Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Holding patronu için “cinayete azmettirmek” suçundan müebbet talebi

Kalegaz'ın sahibi Ömer Faruk Ilıcan'ı (solda) öldürmeye azmettirmekten aranan Tarkan Kadooğlu hakkında savcı müebbet istedi.

Kalegaz şirketinin sahibi Ömer Faruk Ilıcan’ın öldürülmesi ile ilgili soruşturmada Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu’nun da aralarında olduğu 9 kişi hakkında iddianame düzenlendi. Savcı cinayeti azmettirdiği iddia edilen Kadooğlu hakkında ağırlaştırılmış müebbet talep etti.

BOLD– Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, geçen yıl öldürülen Kalegaz şirketinin sahibi Ömer Faruk Ilıcan cinayetine ilişkin soruşturmada iddianameyi tamamladı. Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu’nun da aralarında bulunduğu 9 kişi hakkında dava açıldı.

21 Mart 2018’de Ankara’da evinin önünde öldürülen Kalegaz A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Ilıcan cinayetine ilişkin soruşturma tamamlandı. Cumhuriyet’in haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Ender Coşkun, aralarında Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Şansser Kadooğlu’nun bulunduğu 9 kişi hakkında iddianame düzenledi.

KADOĞLU’NA MÜEBBET İSTENDİ

Cinayetten sonra firar eden Tarkan Kadooğlu hakkında ağırlaştırılmış müebbet, Şanser Kadooğlu hakkında ise 15 yıldan 20 yıla kadar cezası talep edildi. İddianamede, “Şüpheli Tarkan Kadooğlu’nun, Ilıcan ile 5 milyon TL’lik alacak verecek meselesinden dolayı birbirlerine mesaj attıkları, tartıştıkları ve aralarında husumet oluştuğu” ifade edildi.

Ömer Faruk Ilıcan’ın eşi Neslihan Ilıcan’ın ifadesi de iddianamede yer aldı. Neslihan Ilıcan, ifadesinde eşinin 5 milyon TL’lik borcu için Gaziantep’te görüştüğü Kadooğlu Holding Onursal Başkanı Cemal Kadooğlu tarafından “Sen bunun bedelini ödeyeceksin, senet yırtmanın ne demek olduğunu göstereceğim.” diyerek, tehdit edildiğini ve şikâyetçi olduğunu kaydetti.

Ancak Neslihan Ilıcan, soruşturmada verdiği ikinci ifadede şikâyetini geri çekti. Buna karşılık Cemal Kadooğlu’nun iddianamede ‘şüpheli’ olarak yer almaması soru işaretlerine sebep oldu.

TARKAN KADOOĞLU KİMDİR?

Aslen Şırnak Cizreli olan Kadooğlu ailesi, Cizre’de bir otelle iş hayatına girdi. Şirket 2000’lerde alışveriş merkezleri, hastaneler, toplu konutlar, lüks siteler ve akaryakıt istasyonları ile inşaat işlerinde önemli başarılara imza attı. Holdingin kurucusu Cemal Kadooğlu’nun oğlu olan Tarkan Kadooğlu genç yaşta holdingin başına geçti.

Akaryakıt dağıtım sektörüne giren şirket, 2006’da akaryakıt dağıtım şirketi lisansının alınması ile “Kadoil” markasını hayata geçirdi. Geçen süre zarfında sürekli büyüyen ve Türkiye genelinde 450’nin üzerinde bayi sayısına ulaşan dağıtım ağıyla Kadoil, 90 şirket arasında ilk 10 arasında yer almayı başardı.

Bitkisel yağ üretimine geçen şirket “Bizce” markası ile sektöründe ihracat şampiyonu oldu. Ortadoğu’nun en büyük bitkisel yağ fabrikalarından biri Gaziantep’te kuruldu ve üretimin yüzde 70’i, 50’den fazla ülkeye ihraç halan ihraç ediliyor. Şirket, 2010 yılında Mersin’de Türkiye’nin en büyük deniz platformunu hayata geçirdi.

TÜRKKONFED BAŞKANLIĞI YAPTI

2014 yılından itibaren tüm şirketlerini aynı çatı altında toplayarak faaliyetlerine Kadooğlu Holding bünyesinde devam etme kararı alan firmada halen 7 bin kişi çalışıyor.

Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütürken geçen yıl adı cinayete karışan ve o tarihten bu yana firari konumda bulunan Tarkan Kadoğlu, bir dönem TÜSİAD’ın da içinde bulunduğu, Türkiye Sanayici ve İş İnsanları Konfederasyonu’nun (TÜRKKONFED) genel başkanlığı görevini de ifa etti.

