Bizimle iletişime geçiniz

Politika

HDP, 24 Haziran’ın ikinci turuna hazırlanıyor

HDP, Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, aday çıkarmadıkları büyükşehirlerde, 24 Haziran’ın ikinci turunu yapacaklarını söyledi. Kimse ile pazarlık da ittifak da yapmadıklarını dile getirdi.

BOLD-HDP’nin, bazı büyükşehirlerde aday çıkarmama stratejisi, tartışılmaya devam ediyor. HDP, AKP ile de Millet ittifakı ile hem pazarlık hem de gizli ittifak yapmakla suçlanıyor. Temelli bu durumu, “Şimdi bütün bordrolu gazeteciler televizyonlara üşüşmüşler, sabahtan akşama kadar bizim ittifakımızı konuşuyorlar” sözleri ile özetledi.

KİRLİ İTTİFAK İÇİNDE OLANLAR BİZİ KENDİLERİ GİBİ SANMASIN

Suçlamalara cevap veren Sezai Temelli, “Biz kimseyle pazarlık yapmadık, ittifak yapmadık. Biz Ankara kulislerinde zaman harcamadık. Biz bütün zamanımızı halkla beraber, sokaklarda, meydanlarda, iş yerlerinde demokrasi barış mücadelesi için harcadık. Bunu bilmeyenler her türlü kirli ittifak içinde yoğrulanlar, bizi de kendileri gibi bir parti sanmasınlar” dedi.

BAZI KENTLER 2. TURU GERÇEKLEŞTİRECEK

Türkiye’de iktidar olma olanağının olmadığı yerlerde demokrasi güçlerinin gücüne güç katma kararında olduklarını dile getiren Temelli, “Olanca gücümüzle AKP-MHP blokuna karşı yan yana geleceğiz. 24 Haziran seçimlerine giderken bir ikinci tur vardı. Seçimler ikinci tura kalmadı ama şimdi öyle kentler var ki bu ikinci turu gerçekleştirecek. O yüzden de diyoruz ki bazı yerlerde aday çıkartmıyoruz” ifadelerini kullandı.

YSK AKP’NİN BİLGİ MERKEZİ GİBİ ÇALIŞIYOR

Temelli, iktidarın gözünü kararttığını dile getirerek, “Herkese talimat yağdırıyorlar. Kaymakama, emniyet müdürlerine, valilere, jandarma komutanlarına. Sanırsınız ki bütün bu kamunun görevlileri, bütün bu kurum ve kuruluşlar AKP’nin yerel teşkilatı. YSK bile AKP’nin bilgi işlem merkezi gibi çalışıyoruz. Nerede bu Cumhur İttifakı’na seçim kazandırılabilir, bunun mühendisliğini yapıyor” dedi.

BİNLERCE SAHTE SEÇMEN KAYDI BULDUK

Temelli şunları söyledi: “Her yerde teşhir ettik. Bütün her yerde binlerce sahte seçmen kaydını bulup önlerine koyduk, teşhir ettik. Hatalı işlem olduğunu belirtip düzelteceklerini söylüyorlar. Bir kısmını düzeltip bir kısmını düzeltmeyeceklerini çok iyi biliyoruz. Bütün bunlara rağmen bizler sandıklarımıza sahip çıkacağız. Oylarımıza sahip çıkacağız, siyasi irademize, geleceğimize sahip çıkacağız.”

HİLE İLE KAZANMAYI ADET EDİNDİLER

Temelli, AKP’nin hile ve şaibe ile seçim kazanmayı adet haline getirdiğini belirtti. “Ama 1,5-2 puanlık hile ve şaibe ile bir meşruiyet var edemezsiniz. Bu meşruiyeti var edemediği için de zulmüne ve şiddetine devam ediyor. Bizi terör örgütü olarak nitelendirip aklınca HDP’nin oylarını alabileceğini sanıyor. Eğer bir terör arıyorsa, kendi teşkilatlarına dönüp baksın. Nasıl halka şiddet uygulandığına, o yereldeki baskı politikalarına baksın.” ifadelerini kullandı.

AKP-MHP BLOĞU DİKTATÖRLÜK HAYALLERİ GÖRÜYOR

Temelli sözlerini şöyle noktaladı: “Bugünkü iktidar AKP-MHP bloku, Erdoğan rejimi, faşizmi olağanlaştırmaya ve kurumsallaştırmaya çalışmaktadır. Diktatörlük hayalleri görmektedir, işte şimdi hep birlikte buna son vermeliyiz. Bu gidişata dur demeliyiz, bu hepimizin önceliği olmalıdır. Barış, demokrasi, geleceğimiz, çocuklarımızın geleceği ancak ve ancak bugün bizlerin bu mücadelede yan yana gelmesi ile mümkün. Bunu başaracağız.”

Politika

CHP ile AKP arasında afiş savaşı: 128 milyar dolar nerede?

Bursa Mudanya’nın ardından Aydın’ın Kuşadası ve Söke ilçelerinde asılan “128 milyar dolar nerede” afişleri “Cumhurbaşkanına hakaret” gerekçesiyle toplatıldı. Durumu tepki gösteren CHP’li Süleyman Bülbül, “Biz sormaya devam edeceğiz: 128 milyar dolar nerede” dedi.

BOLD – CHP Aydın milletvekili Süleyman Bülbül, CHP Aydın İlçe Başkanlığı’nın billboardlara astırdığı “128 Milyar Dolar Nerede” afişlerinin Söke ve Kuşadası’ndan kaldırıldığını açıkladı. CHP’li Bülbül, 128 milyar doların takipçisi olacaklarını kaydetti.

