Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Afrika’da gözleri görmeyen çocukları ameliyat ederken darbeci oldu

Doktor Umut, 15 Temmuz 2016’da Afrika’da gözleri görmeyen çocukları ameliyat ederken darbeci oldu. Sonrasında yaşadıklarıyla hazin bir 15 Temmuz hikâyesi.

BOLD- 15 Temmuz’dan sonra 5 binden fazla sağlık çalışanı Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile mesleklerinden edildi. Özel sektörde çalışan pek çok doktor da çalıştıkları hastanelerin kapatılması sonucu işsiz kaldı. Tutuklanan doktor ve sağlık çalışanı sayısı binlerle ifade ediliyor.

Onlardan biri de Afrika’da gözleri görmeyen çocukları ücretsiz ameliyat eden doktor Umut’tu. Hizmet Hareketi’ne bağlı organizasyonlar çerçevesinde 15 Temmuz günü Afrika’da ameliyattaydı. Ancak yine de “darbeci” olmakla suçlandı ve Türkiye’yi terk etmek mecburiyetinde kaldı.

Medya

CNN Türk yorumcusu, kayyım atamalarını böyle savundu: Cehaletten oy verdiler

CNN Türk’e telefonla bağlanan güvenlik uzmanı eski Albay Çoşku Başbuğ Doğu ve Güneydoğu’daki seçim sonuçlarının halka uygulanan baskı tehdit ve seçmenin cehaleti yüzünden dikkate alınmaması gerektiğini söyledi.

BOLD- HDP yönetimindeki 3 büyük ilde belediye başkanlarının görevden alınmaları ve yerlerine kayyum atanması gündemin en sıcak gelişmesi. Televizyon kanalları gün boyu konu ile ilgili yayınlar yaparak konuk alınan uzmanların görüşleri izleyicilerle paylaşıldı.

CNN Türk kanalına konuk olan güvenlik uzmanı eski istihbaratçı Albay Çoşkun Başbuğ’un seçimle gelen belediye başkanları ile ilgili sözleri ise büyük tepki çekti. Görev yaptığı dönemde Güneydoğu’da seçim zamanı tehdit ve baskı ile oy toplandığını savunan Çoşkun ”Sandıktan çıkan sonuçları irade gibi görmemek lazım. Oradaki halkın bir çoğu baskı ve korkudan bir çoğu da cehaletinden dolayı böyle sonuçlar çıktı sandıktan” dedi. Çoşkun bölgede sağlıklı bir seçimin yapıldığı zannedilmemeli diye konuştu.
Çoşkun’un bu sözleri büyük tepki çekti.

Diyarbakır’da halk sokağa döküldü, polis tazyikli su kullandı

Okumaya devam et

Videohaber

Mansur Yavaş, AKP Grubuyla birbirine girdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş belediye meclis toplantısında AKP grubunu resmen topa tuttu.

Halk Ekmek AŞ’nin AKP tarafından milyonlarca lira zarara uğratıldığını açıklayan Mansur Yavaş’a AKP’li Belediye Meclis üyeleri itiraz edemedi. Mansur Yavaş’ın öfkelenmesine sebep olan anlar sosyal medyada ”AKP grubuna ayar” olarak paylaşıldı…

AKP’li meclis üyelerinin Mansur Yavaş’a cevap vermemesi dikkat çekti. Yavaş Melih Gökçek döneminden bu yana Halk Ekmek konusunun büyük bir zarar sebebi olduğunu, AKP’nin belediye şirketlerini devretmesiyle bu problemi çözeceğini anlattı. Tartışmada belediye işçilerinin ikramiye konusu ve EYT meselesi de gerilime sebep oldu. Mansur Yavaş bu sefer mikrofon kapatmadı.

Okumaya devam et

Gündem

Diyarbakır’da halk sokağa döküldü, polis tazyikli su kullandı

HDP’li belediye başkanlarının 3 büyük ilde görevden alınması ile ilgili HDP’nin yapmayı planladığı basın açıklaması için toplanan kalabalığa polis tazyikli su ile müdahale etti.

BOLD- HDP’li 3 büyükşehir belediyesindeki görevden almalar ve kayyum atanmasıyla ilgili Halkların Demokratik Partisi (HDP) saat 13.00’de Diyarbakır Büyükşehir Belediye binası önünde basın açıklaması yapacağını duyurdu. Polis basın açıklamasının yapılacağı yerde geniş güvenlik önlemi aldı. Basın açıklaması için gelen Diyarbakırlılar polisin müdahalesiyle karşılaştı. Polis, vatandaşları belediye binasının önünden uzaklaştırmaya çalıştı. Direnen vatandaşlara polis tazyikli su ile müdahale etti. Olaylar devam ediyor.

Diyarbakırlı teyzenin kayyum isyanı: ‘Oyum emri verene zehir zıkkım olsun’

Okumaya devam et

Popular