15 Temmuz’un kayıp silahıyla cinayet işledi, müebbette mahkûm oldu

Gündem

Cezaevinde koronavirüse yakalanan eski Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Eken vefat etti

15 Temmuz’un ardından tutuklanarak müebbet hapis cezası verilen eski Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, Bafra Cezaevi’nde yakalandığı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

BOLD – Bafra T Tipi Kapalı Cezaevinde koronavirüse yakalanan Eski Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şükrü Eken, durumunun ağırlaşması üzerine kaldırıldığı hastanede önceki gün vefat etti.

Eski Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, 15 Temmuz darbe girişiminden bir gün sonra gözaltına alınıp 17 Temmuz’da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Tuğgeneral Eken (56) hakkında “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın ön gördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye, düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs” iddiasıyla Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

CEZAEVİNDE KORONAYA YAKALANDI

6 Nisan 2018’de darbeye teşebbüs iddiasıyla müebbet hapis cezasına çarptırılan Eken, hükümlü bulunduğu Bafra Cezaevi’ndeki kötü şartlar nedeniyle koronavirüse yakalandı. Eken, cezaevinde durumunun ağırlaşması üzerine 24 Mart günü Bafra Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastanenin yoğun bakım servisinde koronavirüs tedavisi gören Eken 19 Nisan gecesi vefat etti.

MEMLEKETİNDE TOPRAĞA VERİLECEK

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırılan Eken’in cenazesi Samsun Cumhuriyet Savcılığının kararıyla otopsi işlemleri için Trabzon Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Eken’in cenazesinin otopsi işlemlerinin ardından memleketi Çankırı’da toprağa verileceği belirtildi.

Hizmet Hareketi mensuplarına sahur operasyonu: 30 gözaltı

Okumaya devam et

Gündem

AKP’li Bostancı’nın oğlu genç yaşta genel müdür yapıldı

Kamuda AKP’li atamaları tam gaz devam ediyor. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kararıyla AKP Grup Başkanı Naci Bostancı’nın oğlu Afşin Burak Bostancı Nükleer Enerji ve Uluslararası Projeler Genel Müdürlüğü’ne atandı.

BOLD – Kamuda akraba atamaları hız kesmeden devam ediyor. Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlara göre AKP Grup Başkanı Naci Bostancı’nın oğlu genel müdür yapıldı.

AKP’Lİ NACİ BOSTANCI’NIN OĞLU

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarından AKP Grup Başkanı Naci Bostancı’nın oğlu Afşin Burak Bostancı Nükleer Enerji ve Uluslararası Projeler Genel Müdürlüğü’ne atandı. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararında şu ifadeler yer aldı: “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında açık bulunan Nükleer Enerji ve Uluslararası Projeler Genel Müdürlüğüne 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince Afşın Burak Bostancı atanmıştır.”

2019’DAN BERİ NÜKLEER DÜZENLEME KURULU ÜYESİYDİ

Uzun süredir İbrahim Halil Dere’nin vekaleten yürüttüğü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Nükleer Enerji ve Uluslararası Projeler Genel Müdürlüğü görevine atanan Afşin Burak Bostancı, 2019 yılının Şubat ayından bu yana Nükleer Düzenleme Kurumu Kurul üyesi olarak görev yapıyordu. “Nükleer enerji sektöründeki faaliyetler ile radyasyonla ilgili tesis ve faaliyetleri düzenlemek ve denetlemek” amacıyla kurulan kuruma genç Bostancı’nın atanması tepki toplamıştı.

 

Ticaret Bakanı Pekcan’ı görevden aldı yerine Mehmet Muş’u atadı

Okumaya devam et

Gündem

Hizmet Hareketi mensuplarına sahur operasyonu: 30 gözaltı

AKP iktidarı, kutsal Ramazan ayında da Hizmet Hareketi mensuplarına yönelik operasyonlarına ara vermeden devam ediyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı polisler, 34 kişinin kalabileceği 33 adrese, sahur vaktinde eş zamanlı baskınlar yaptı. Operasyonlarda 30 kişi gözaltına alındı. 

BOLD – İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM ve İstihbarat Şube ekiplerince hizmet hareketine yönelik gece yarısı operasyon düzenlendi. 33 adrese yapılan operasyonlarda aranan 34 kişiden 30’u gözaltına alındı.

GECE YARISI OPERASYON YAPTILAR

Hizmet Hareketi mensuplarına yönelik olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM ve İstihbarat Şube ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde, cemaat soruşturmaları/kovuşturmaları kapsamında firari olduğu öne sürülen kişilerin adresleri belirlendi. 33 adrese, gece saat 00:00 sıralarında eş zamanlı baskınlar operasyon gerçekleştirildi.

30 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yapılan baskınlarda 30 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Baskınlarda bulunamayan kişiler ise aranıyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen 30 kişinin ifadeleri alınıyor.

Ticaret Bakanı Pekcan’ı görevden aldı yerine Mehmet Muş’u atadı

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0