Bizimle iletişime geçiniz

Politika

CHP’li Özel: Binali Yıldırım siyaseti kendi iradesi ile yapmıyor

CHP'li Özgür Özel, TBMM Başkanı ve AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın, siyaseti kendi iradesi ile yapmadığını ileri sürdü.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM Başkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP )İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım’ın siyaseti kendi iradesi ile yapmadığını iddia sürdü. Özel, Yıldırım’ın 18 gün daha anayasayı ihlal etmesine göz yummayacaklarını söyledi.

BOLD- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım’ın istifa kararını değerlendirdi.

Özel, “Binali Yıldırım enteresan bir siyasetçi. Siyaseti kendi iradesiyle yapmıyor. Siyasi geleceğini, bir kişinin kararına bırakmış durumda. İstifa edip etmeyeceği tartışılıyordu, ‘Konu benim dışımda’ dedi. Oysa ki istifa kişisel bir müessesedir.” ifadesini kullandı.

ERDOĞAN, YILDIRIM’I 1994’E IŞINLIYOR

Yıldırım ile aynı tartışmayı aylardır yaptıklarını kaydeden Özel, “Meclis başkanlığı tarafsız bir koltuk ve bu tarafsızlığın anayasal güvencesi var. Binali Yıldırım görev yaptığı sürece bu kurala uydu, AKP’nin meclis grup toplantılarına katılmadı. Meclis başkanlığı görevi sırasında İstanbul adaylığı için ismi geçti. Biz kendisinin gönüllü olmadığını biliyorduk. Recep Tayyip Erdoğan, kendisinin 1994’te yaptığı göreve Binali Yıldırım’ı ışınlıyor.” dedi.

EN BİLİNEN KİŞİ OLDUĞU İÇİN SEÇİLDİ

AKP anketlerinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kaybedildiğinin görüldüğünü dile getiren Özel şunları söyledi:

“En bilinen kişi Binali Yıldırım olduğu için kendisine ‘aday olacaksın’ dediler. Binali Yıldırım, buna nazlandı çünkü kaybedeceğini biliyor. ‘Ben kaybedersem ne olacak? Meclis başkanlığından da olacağım’ deyince, istifa etme demişler kendisine.”

SEÇİLİRSE YERİNE BAŞKASI GEÇECEK İDDİASI

Binali Yıldırım’ın, 26 Aralık  2018’de sarf ettiği, “O konu kapandı.” sözüne işaret eden Özel, “Binali Yıldırım’a anayasayı hatırlatmaya devam ettik. Binali Yıldırım 7 Ocak’ta ‘Hukukun olduğu yerde etik konuşulmaz’ dedi ve tepkiler daha da büyüdü. Binali Yıldırım’ın istifa etmemesinin iki temel gerekçesi olduğunu her yerde anlattık. Biri kazanacağına olan inançsızlığı, diğeri de yerine başka biri geçecek iddiasıydı.” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU YOL ALIYOR, YILDIRIM PATİNAJ YAPIYOR

Özel şöyle devam etti: “10 Ocak’ta Binali Yıldırım, ‘Seçim bir siyasi faaliyet değildir’ diyerek bütün dünyayı kendine güldürdü ve ciddiye alınmamaya başlandı. Ekrem İmamoğlu yol alıyor, Yıldırım patinaj yapıyor deniyordu. Anketlere baktılar. Odak grup çalışmaları yapılmış. Anayasaya uymayan İhale Kanunu’na nasıl uyacak diyordu İstanbullu? Seçmenlerin bu konularda endişeli olduğu anlaşıldı. Bu sefer ‘istifa edeceksin’ dediler Yıldırım’a.”

ONUN TEMSİL ETTİĞİ SARAYDA HER ŞEY TIKIRINDA

Yıldırım’ın şimdi de “18 Şubat’ta istifa edeceğim.” dediğini belirten Özel, “Anayasayı çiğnetmeyiz, seni o koltukta oturtmayız dedik, milletin aklıyla alay etmeye, yalan söylemeye, çamura yatmaya değer miydi? 18 gün daha anayasayı ihlal suçuna göz yummayız.” dedi.

Özel, “Binali Bey’in keyfi tıkırında. Çünkü onun temsil ettiği, talimat aldığı Saray’da her şey yolunda. Ama 81 milyonun garip gurebasının, işsizinin, işçisinin anası ağlıyor.” diyerek tepkisini dile getirdi.

