Bizimle iletişime geçiniz

Politika

“AKP, Ankara adayı Özhaseki’yi değiştirebilir”

AKP, Ankara Büyükşehir belediye başkanı adayı olarak Mehmet Özhaseki'yi (solda) gösterdi. Ancak Özhaseki, CHP'nin adayı Mansur Yavaş'ın gerisinde kalınca Süleyman Soylu'nun ismi öne çıktı.

Ankara Büyükşehir belediye başkanlık yarışına dair anketlerde, Mansur Yavaş’ın yüzde 7-8 puan önde çıkması kulisleri hareketlendirdi. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) adayı Mehmet Özhaseki’nin yerine Süleyman Soylu’nun ismini zikreden de var. Melih Gökçek’in yeniden aday olacağını ileri süren de.

Hükümete yakınlığıyla bilinen Optimar ve ORC gibi anket firmalarının bile, “Yavaş şu anda yüzde 6 puan önde ve fark açılıyor.” açıklaması yapmaları AKP’yi hareketlendirdi. Ankara’yı kazanmak için yeni bir formül üzerinde durulduğu ileri sürüldü.

SÜLEYMAN SOYLU ADAY MI OLACAK?

Kulislere yansıyan bir iddiaya göre Özhaseki sağlık sorunlarını gerekçe göstererek adaylıktan çekilecek. Özhaseki’nin yerine milliyetçi oylara daha fazla hitap edebileceği hesaplanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aday gösterilecek. Ancak seçimlere bu kadar kısa süre kala aday değiştirmenin yanlış olacağı görüşü de masada.

SOYLU MİLLİYETÇİ SÖYLEMLERİ ARTIRDI

Soylu’nun Halkın Demokratik Partisi (HDP) milletvekillerine yönelik sert söylemlerinin bu beklentinin bir yansıması olduğu ileri sürülüyor.

Soylu ayrıca, Suriyeli sığınmacılara vatandaşlık verilmesiyle ilgili beyanlarına da ara vermiş durumda. Soylu’nun bu tutumu milliyetçi oylara hitap etmediği eleştirilerine maruz kalan Özhaseki’nin yerine aday gösterilme ihtimaline yönelik bir hazırlık olarak yorumlanıyor.

GÖKÇEK: BIRAKIN TEKRAR ADAY OLAYIM

Ankara’da konuşulan bir diğer iddia ise, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yeniden aday olmak isteyeceği yönünde.

Son dönemde yaptığı açıklamalarla Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Ankara Büyükşehir adayı Mansur Yavaş’a oy kaybettirmek bir yana Özhaseki’ye zarar verdiği belirtilen Gökçek’in “Özhaseki yarışı kazanamaz, bırakın tekrar aday olayım.” dediği iddia ediliyor.

GÖKÇEK BENİM KAMPANYAMIN BİR PARÇASI DEĞİL

AKP’nin Ankara Büyükşehir belediye başkan adayı Mehmet Özhaseki, adaylığının ilk gününden bu yana Gökçek ile arasına mesafe koyan açıklamalarıyla dikkat çekiyor. Özhaseki, Gökçek’in son çıkışına ilişkin de “Melih Bey benim kampanyamın parçası değil. Üslubu benim üslubum değil.” demişti.

GÖKÇEK VAR İSE HİÇBİR ŞEY ŞAŞIRTMAZ

Özhaseki’nin bu kadar açık ifade etmesine rağmen Gökçek’in ısrarla konuşmasına dair Ankara kulislerinde, “Gökçek, tutumunun Özhaseki’ye zarar verdiğinin farkında. Stratejisini, büyükşehir belediye başkan aday listelerinin il seçim kurullarına vermeleri için son gün olan 19 Şubat takvimine göre belirlemiş. Özhaseki’ye bu tarihe kadar oy kaybettirip, yeniden aday olmaya çalışacak. Söz konusu olan Melih Gökçek ise hiçbir şey şaşırtmaz.” yorumları yapılıyor.

İlber Ortaylı’nın “MHP’lilere gülüyorum” sözlerine Bahçeli’den sert tepki

Politika

Esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” feryadı Erdoğan’a ‘Abartılı’ geldi: Al bu keyif çayını iç!

