Gündem

Seçim öncesi “Bor oyunları” başladı

Piyasada var olan “bor detarjanının” ismini değiştirip “Boron” yapıp, yüzde 25’ten fazla zamla ve büyük propagandayla satışa sundular.

Eti Matik’in bor madenini temel alan deterjanı “Eti Matik”in ismi 31 Mart Seçim propaganda süreci çerçevesinde değiştirildi.

Eti Matik ismi yerine “Boron” ismiyle aynı detarjan yüzde 25 zamla piyasaya sürüldü. Yeni isimle birlikte Türkiye’nin bor madeninden detarjan ürettiği propagandası organize biçimde sosyal medyadan başladı.

Piyasaya yeni çıkan ürün de Eti markası taşıyor. Sosyal medyadaki yorumlarda, ilk ürünün ucuz marketlerde satıldığı ve temizlikteki başarısızlığı nedeniyle talep olmadığı belirtiliyor.

BİTMEYEN BOR PROPAGANDASI

Türkiye’de yüz milyarlarca dolarlık bor madeni olduğu, gelecekte hemen her şeyin bordan üretileceğiyle ilgili propaganda yıllardır sürüyor ve hemen her seçim döneminde yeniden alevleniyor. Uzmanlar dünyanın ihtiyaç duyduğu bor madeni miktarının oldukça kısıtlı olduğunu, borun her şeyde kullanılamayacağını belirtse de seçim dönemlerinde bu propaganda sürekli tekrarlanıyor.

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version