ÖZEL: BEN NE HALE DÜŞTÜM DİYECEĞİ GÜNÜ İPLE ÇEKİYORUZ

Özel sözlerini şu ifadelerle noktaladı:

“Binali Bey bana şaka yapıyor. Binali Bey ile benim şakalaşabilmemiz için herkesin çocuğunun Binali Bey’in çocuklarının refah seviyesine erişmesi lazım. Bana istediğini söylesin, biz ona doğruları söylemeye, anayasaya hatırlatmaya, durmadan, duraksamadan karşısında olmaya devam edeceğiz. 18 Şubat gününe kadar yıpranmaya devam etsin. Binali Bey’in İstanbul’dan eli boş dönmesini ve Meclis’e dönüp ‘Ben ne hale düştüm’ diyeceği günü de iple çekiyoruz.”

Meclis Başkanlığı için 6 isim gündemde

Politika

Erdoğan’la 5 gün önce görüşen yardımcısı Hamza Dağ’ın koronavirüs olduğu ortaya çıktı

Kırgınlık şikayetiyle gittiği TBMM Hastanesinde, Kovid-19 testi pozitif çıkan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın, kısa süre önce Erdoğan’la bir araya geldiği öğrenildi.

BOLD – Kırgınlık nedeniyle gittiği TBMM Hastanesinde koronavirüs testi pozitif çıkan, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ sağlık durumu ile ilgili sosyal medya hesabından bilgi paylaştı.

Dağ, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Vücut kırgınlığı şikayetiyle TBMM Hastanesi’ne başvurdum. Burada yapılan Covid-19 testim pozitif çıkmıştır. Hekimlerimizin tavsiyeleri doğrultusunda tedavi sürecimi evde geçiriyorum. Dualarınızı bekliyor, Hayırlı geceler diliyorum”

Öte yandan koronavirüs olduğu ortaya çıkan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın, İzmir’deki AKP’li belediye başkanlarıyla birlikte 15 Ekim’de AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ettiği öğrenildi.

Erdoğan: Koronavirüs krizinde olumlu yönde ayrıştığımızı vicdan sahipleri kabul ediyor

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan: Koronavirüs krizinde olumlu yönde ayrıştığımızı vicdan sahipleri kabul ediyor

Kabine toplantısı sonrası kameralar karşısına geçen AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınında Türkiye’nin sıkıntılara rağmen krizlerden olumlu yönde ayrıştığını söyledi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası basın toplantısı düzenledi. Küresel ve bölgesel gelişmeleri değerlendiren Erdoğan, koronavirüs salgını konusunda da açıklar yaptı.

Kovid-19 salgının tüm dünyada panik etkisi yaptığını söyleyen Erdoğan: “Daha düne kadar kimi parasına, kimi silahına, kimi sırtını dayadığı küresel yapılara güvenerek efelik taslayan devletler bugün giderek sosyo-ekonomik sıkıntılarla uğraşıyor. Ülkemizin yaşadığı kimi sıkıntılara rağmen krizlerden olumlu yönde ayrıştığını izahın ve vicdan sahibi herkes kabul ediyor” dedi.

TÜRKİYE YÜKSELEN YILDIZ KONUMUNDA

Küresel ve bölgesel tüm dengelerin hızla yıkıldığını söyleyen Erdoğan: “Türkiye yükselen yıldız konumundadır. Karşılarında geçmişte 2 çift lafla, birkaç hamleyle sindirdikleri Türkiye’nin olmadığını gördükçe öfkeleri artıyor. Dışardan yapabildikleri her şeyi zaten yapıyorlar, bunun yanında da içeride kendilerine destek olacak kişiler devşirmeye yapılar kurmaya çalışıyorlar

Biz ülkemizin darbeler ve vesayet döneminin bittiğini söyledikçe bazıları hezeyanlara cevap veriyorlar. Allah’ın izni ve milletimizin ferasetiyle artık bu ülkede kimsenin vesayeti milli iradenin üzerine çıkarmaya gücü yetmeyecek. Oralardan belki umdukları sözleri duymaya devam edebilirler, ama bekledikleri somut desteği bulamazlar” diye konuştu.

