Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Önce AKP’ye kayıt, sonra 6 aylık iş

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer (sağ başta), seçim öncesi 6 aylığına iş bulabilmek için spor salonunda kura çekimine katılan işsizleri dinledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Toplum Yararına Programı’na (TYP) müracaat edenlerin Adalet ve Kalkınma Partisi’ne (AKP) üye olma baskı yapıldığını söyledi.

AKP üyesi olmayanların işe alınmadığını belirten Gürer, “İnsanlar çaresiz, iş umudu ile her yola başvuruyorlar. Geçici girdikleri işten çıkarılacaklarını da biliyorlar.” dedi.

TYP, AKP’NİN OY KAZANMA ARACINA DÖNDÜ

AKP’nin seçimlerde oy kazanma aracı haline dönüştürdüğü eleştirileri yapılan, TYP’ye yönelik her gün yeni bir iddia gündeme geliyor.

CHP’li Gürer, TYP kapsamında Niğde Belediyesi’ne 6 ay süreyle çalıştırılmak üzere alınacak 350 kadro için 2 bin 165 kişinin başvurduğu kura çekimine katıldı.

İŞSİZLİĞİN GELDİĞİ BOYUT VAHİM

Aralarında öğretmen, mühendis gibi üniversite mezunlarının da bulunduğu işsizlerin sorunlarını dinleyen Gürer, “Bu tablo, ülkemizde işsizliğin geldiği boyutu net bir şekilde ortaya koyuyor. İl Özel İdare için de benzer bir alım yapıldı. Belediye ve il Özel İdaresine geçici değil kadrolu işçi alınsın. Seçimden önce alıp seçim sonrası işsiz kalmasınlar.” dedi.

HER 8 KİŞİDEN BİRİ İŞE ALINACAK

Gürer, “Ne acıdır ki kuradan, müracaat edenler arasında her 7-8 kişiden biri çıkacak. Şanslı olup kuradan çıkanlar ise seçimlerden sonra ihbarsız, tazminatsız, güvencesiz, Toplu İş Sözleşmesi olmadan çalıştırılıp işten çıkarılacak.” ifadelerini kullandı.

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ İŞ İÇİN KURAYA KATILDI

Kura çekimi sırasında CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer’e dert yanan bir genç ise, Beden Eğitimi bölümü mezunu olmasına rağmen atanmadığı için geçici de olsa TYP’ye müracaat ettiğini söyledi.

Genç öğretmen, “Ne yazık kendi bölümümde kalıcı bir iş bulmam imkânsız hale geldi. Şayet kuradan çıkabilseydim, 6 aylığına belediye de ne iş verilse çalışacaktım.” şeklinde konuştu.

SEÇİM ÖNCESİ 700 KİŞİ İŞE ALINACAK

Niğde’de TYP kapsamında 31 Mart Yerel seçimleri öncesinde toplam 700 kişinin geçici olarak işe alınacağı belirtildi.

Niğde Belediyesi’ne 350, Niğde İl Özel İdaresi’ne 50, Bor Belediyesi’ne 110, Çiftlik Belediyesi’ne 55, Ulukışla Belediyesi’ne 55, Altunhisar Belediyesi’ne 45 ve Çamardı Belediyesi’ne de 45 olmak üzere 700 kişinin geçici olarak işe alınacağı kura çekimlerine yaklaşık 5 bin kişinin katıldı.

GENİŞ TANIMLI İŞSİZ SAYISI 6 MİLYONU AŞTI

Ömer Fethi Gürer yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: “Ülkemizde 3,5 milyon işsiz var. Geniş tanımlı işsizlik 6 milyonu aşmış. Artık insanlar işsizlikten, çaresizlikten kendini yakacak duruma gelmiş. Fakat seçim öncesinde işsizliği öyle bir kullanıyorlar ki, bakın seçim yaklaştı ‘geçici işçi’ alıyorlar. Neden daimi işçi almıyorlar da aynı kişileri evirip çevirip 5 ay 29 gün çalıştırıp çıkarıp tekrar alıyorlar?”

AKP’nin torpil karnesi bir hayli kabarık

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular