Bizimle iletişime geçiniz

Politika

HDP: Gülten Kışanak ve Sebahat Tuncel cezaları Saray’ın emri ile verilmiştir

HDP eş genel başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, Gülten Kışanak ve Sebahat Tuncel'e hapis cezası verilmesine tepki gösterdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP)eş genel başkanları Sezai Temelli ile Pervin Buldan, Gülten Kışanak ve Sebahat Tuncel’e verilen hapis cezalarına ilişkin ortak açıklama yaptı. Açıklamada kararın hukuki değil siyasi olduğu belirtildi.

BOLD- Malatya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gülten Kışanak hakkında 14 yıl 3 ay, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel hakkında ise 15 yıl hapis cezası verildi.

“KARAR VİCDANLARDA YOK HÜKMÜNDEDİR”

Cezalara ilişkin eş genel başkanlar tarafından yapılan açıklamada, Ekim 2016 tarihinde tutuklanan Tuncel ve Kışanak’ın yargılanmalarının hukuksuzluklar ve usulsüzlüklerle dolu olduğu belirtildi.

Açıklamada,  “Bu karar hukuki değil siyasidir, karar Saray’ın emri ile verilmiştir. Bu sebeple verilen karar bizim açımızdan da vicdanlarda da yok hükmündedir.” denildi.

İKTİDAR YARGISI TARAFINDAN KURGULANDI

İktidar yargısının kumpas kurduğunun ileri sürüldüğü açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “İktidarın güdümünde olduğunu kanıtlayan yerel mahkeme bu kararla Tuncel ve Kışanak şahsında demokratik siyaseti cezalandırmıştır. Adına yargılama denilen bu garabet başından beri böyle kurgulanmış ve kurgulandığı gibi sonuçlandırılmıştır.”

20 TEMMUZ OHAL DARBESİ İLE FARKLI DÜŞÜNENLER HEDEF OLDU

Açıklamada, “Bu zihniyet 100 yıllık Kürt inkarının dayandığı asayişçi, intikamcı uygulamaların devamıdır. Bu uygulamalar sadece Kürtlerle sınırlı kalmayarak bütün demokrasi güçlerini, farklı düşünen herkesi, tüm demokratik muhalefeti tehdit etmektedir. AKP, 20 Temmuz OHAL darbesiyle kendisinden farklı düşünen herkesi hedef almıştır” denildi.

İKTİDARIN CEZALANDIRDIĞI DEMİRTAŞ NOBELE ADAY

Açıklama şu ifadelerle son buldu: “Ağır bedellerle demokrasi mücadelesi veren bizim için kesilen bu cezalar onur nişanesidir. Bu darbeci zihniyet bizleri, faaliyetlerimizi, kadın özgürlük ve eşitlik mücadelesini cezalandırabilir, ama dünyada hayranlık uyandıran mücadelemizi asla engelleyemez.

Bu iktidar cezalandırdıkça Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilen Selahattin Demirtaş örneğinde görüldüğü gibi, bizler büyüyeceğiz. Bu kararları alanlar ise dün Kışanak’a Diyarbakır zindanında işkence edenler ve 2 Mart 1994 darbesinin mimarları gibi utançla anılacaklardır.”

Selahattin Demirtaş, Nobel Barış Ödülü’ne aday

Politika

AKP’de deprem: 22 ilçe başkanı görevden alındı

AKP İstanbul teşkilatında 22 ilçe başkanının görevden alındığı öne sürüldü. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

BOLD – AKP İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından 22 ilçe başkanı görevden alındığı öne sürüldü. İl başkanının görevde kalıp kalmayacağı ise netlik kazanmadı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından gelen haberler dikkat çekti. İktidara yakınlığıyla tanınan Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “AK parti İstanbul’da 22 ilçe başkanını görevden aldı” diye duyurdu. Esenyurt, Avcılar ve Büyükçekmece değişim yaşanacağı netleşen ilçeler olduğu, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak hakkındaki kararın ise henüz kesinlik kazanmadığı öğrenildi. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından il başkanlığı ile yaptığı istişare sonrasında yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

 

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan: Macron’un zihinsel tedaviye ihtiyacı var

tayyip erdoğan kayseri

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u eleştirerek, “Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Seçimlerde akıbetini göreceğiz” dedi.

BOLD –  Erdoğan, AKP’nin Kadir Has Stadyumunda düzenlenen Kayseri 7. Olağan İl Kongresinde konuştu.

Konuşmasında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u eleştiren Erdoğan, şunları söyledi: “Bu Macron denilen zatın Müslümanlarla derdi nedir? Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İnanç özgürlüğünden anlamayan ve kendi ülkesinde yaşayan milyonlarca farklı inanç mensubu insanlara bu şekilde davranan bir devlet başkanına başka ne denilebilir. Öncelikle bir akli noktada kontrol. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Erdoğan ile uğraşmak sana bir şe kazandırmaz. Seçimlerde akıbetini göreceğiz. Fransa’ya bir şey kazandıramadı ki kendisine bir şey kazandırsın.”

Azerbaycan’a desteğin süreceğini belirten Erdoğan, “Bu sabah Aliyev’le görüştük. Şu anda Azerbaycanlı kardeşlerimiz işgal altındaki topraklara doğru yürüyorlar. Geri almaya başladılar” dedi.

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Doğubayazıt’ta HDP binasına baskın: Eş başkanlar gözaltına alındı

hdp doğubayazıt

HDP’nin Doğubayazıt İlçe Örgütü binasına polisler tarafından baskın düzenlendi. HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk gözaltına alındı.

BOLD – Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk’ün evlerine polisler tarafından baskın düzenlendi.

HDP’li iki eş başkan gözaltına alındı. Polisler, daha sonra HDP İlçe Örgütü binasında arama yaptı.  İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen eşbaşkanların “Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla suçlandıkları öğrenildi.

Arsa peşkeşi, AKP’li başkanları birbirine düşürdü

Okumaya devam et

Popular