HALKIN GERÇEKLERİ ÖĞRENMESİNİ ENGELLEYEMEZSİNİZ

CHP Aydın İlçe Başkanlığı’nın billboardlara astırdığı “128 Milyar Dolar Nerede” afişleri Kuşadası ve Söke’de kaldırıldı. Yaşanan bu durumu sosyal medya hesabından paylaşan CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, “CHP Aydın İl Başkanlığımızın 128 Milyar Dolar Nerede? afişleri Kuşadası ve Söke’de “Cumhurbaşkanına hakaret” gerekçesiyle toplatılıyor! Vatandaşın gerçekleri öğrenmesini engelleyemezsiniz 128 milyar doların hesabını vereceksiniz! Biz sormaya devam edeceğiz 128 Milyar Dolar Nerede?” ifadelerini kullandı.

MUDANYA’DA DA AFİŞLER TOPLANMIŞTI

Geçen hafta Bursa Mudanya’da CHP ilçe teşkilatının astırdığı Damat Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı döneminde Merkez Bankası’ndan buharlaşan 128 milyar doların akıbetini soran afişler de toplatılmıştı. “128 milyar dolar nerede?” yazılı afişler hakkında ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ soruşturması başlatılmıştı.

Vatandaşa soğan patates, Erdoğan’a 5 milyonluk 2. Mercedes

 

Okumaya devam et

Politika

Feyzioğlu’ndan Erdoğan’a övgü: Tayyip bey plastik değil gerçekten gülümsüyor

Çoklu baro yasasıyla koltuğunu garantiye alan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı öve öve bitiremedi. Danıştay töreninde kendisine “Yalan söylüyorsun edepsizlik yapıyorsun” tepkisi veren Erdoğan’la ilgili, “Tayyip bey gerçek bir insan. Plastik değil. Gerçekten öfkeleniyor, gerçekten gülümsüyor” dedi.

BOLD – TBB Başkanı Feyzioğlu’nun AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgisinin sınırları her geçen gün genişliyor. Erdoğan’ın açıkladığı ve kamuoyu tarafından eleştirilen hukuk reformunu “Yıldızlara çıkacağız” sözleriyle destekleyen Feyzioğlu, katıldığı bir programda Erdoğan’a “Tayyip bey gerçek bir insan” dedi.

Feyzioğlu, “Tayyip bey gerçek bir insan. Plastik değil. Bir siyasetçi tipi vardır. Öfkesi sevgisi duygulanması hep rol icabıdır. Tayyip bey gerçekten öfkeleniyor, gerçekten gözleri doluyor. Gerçekten gülüyor gülümsüyor. Bence çok önemli bir özellik bu siyasetçi için” ifadelerini kullandı. Feyzioğlu’nun sözleri üzerine sosyal medyada “Burhan Kuzu’nun veliahtı” yorumu yapıldı.

CUMHURBAŞKANI GÜL SAKİNLEŞTİREMEMİŞTİ

11 Mayıs 2014 tarihinde Danıştay’ın kuruluş yıldönümünde konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun sözlerine sinirlenen Erdoğan, “Yalan söylüyorsun edepsizlik yapıyorsun” diyerek koltuğundan kalktı. Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün kolundan tutup sakinleştirme çabalarına rağmen salonu terk etmişti. O günden sonra Feyzioğlu, Erdoğan’ın politikalarını desteklemeye başladı.

Sedat Peker’i öven TRT spikeri Ersoy Dede’nin zor anları

Okumaya devam et

Analiz

Davutoğlu’nun danışmanlığına getirilen ‘balıkçı’ İlhami Işık kimdir?

Geçmiş dönemlerde devletle PKK arasında arabuluculuk yapan gazeteci İlhami Işık, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun danışmanı oldu. Suriye’de PKK’nın uzantısı PYD’yi yakından takip eden İlhami Işık kimdir?

BOLD ANALİZ – ‘Balıkçı’ kod adıyla devletle 1990’larda görüşmeler yapan Işık, AKP’nin başlattığı çözüm sürecinde de ön plana çıktı. PKK’yı yakından takip eden gazeteci Işık, 8 yıl aradan sonra Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüşmesine izin verilmesinin yeni bir döneme işaret ettiğini açıklamıştı.

1980’DE ÖCALAN İLE TANIŞTI

Balıkçının Feneri isimli bir kitabı bulunan Işık, 1959 Batman doğumludur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni henüz 1. sınıftayken terk etti. Işık, 1980 darbesi öncesi İlerici Gençlik Derneği’nin Doğu ve Güneydoğu sorumlusu oldu ve PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile tanıştı.

ÖZEL DÖNEMİNDE PKK İLE TEMAS KURDU

1990’larda Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın başlattığı PKK ile temaslarda görev aldığını saklamayan Işık, “Arabuluculuk dönemim devletin şiddetle problemi çözemeyeceğinin anlaşıldığı 24 Aralık 1995 seçim sonuçlarının ortaya çıkardığı tablo sonucu başladı. Devlet, Kürt meselesini şiddetle çözüleceğine o kadar kendisini inandırmıştı ki seçim sonuçları bunun tam tersini doğurdu. Bu tablo devlette bir anlayış değişikliği getirdi. Bugün itibariyle benim arabuluculuk yapmamın bir önemi kalmadı.” açıklaması yapmıştı.

SAADET PARTİSİ’NDEN BAŞKAN ADAYI OLMUŞTU

Çeşitli dergiler ve gazetelerde yazıları yayımlanan Işık, uzun süre tekstil sektöründe faaliyet gösterdi. Siyaset ile de yakından ilgili olan İlhami Işık’ın ismi kamuoyu tarafından “Çözüm Süreci”nde duyuldu. Işık, son yerel seçimlerde Saadet Partisinin Batman belediye başkan adayı olmuştu.

Sedat Peker’i öven TRT spikeri Ersoy Dede’nin zor anları

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0