TUNA-1’DE KEŞFEDİLEN GAZ 405 MİLYAR METREKÜPE ULAŞTI

Karadeniz’de doğalgaz bulunduğu açıklanan Tuna-1 adlı kuyuya ilişkin de konuşan Erdoğan: “Fatih Gemimizin, Tuna 1 kuyusundaki sondajlarında keşfedilen gaz miktarı 405 milyar metreküpe ulaştı. Fatih gemimiz, önümüzdeki ay Türk Ali kuyusunda sondaja başlayacak.
Elimizdeki veriler, Tuna 1 kuyusundaki gibi verimli keşif haberleri alabileceğimize işarete ediyor. Karadeniz’de keşfedilen doğalgazın her metreküp bu milletin refahı, huzuru geleceği için en verimli şekilde kullanılacaktır. Buradan elde edilecek her kuruş milletimiz için harcanacaktır” ifadelerini kullandı.

UZANAN ELLERİ KIRACAĞIZ

Libya ve Azerbaycan’daki gelişmelere de değinen Erdoğan: “Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesine tüm kalbimizle destek verdik, vereceğiz. Libya’da bir darbecinin ülkeyi göz göre parçalamasına rıza göstermedik, göstermeyeceğiz. Bin yıldır vatanımız olarak bu coğrafyadan bizi tasfiye etmeye çalışanlara daha çok kabuslar yaratacağız. Vatanımıza uzatılan her eli kıracağız, sürekli yeni cepheleri açılan mücadelemizin mesajlarını aktaracağız” dedi.

AKP’nin ‘Sen kimsin’ sorusuna halktan cevap gecikmedi: Çaresizlikten kendini yakan adamım ben

Okumaya devam et

Politika

AKP’nin ‘Sen kimsin’ sorusuna halktan cevap gecikmedi: Çaresizlikten kendini yakan adamım ben

AKP Genlik Kolları teşkilatının video olarak hazırlayıp, sosyal medyada dolaşıma soktuğu Erdoğan temalı ‘Sen kimsin’ kampanyasına vatandaşlardan ilginç tepkiler yükseldi.

BOLD – AKP Gençlik Kollarının hazırladığı bir video sosyal medyada, kısa sürede yaklaşık 3 buçuk milyon kez izlendi. ‘Sen kimsin’ sorusuyla başlayan animasyon görselde izleyiciye AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Türk ve İslam tarihinin önemli şahsiyetlerinin karakterlerini bünyesinde topladığı mesajı veriliyor. Musab bin Umeyr, Selahattin Eyyübi, Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman, Erbakan ve Adnan Menderes’ten bahseden video Erdoğan görseliyle son buluyor.

ATATÜRK NEDEN YOK ELEŞTİRİSİ

Kampanya sosyal medyada da büyük ilgi gördü. Sadece partililer değil, muhalif kesim de video ile ilgili düşüncelerini sosyal medyadan paylaştı. ‘Sen kimsin’ sorusuna herkesten farklı yorumlar geldi. Gelen tepki yorumlarından çoğu da Atatürk ile ilgili. Videodaki Türk tarihinin önemli şahsiyetleri arasında Atatürk’e yer verilmemesi eleştirildi.

GELECEĞE AİT SÖZLERİ YOK

Eleştiriler bununla da sınırlı değil. Videoya tepki gösteren sosyal medya kullanıcısı vatandaşlar, AKP yönetiminin geleceğe ait söyleyeceği sözü olmadığı için çıkışı mazide aradığını kaydetti.

ET GÖRDÜĞÜM YOK

Bir sosyal medya kullanıcısı, ‘Sen kimsin’ sorusuna şöyle cevap verdi: “Çocuklarına bir lokma götüremediği için çaresizlikten kendini yakan adamım ben.” Bir başka sosyal medya kullanıcısı ise AKP’nin sorusunu: “Ben kim miyim ak partiden torpilim olmadığı için işe giremeyecek bir gencim. İnsanca yaşamak isteyen bir gencim. Ayda 100 gram et yesem mutlu olurum. Et gördüğümüz yok. İhale aldınız herhalde boş laf bunlar” sözleriyle cevapladı.

CHP GENÇLİK KOLLARINDAN VİDEOLU YANIT

CHP Gençlik Kolları da sosyal medyada yapılan bu yorumları toparlayarak bir video hazırladı.  AKP Gençlik Kollarını etiketleyen CHP’li gençler  videoyu “Sen seç, ben hangisiyim?” notuyla paylaştı.

 

Tayyip Erdoğan’ın ‘örtülü’ parasına 1.3 milyar liralık zam

Okumaya devam et

Popular