisler tarafından baskın düzenlendi.

HDP’li iki eş başkan gözaltına alındı. Polisler, daha sonra HDP İlçe Örgütü binasında arama yaptı.  İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen eşbaşkanların “Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla suçlandıkları öğrenildi.

Arsa peşkeşi, AKP’li başkanları birbirine düşürdü

Okumaya devam et

Popular