Malatya’da yol üzeri minibüs ve servis şoförlerinin dertlerini dinleyen Erdoğan, “Eve ekmek götüremiyoruz” diyerek kredi desteği isteyen esnafa çay verdi.

BOLD – Partisinin Malatya İl Kongresine katılan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konvoyu minibüs ve servis şoförleri tarafından durduruldu. Deprem ve pandemi sonrası işleri azalan esnaf Erdoğan’dan kredi müjdesi istedi. Fakat esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” sözleri Erdoğan’a inandırıcı gelmedi.

KREDİ DESTEĞİ İSTEDİLER ÇAY VERDİ

Erdoğan, İşlerinin azaldığını söyleyen şoför esnafına “Bu bana biraz abartılı geldi be” diyerek cevap verdi. Erdoğan daha sonra, yanında getirdiği şoförlere uzatarak “Al bu keyif çayını iç” dedi.

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba: Bu görüntüler bugün Malatya’da çekildi! Minibüsçüler ve servisçiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dertlerini anlatıyor. Esnaf: “Evimize ekmek götüremiyoruz!” Erdoğan: “Bu laf bana abartı geldi. Al bu keyif çayını iç” ifadelerini kullandı.

 

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan müdahale etti Bakan Mustafa Varank’ın sesi kesildi

Erdoğan’ın ikazına rağmen, kuru kaysı deposu açılışana katılan firmaları saymaya devam eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın mikrofonunun sesini kapattılar

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin il kongresi için gittiği Malatya’da toplu açılış törenine de katıldı. Kuru kaysı deposunun açılışı için düzenlenen törende, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank bir konuşma yaptı. Konuşmasının sonunda açılışa katılan firmaların adlarını saymak isteyen Bakan Varank, Erdoğan’dan veto yedi.

Erdoğan’ın ‘saymayalım’ ikazını duymayan Varank şirketlerin adlarını saymaya devam etti. Varank’a izin vermeyen Erdoğan kurdelenin kesilmesini istedi. Erdoğan’ın ikazlarını duymayan Varank’ın mikrofonunun sesi kısıldı.

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’dan ABD’ye: Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin

Rusya’dan alınan S 400 hava savunma sistemleri denemeleri sonrası kınama yayınlayan ABD’yi hedef alan Erdoğan, “Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin” dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan partisinin il kongrelerine katılmaya devam ediyor. Bugün de Malatya kongresinde partililere seslenen Erdoğan’ın hedefinde S 400 denemelerini kınayan ABD vardı. Rus hava savunma sistemini ABD’nin karşı çıkmasına karşı aldıklarını hatırlatan Erdoğan, ABD’nin Ermenistan ile çatışma halinde olan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i Türkiye ile tehdit ettiğini söyledi.

YAPTIRIMIN NEYSE GEÇ KALMA YAP

Erdoğan konuyla ilgili konuşmasında şunları söyledi: “Bazı Amerikalılar çıkıyor, İlham kardeşimi arıyor, diyor ki ‘Biz sizin yanınızda kimin yer aldığını biliyoruz, Erdoğan var, Türkiye var. Biz Türkiye’ye de yeri gelirse yaptırım uygularız.’ Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin.Yaptırımın neyse geç kalma yap. F-35 için adım attık, bizi tehdit ettiniz. ‘S400’leri Rusya’ya geri gönderin’ dediniz. Biz kabile devleti değiliz, Türkiye’yiz.”

KUTLU YÜRÜYÜŞÜ DURDURAMAYACAKLAR

Uluslararası komplolarla karşı karşıya olduklarını söyleyen Erdoğan: “Güçleri yetse, ellerinden gelse ülkemizi bir kaşık suda boğmaya niyetli olanların heveslerini kursaklarında bıraktıkça yeni sinsiliklerle, yeni ahlaksızlıklarla karşımıza çıkıyorlar. Allah’ın izni ve milletimizin desteğiyle, ne yaparlarsa yapsınlar bu kutlu yürüyüşü durduramayacaklar” dedi.

Erdoğan’dan ‘Terörist Erdoğan’ karikatürüne tepki:

Okumaya devam et

Popular